اتمام مهلت «سنجش سلامت» پیش دبستانی‌ها

[ad_1]

معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به اتمام مهلت تعیین شده برای ثبت نام و شرکت پیش دبستانی‌ها در طرح سنجش سلامت گفت: امسال بیش از ۱۶۰ هزار نوآموز پیش دبستانی مورد غربالگری سلامت قرار گرفتند.

محمدحسن عظیم عراقی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان فرآیندی است که رتبه، درجه و سطح موفقیت فرد را در یک ویژگی و نقطه آغاز برنامه‌ درسی و آموزش را برای کودک مشخص می‌کند.

وی افزود: سنجش عنصر جدایی‌ناپذیر از برنامه درسی است و برنامه درسی بدون سنجش سلامت ناقص خواهد بود.

معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه نوبت دهی سنجش سلامت نوآموزان پیش دبستانی تا دهم آذرماه تعیین شده بود که اکنون به اتمام رسیده است گفت: بیش از ۱۶۰ هزار کودک در این طرح شرکت کردند.

عظیم عراقی ادامه داد: این آمار با توجه به شرایط کرونا بسیار خوب است. سال گذشته ۳۰ هزار کودک پیش دبستانی سنجش شده بودند که امسال پنج برابر شده است. باید شرایط خاص کرونا و اینکه سنجش سلامت در دوره پیش دبستان غیراجباری است را نیز باید در نظر گرفت.

وی درباره آمار پذیرفته‌شدگان آزمون‌های جهش تحصیلی نیز گفت: جهش تحصیلی از پایه اول به سوم، دوم به چهارم، سوم به پنجم و چهارم به ششم امکان پذیر است. آمار متقاضیان و پذیرفته شدگان جهش تحصیلی تقریبا همانند سال‌های گذشته بود. کمتر از ۱۰ هزار نفر شرکت کرده بودند که حدود ۴۵ تا ۵۰ درصدشان پذیرفته شدند.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.