احتمال برگزاری نشست کاری میان ایران و کره جنوبی تا اواخر بهمن

[ad_1]

رسانه های کره جنوبی گزارش دادند که نشست کاری تهران و سئول ممکن است تا اواسط فوریه برگزار شود.

به گزارش ایسنا، KB Newsworld روز جمعه اعلام کرد که ایران و کره جنوبی در نظر دارند در ماه جاری نشستی کاری برای حل مشکل وجوه بلوکه شده ایران در کره جنوبی برگزار کنند.

بر اساس این گزارش، مقامات ایران و کره جنوبی در حال مذاکره برای تعیین تاریخ مشخص برای این دیدار هستند. این دیدار احتمالا در اواسط فوریه برگزار خواهد شد.

خبرگزاری یونهاپ هفته گذشته به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد تهران و سئول در حال برنامه ریزی برای برگزاری نشست های کاری در بانک های کره جنوبی برای حل مشکل پول های بلوکه شده در ایران هستند.

یک منبع آگاه به رسانه ها گفت که تهران و سئول در نظر دارند ماه آینده جلسات تجاری برگزار کنند تا درباره دارایی های بلوکه شده ایران در حساب های بانک های کره جنوبی گفتگو کنند.

یک منبع که نخواست نامش فاش شود، گفت: ایران و کره جنوبی قصد دارند در سئول رایزنی کنند تا راه حلی برای حل مسئله مسدود کردن دارایی های تهران در کره جنوبی تحت تحریم های آمریکا که سال ها مورد مناقشه بوده است، بیابند. بین دو کشور منتقل شده، چک کنید.

جونگ کان چوی، معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی روز جمعه در صفحه توئیتر خود درباره مصاحبه رابرت مالی نوشت: «با رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران درباره مذاکرات بر سر بازیابی برجام و راه های تسهیل آن صحبت کردم. . وضعیت. ”
وی افزود: وزارت امور خارجه کره جنوبی از تلاش های دیپلماتیک علی باقری کنی، انریکه مورو، میخائیل اولیانوف و ترویکای اروپایی در وین حمایت می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.