خسارت میلیاردی سیل به زیربخش‌های کشاورزی در خنج

[ad_1]

ایسنا/فارس مدیرجهاد کشاورزی خنج گفت: بارش‌های سیل آسای اخیر ۸۱ میلیاردتومان به بخش کشاورزی و زیرساخت‌های آن در این شهرستان خسارت وارد کرده است.

علی علی‌پور شنبه ۲۵ دی در گفت‌وگو با خبرنگاران خاطرنشان کرد که در بارندگیهای دهم تا دوازدهم دی، شاهد نزول ۱۱۰ میلیمتر باران در شهرستان خنج بودیم.

مدیرجهاد کشاورزی خنج ادامه داد: ارزیابی خسارت مالی وارد شده به تاسیسات کشاورزی، محصولات کشاورزی و دامپروی به دنبال وقوع سیلاب، با حضور کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان در مناطق مختلف از همان ساعات اولیه آغاز شد.

او با اشاره به اینکه برای جبران این خسارت‌ها نیازمند حمایت دولت بوده است، گفت: حضور رییس اداره پیش بینی و حوادث غیرمترقبه اداره کل مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی و معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی فارس در مناطق خسارت دیده این شهرستان خود گواه بر عزم جدی دولت برای جبران این خسارت‌ها و حمایت از مردم دانست.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان خنج عنوان کرد: سیل به جاده‌های بین مزارع، سیل بندها و حوضچه‌های تغذیه مصنوعی، چاه‌های کشاورزی، دام، قنوات، کانال‌های انتقال آب، محصولات زراعی آبی و دیم، آبیاری تحت فشار و… خسارت وارده کرده است.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.