بی‌عدالتی‌های موجود در زمینه پرداخت حقوق بسیار نگران‌کننده است

[ad_1]

رئیس جمهور در خصوص اقدامات دولت برای پرداخت عادلانه دستمزد کارکنان کشور گفت: از نمایشگاه دولتی.»

به گزارش ایسنا، سید آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه در ادامه دیدار با مجامع نمایندگان استان، فرا رسیدن ماه رجب را به مجامع استانی استان های ایلام، کرمانشاه، کردستان و همدان تبریک گفت. در حال حاضر نقش بسزایی در دوران دفاع مقدس داشته اند و واقعاً از احترام به نظام و انقلاب دست برداشته اند و از این رو باید تمام تلاش خود را برای رفع کاستی ها و مشکلات مردم این استان ها انجام دهیم.

رئیس جمهور در خصوص مباحث مطرح شده در نمایندگان حاضر در مذاکرات مبنی بر لزوم توزیع عادلانه امکانات و منابع، گفت: اصولاً در حوزه برنامه ریزی، سند آمایش فضایی محور برنامه های دولت است. برای برقراری و اجرای عدالت.

رئیسی افزود: سند آمایش فضایی باید در نگاه و رویه دولت و نمایندگان مجلس به عنوان سند مهمی تلقی شود تا با توجه به اعتبارات محدود بتوان به بهترین عملکرد ممکن دست یافت.

رئیس جمهور ایجاد صندوق توسعه استان ها را یکی دیگر از اقدامات دولت برای اجرای عدالت عنوان و خاطرنشان کرد: دولت با این صندوق حقوق پرداخت کرد اما منبع اصلی تامین اعتبار این صندوق ها درآمدهای استانی است که این امکان را به استانداران و نمایندگان مجلس می دهد که از آنها حمایت کنند. .

آیت الله رئیسی در بخش بعدی سخنان خود به تکمیل پروژه های در دست اجرا اشاره کرد و خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بالای پروژه های در دست اجرا در کشور، دولت درصد پیشرفت این پروژه ها را به عنوان شاخصی کلیدی برای اولویت بندی قرار داده است. تکمیل آنها.”

رئیس جمهور در خصوص موقعیت مرزی استان های کردستان، کرمانشاه و ایلام نیز گفت: استانداران این استان ها می توانند برای توسعه مبادلات و به ویژه فعال سازی بازارچه های مرزی با دانش وزارت امور خارجه با استان های همجوار در کشور همسایه همکاری کنند. فعال‌سازی بازارچه‌های مرزی می‌تواند قاچاق و تجارت به‌ویژه قاچاق کالا را سامان بخشد و علاوه بر کمک به تامین غذای مرزنشینان و تامین نیازهای کشور کمک کند.

رئیسی در ادامه به موضوع مناطق آزاد اقتصادی پرداخت و افزود: فلسفه اصلی تشکیل این مناطق ایجاد رونق در تولید و صادرات کالا بود اما امروزه برخی از این مناطق به مراکز واردات تبدیل شده اند. دولت سیزدهم برای رونق تولید و صادرات در کنار اقتصاد گردشگری مناطق معاف از گمرک تلاش جدی دارد.

آیت الله رئیسی اشتغال را مهم ترین موضوع و دغدغه دولت دانست و گفت: تلاش ها و اقدامات برای ایجاد اشتغال در نیمه دوم امسال سرعت گرفته بود.

رئیس جمهور در خصوص اقدامات دولت برای پرداخت عادلانه دستمزد کارکنان کشور گفت: از نمایشگاه دولتی.»

رئیسی افزود: متأسفانه در ماه های پایانی دولت گذشته لایحه هایی در خصوص دستمزد و مزایای برخی بخش ها در مجلس مطرح شده اما با کارشناسی کافی تدوین نشده است. دولت برخی از این قوانین را در نظر گرفته است، اما باید در نظر داشته باشیم که اجرای عدالت برای همه 85 میلیون نفر در کشور بر عهده دولت است.

رئیس جمهور ادامه داد: وقتی امروز به قانون نظام هماهنگ پرداخت نگاه می کنیم، می بینیم که در این قانون استثنائات زیادی صورت گرفته تا جایی که اصل قانون را لغو کرده و تبعیض بیش از اجرای عدالت باقی مانده است.

آیت الله رئیسی گفت: نباید اجازه داد که مذاکره جایگزین عدالت در نظام دستمزدی شود، زیرا مذاکره حد و مرزی ندارد. دولت موظف است با همه حقوق و دستمزدها منصفانه و یک چشم رفتار کند.

رئیس جمهور گفت: 13- دولت به قوه قضائیه پایبند جدی است و برای کلیه لوایح و مصوبات دولت به ویژه قانون بودجه اصلاحیه قضایی تهیه می شود.

رئیسی در ادامه سخنان خود در خصوص تعیین تکلیف ادامه یا تعلیق پرداخت ارز ترجیحی گفت: در لایحه بودجه سال 1401 ابعاد مختلفی از این موضوع را در نظر گرفتیم و باید آن اجماع را در نظر داشته باشیم. افکار عمومی کافی و بویژه در نظر گرفتن اقدامات جبرانی.

در این جلسه ابتدا نمایندگان چهار استان حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات، مشکلات، مشکلات و الزامات ملی و استانی پرداختند و سپس استانداران چهار استان به تشریح اقدامات انجام شده و برنامه های توسعه استان بعدی پرداختند. خود عمل کردند

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.