دکتر حبیبی فریدون فرخ ما

[ad_1]

«دکتر حبیبی مظهر عنایت الهی بود» که آثار فرهنگی متعدد و باشکوهی از جمله این موزه دلنشین به یادگار مانده و جاودانه شده است.

به گزارش ایسنا، حمید میرزاده در یادداشتی پیرامون درس صداقت و نیکوکاری مرحوم دکتر حسن حبیبی صحبت کرد.

در این یادداشت می خوانیم:
12 در بهمن ماه در سالگرد درگذشت مرحوم دکتر حبیبی به همراه سایر اعضای هیئت امنای بنیاد امیرکبیر از موزه ایشان که به مجموعه ای مشهور، نورانی و فرهنگی تبدیل شده است، بازدید کردیم. به قول حکیمانه حضرت دعایی «دوست شرعی یک طرفه ما» متوجه شدم که فرمودند «دکتر. حبیبی مظهر عنایت الهی بود، «یاد او می شود و جاودانه می شود. یادم می آید در سال 1390 به یک دکتر در خانه خودشان مراجعه کردم. تابلوی نقاشی زیبایی در اتاقش بر دیوار نصب شده بود که شعر شاعر بزرگ ایرانی حضرت فردوسی پاکزاد با خط زیبای خود مجذوب خود شد:

فریدون فرخ فرشته نبود
مشک و مریم گلی طبیعی نبودند
او آن خوبی را پیدا کرد
داد میزنی و به فریدون میدی

فردوسی از فریدون فرخ گفت و ما شخصیت فریدون فرخ را در خاطره زنده یاد دکتر حبیبی عزیزمان می بینیم که هر چه داشت برای مردم گذاشت و یک موسسه فرهنگی تأسیس کرد و وقتی به دکتر رهیده پیشنهاد شد وارد شد. این موزه، موزه ها در همین زمینه، دکتر. حبیبی گفت:
دکتر هر چه داشت برای ایران و مردم گذاشت. ما از مردم ورودی نمی گیریم زیرا این موزه متعلق به خود مردم است.
یاد آن نقاشی و شعر حضرت فرودوسی افتادم و جرأت کردم خودم بنویسم:
حسن حبیبی فرشته نبود
ماسک و زانویر طبیعی نبودند
او آن خوبی را پیدا کرد
می دهی و می گیری ای “حبیبی”

در واقع، اینجا فقط یک موزه فرهنگی نیست، یک مکتب اخلاقی است که هر مدیری، به ویژه مدیران امروزی، باید آن را ببیند و از صداقت و انسان دوستی بیاموزد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.