الزام سازمان برنامه و بودجه برای تامین مالی دانش‌بنیان‌هایی که تعهد کاری با دولتی‌ها دارند

[ad_1]

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس طرح رشد جهشی دانش بنیان، اگر شرکت های دانش بنیان با مدیران اجرایی تعهد کاری داشته باشند اما مسئولان نتوانند به موقع به تعهدات مالی عمل کنند. نیاز به سازمان برنامه و بودجه دارد. سیستم اعتباری توسط این شرکت تامین خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مهدی اسماعیلی امروز در فاز امید که به مناسبت روز ملی فضا در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، از کم توجهی به توانمندی های جوانان انتقاد کرد و گفت: در صورت حمایت، معجزه می کنند. ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و من گفتم هیچ یک از مسئولان حق واردات نداشته باشند مگر اینکه محصولات مشابه با همان کیفیت در کشور تولید شود. .

وی به تصویب طرح جهش تولید در مجلس اشاره کرد و ادامه داد: این طرح در 20 بند تصویب شد و در صورت تصویب در هیات نظارت به قانون تبدیل می شود.

اسماعیلی به بندهای این طرح اشاره کرد و یادآور شد: بر اساس این طرح 3 هزار میلیارد تومان به سرمایه صندوق نوآوری اضافه می شود و مجلس و دولت موظفند این اعتبارات را در صندوق نوآوری سرمایه گذاری کنند.

وی اعطای کمک بلاعوض به شرکت های دانش بنیان از سوی صندوق را از دیگر بندهای این طرح برشمرد و یادآور شد: یکی از دغدغه های شرکت های دانش بنیان شرکت در مناقصات است و اگر موسسات دانش برای اولین بار در کشور محصول تولید کنند. شما مجاز به ترک فرآیند مناقصه هستید.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس این طرح اگر شرکت های دانش بنیان تعهد کاری با دستگاه های اجرایی داشته باشند اما نتوانند به موقع به تعهدات مالی عمل کنند، سازمان برنامه و بودجه برای تامین منابع مورد نیاز است. این تسهیلات را برای تامین اعتبار شرکت تامین مالی کنید.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.