جستجوگر رادیو از تازه های علمی می گوید

[ad_1]

«جستجوگر» برنامه جدید رادیو صبا در حوزه دانش های کاربردی است که اطلاعات علمی لازم در زندگی روزمره را به مخاطبان می دهد و یا با نگاهی علمی تجربیات روزانه را برای شنوندگان توضیح می‌دهد. 

به گزارش ایسنا، سیامک احمدی پور تهیه کننده این برنامه گفت: «جستجوگر» مرورگر و موتور جستجوی رادیویی است که در آن شخصیتی به نام محسن برنامه نویس و طراح هوش مصنوعی نقش اصلی را دارد و در کنار آن خردسالی به نام جستجو گر قرار دارد که در بخش های مختلف در این برنامه در حوزه علم و تکنولوژی اخبار و اتفاقات تازه را مرور می کنیم و به معرفی نرم افزارهای کاربردی گوشی و رایانه می پردازیم، که در کنار آن گوشی های موجود در بازار و لوازم جانبی و قطعات دیجیتال توسط کارشناسان آن حوزه مورد بررسی قرار می گیرد.
وی افزود: در بخشی از برنامه به معرفی بازی های رایانه ای می پردازیم، این بخش توسط الهام سرخوش کارشناس بنیاد ملی بازی های رایانه ای اجرا می شود که بازی هایی که مجوز این بنیاد را دریافت کرده‌اند معرفی و مورد بررسی  قرار می گیرند.
بخش دیگری از این برنامه به فیزیک و علم نجوم اختصاص دارد، اما فیزیک علمی است که در دنیای امروز بسیار مورد بررسی قرار می گیرد و تاثیرگذار است. این بخش توسط آقای سلیمانی اجرا می شود.

وی درباره سایر بخش های این برنامه گفت: در بخش دیگری از برنامه با اجرای بهنام روان پاک به معرفی خودروهای عجیب و غریب قدیمی و جدید می پردازیم و حمیدرضا میناوند گجت های کاربردی در زندگی مثل دوربین های مجازی، عینک ها، لوازم خانگی و اداری روزانه و را معرفی می‌ کند.

تهیه‌کننده «جستجوگر» گفت: این برنامه با آیتم های متنوعی تقدیم مخاطبان می شود. در یک آیتم اخبار و اتفاقات جنجالی دنیا مورد بررسی قرار می‌گیرند. در آیتم رکوردها در هر قسمت تعدادی از رکوردهای شکسته شده هفته با صدای کسی که رکورد را شکسته به صورت مستند معرفی می شود. در بخش جهانگردی به جاهای عجیب و غریب سفر می کنید مثل دروازه شیطان جزیره مارها و حتی مثلث برمودا ایران.
در آیتم هتلها هتل های عجیب و غریب دنیا معرفی می شود که این بخش ها توسط زهرا آخوندزاده و یاسمین حسن زاده اجرا می شود. در بخش پزشکی هم دکتر کیانا فرحی به معرفی تازه های علم پزشکی می پردازد.
وی افزود: بخشی از برنامه توسط یکی از نابینایان به نام اشکان آذر ماسوله اجرا می شود که علیرغم نابینایی و معلولیتی که دارند هنرمندانه این بخش را اجرا می کند حتی میکس این آیتم نیز بر عهده خودشان است. آذر ماسوله در این آیتم نرم افزار ها و گجت های کاربردی ویژه نابینایان و معلولان را معرفی می کند.

تهیه کننده این برنامه در پایان گفت: دوست داریم با مخاطبان نیز در تعامل باشیم، به نظر من علم به قدری گسترده است که هرچه بیشتر در آن نفوذ می کنیم با مطالب جدید تری روبرو می شویم، کسی نیست که همه چیز را کامل بداند. در این برنامه قرار است از یکدیگر بیاموزیم نه اینکه به یکدیگر یاد بدهیم. و با توجه به این از مخاطبان یاری می طلبیم که در هر حوزه‌ای که تخصص دارند خبرنگار افتخاری این برنامه باشند. کارشناسان مختلفی در این برنامه به صورت افتخاری با ما همکاری می کنند از جمله سمیه سرخوش، ساناز کیوان فرد یاسمین حسن زاده زهرا آخوندزاده دکتر کیانا فرهی الهه کهنسال حمیدرضا میناوند بهنام روانپاک اشکان آذر ماسوله مهدی عرب و آقای سلیمانی و آقای همایونی.
جستجوگر روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۴ و ۳۰ به مدت نیم ساعت مخاطبان را همراهی می کند. رادیو صبا را روی موج اف ام ردیف ۱۰۵.۵مگاهرتز بشنوید.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.