موحد: به نهادنیه ساختن فرهنگ استفاده از وکیل توجه شود

[ad_1]

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: فرهنگ استفاده از وکیل در جامعه ما هنوز به اندازه کافی توسعه نیافته است و باید تلاش شود تا زمینه های لازم برای مراجعه مردم به وکیل در سایر خدمات حقوقی فراهم شود.

سید محمد موحد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به شرایط وکالت و تعداد وکلا در کشور، گفت: آیا باید بررسی کنیم که آیا در حال حاضر با کمبود وکیل مواجه هستیم یا خیر؟ به نظر می رسد در شرایط فعلی بیشتر با تعداد فارغ التحصیلان رشته حقوق، مسئول وکالت و همچنین سایر امور شرکتی که رئیس نمازخانه هر استان و رئیس دادگاه انقلاب تعیین می کند، مواجه هستیم. بر اساس نیاز شرکت

وی در خصوص تعرفه خدمات حقوقی نیز گفت: این نرخ ممکن است با نرخ تورم همخوانی داشته باشد اما با توجه به نرخ های قانونی یا توافق طرفین اساسا از افزایش قیمت خدمات حقوقی جلوگیری می کند.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: در جامعه ما هنوز فرهنگ استفاده از وکیل برای استقبال از خدمات مردم توسعه نیافته است و به طور کلی شرایط این است که وکالت تنها به حضور وکیل منجر می شود. در طول دعوی قضایی

معاون مردمی بهبهان در مجلس تاکید کرد: برای ایجاد دلایل لازم برای مراجعه مردم به وکیل در سایر خدمات حقوقی، کار بسیار بیشتری باید انجام شود تا مشکلات آنقدر پیچیده نشود و وکیل مجبور به حضور در دادگاه و دادگاه نشود. دفاع .شرایط باید به گونه ای باشد که بسیاری از مسائل توسط وکیل خارج از دادگاه حل شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.