چه اصراری برای ادامه زندگی خانواده متشنج وجود دارد؟

[ad_1]

یکی از حقوقدانان با بیان اینکه شرایط طلاق توافقی باید ساده شود، گفت: کسانی که طلاق و طلاق را انتخاب کردند اشتباه کردند. دادگاه های خانواده اکنون مملو از زوج های چاقو خورده است که قادر به زنده ماندن نیستند و هر چه بیشتر جلوی این جدایی را بگیریم، اختلافات بین زوج ها بیشتر می شود.

عبدالصمد خرمشاهی در گفت وگو با ایسنا در رابطه با سخنان اخیر رئیس جمهور طلاق توافقی باید تعدیل شود و به راحتی انجام نشود. وی گفت: اصل بر این است که بر اساس قانون اساسی و اصل تقسیم قوا، قوای سه گانه در امور یکدیگر دخالت نکنند که البته سال هاست که چنین نبوده و مدت هاست شاهد بوده ایم. که قوای سه گانه دخالت کردند.» تبعات اجتماعی، ایرادی ندارد که شخص رئیس جمهور در این مورد اظهار نظر کند و در این باره اظهار نظر کند و منع قانونی در این زمینه وجود ندارد.

این وکیل دادگستری افزود: نکته اینجاست که رئیس جمهور به این نکته توجه نکرده است که وقتی کار زوجین به حدی سخت می شود که دیگر امکان زندگی وجود ندارد، اقدام به طلاق توافقی می کنند. قطعا زن و شوهری که مشکلات زیادی با هم ندارند، تمایلی به توافق برای طلاق ندارند.

وی ادامه داد: رئیس جمهور فرمودند مشاور باید مشکل را حل کند و مشاوره نباید به جدایی منجر شود و طلاق به راحتی انجام نشود، اما واقعیت این است که مشاوران نمی توانند کارهای مهم را انجام دهند و مشکلات را با مشورت بزرگ ترین روانشناسان جفت کنند. . . همسرانی که به مرحله طلاق توافقی رسیده اند، مشکلات اساسی دارند و با نصیحت و خواسته به زندگی برنمی گردند، بلکه سعی می کنند اختلافات خود را که عمدتاً ناشی از مشکلات مالی است، حل کنند و اگر این مشکلات حل نشود، مشاوران هیچ کاری نمی توانند انجام دهند. .

خرمشاهی با بیان اینکه هیچ زوجی تمایل به جدایی ندارد، گفت: اما وقتی مشکلات آنقدر زیاد می شود که شبانه روز دعوا و دعوای کاری پیش می آید، مجبور به طلاق توافقی و برخلاف میل خود می شوند. ادامه زندگی طلاق داروی تلخی است که جان انسان ها را نجات می دهد، پس چه لزومی دارد که خانواده ای پر از اختلاف و گرفتاری که اختلافات آن عواقب بسیار منفی برای فرزندانشان دارد، در کمال نارضایتی و کینه به زندگی مشترک ادامه دهند و اختلافاتشان هر روز رشد می کند؟

این حقوقدان با بیان اینکه شرایط طلاق توافقی باید ساده شود، گفت: کسانی که طلاق و طلاق را انتخاب کردند اشتباه کردند. دادگاه های خانواده اکنون مملو از زوج های چاقو خورده است که قادر به زنده ماندن نیستند و هر چه بیشتر جلوی این جدایی را بگیریم، اختلافات بین زوج ها بیشتر می شود. مثلاً برای مردی که برای مهریه به زندان می رود، امیدی به بازگشت به زندگی مشترک نیست; بنابراین باید مطمئن شویم که طبیعتاً برای زوج هایی که مشکل مالی ندارند، فضای کمتری برای اختلاف وجود داشته باشد. من با شکایت طلاق کاملا مخالفم و اگر آمار طلاق افزایش پیدا نکند باید به خوبی اتفاق بیفتد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.