بهادری جهرمی: جشنواره فجر باید تکمیل‌کننده پازل فرهنگی کشور باشد

[ad_1]

سخنگوی دولت در رابطه با چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: اکران در سینماهای سیار مناطق کمتر برخوردار جایزه جدید و قابل تحسین جشنواره فیلم فجر امسال است.

به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

«نمایش آثار برگزیده فرهنگ و هنر ایران اسلامی به خودی خود از اهمیت بالایی برخوردار است. اکران آثار به موازات تهران در شهرستان ها که چند سالی است ادامه دارد، یکی از ویژگی هایی است که تماشای آثار سینمایی دهه فجر را بیشتر می کند. یکی دیگر از جوایز جدید و تحسین برانگیز فیلم فجر امسال اکران در سینماهای سیار برای مناطق کوچکتر بود. حضور کادر پزشکی در محل جشنواره که این واکسن را تزریق کردند نیز قابل تقدیر بود.

جشنواره فجر می تواند و باید تکمیل کننده پازل فرهنگی کشورمان باشد. سینما اگرچه معرف فرهنگ ملت است، اما در فرهنگ نیز کارکرد پیشگامی دارد و می تواند فرهنگی باشد. در خلق این گونه آثار نقش مهمی در توجه به محتوا و در عین حال توجه به فرم، امید آفرینی و ارائه تصویری مثبت از جامعه با پرهیز از نگاه ریزبینانه به کاستی های جزئی دارد.

دیروز به خانه چهلمین جشنواره فجر در برج میلاد رفتم تا دغدغه های هنرمندان را بشنوم و با سینماگران و اهالی فرهنگ صحبت کنم. از زحمات مجریان جشنواره تشکر می کنم و برای هنرمندان و فرهنگیان آرزوی موفقیت بیشتر دارم.»

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.