تامین ۶۵ درصد محصولات مورد نیاز صنایع دفاعی از سوی بخش خصوصی

[ad_1]

معاون وزیر دفاع و اداره کل نیروهای مسلح اعلام کرد: ۶۵ درصد محصولات مورد نیاز صنایع دفاعی توسط بخش خصوصی تامین می‌شود.

به گزارش ایسنا سردار سرتیپ سید مهدی فرحی امروز در ایام امید فسا که به مناسبت روز ملی فضا در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با اشاره به برنامه های توسعه سند توسعه فضا و برنامه فضایی کشور افزود: Horizon 1404 و قرار گرفتن آنها در مدار The Orbit of the Sun Song با وضوح کمتر از 10 متر و دسترسی به ماهواره های مخابراتی در مدار زمین یکی از اهداف این اسناد است که متاسفانه هنوز محقق نشده است، اما بارقه های امیدواری بارقه های امیدی را در پی داشته است. در صنعت فضایی ایجاد شده است.

وی افزود: تاکنون 24 درصد از سند توسعه فضایی کشور و 50 درصد از برنامه 10 ساله اول فضایی محقق شده است.

فرحی حمایت و توجه حداقلی و عقاید قراردادی را از دلایل عدم تحقق کامل اسناد و مدارک صنعت فضایی بالادستی ذکر کرد و یادآور شد: خوشبختانه امروز که صحبت می کنیم بارقه های امید در حال ظهور است که نمونه آن رادا عالی است.

جانشین وزیر دفاع و نیروهای مسلح با اشاره به تصویب جلسه اخیر شورای عالی فضایی، خاطرنشان کرد: اختصاص 500 میلیون دلار برای حوزه فضایی از مصوبات این جلسه است و مقرر شده است که محدوده این صنعت مشخص شود. کار

فرحی با اشاره به تجربه کشور از پرتاب موفقیت آمیز ماهواره امید، یادآور شد: امروز با گذشت 13 سال از این پرتاب، کشور در این زمینه به پیچیدگی های فناوری دست یافته و حضور بخش خصوصی در این بخش اصلاح شده است.

وی افزود: سالانه بیش از 10 هزار میلیارد تومان محصول دریافت می کنیم که 65 درصد آن از بخش خصوصی است که شامل محصولاتی مانند قطعات و زیرساخت ها می شود.

فرحی با اشاره به همکاری این موسسه با نهادهای علمی و دانشگاهی خاطرنشان کرد: تاکنون 10 موسسه فضایی در دانشگاه های مشهد، اهواز، تبریز، کرمان، اصفهان، تهران، امیرکبیر، خواجه نصیرالدین راه اندازی کرده ایم. و علم و فناوری و شریف.

وی خاطرنشان کرد: حجم معاملات با دانشگاه شریف از 900 میلیارد تومان به 21 میلیارد تومان افزایش یافت.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.