القاصی‌مهر: میز مسئولیت، متعلق به شهداست و ما امانت‌دار آنان هستیم

[ad_1]

رئیس کل دادگستری تهران در دیدار با خانواده شهیدان اسدالله و رحمت الله بهرامی با بیان اینکه بی شک ما در قبال خون شهدا مسئول هستیم، گفت: خداوند متعال و شهدا پاسخگو باشند.

به گزارش ایسنا، در آستانه سومین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی که به نام انقلاب اسلامی، جهاد و مقاومت، ایثار و شهادت و برای تکریم خانواده معظم شهدا و پاسداشت جان باختگان و ایثارگران نامگذاری شده است. از شهدای والامقام علی القاسمهر رئیس قاضی استان تهران با همراهی جمعی از مدیران و مسئولان قوه قضائیه و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهران تجلیل کرد.

القاسمهر در دیدار با خانواده این دو شهید به یاد ایام الله دهه فجر گفت: بیایید از حضور خانواده بزرگ این شهدا لذت ببریم و به دیدار والدین گرانقدر این شهدا برویم. شهدای عزیز

رئیس کل دادگستری استان تهران ایام الله دهه مبارک فجر را یادآور ایام ورود غرور آفرین امام خمینی (ره) به میهن اسلامی و متعاقب آن محو ظلم و ستم در آن کشور و احیای سعادت، عدالت و عدالت در آن کشور خواند. ; یعنی با شروع این نهضت و حکومت، ظلم و ظلم و ستم از این مرز و بوم زدوده شد و در مقابل مردمی مخلص و خداجو با احیای دین و نشر شریعت در آن کشور زمام امور را به دست گرفتند. .

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مهم ترین و بزرگ ترین واقعه تاریخ قرن و متمایز از همه انقلاب های دیگر در تاریخ و زمان بود، گفت: امام خمینی (ره) در این نهضت و انقلاب، تمام وجود خود را به دین و مردم تقدیم کرد و نه در دین مقام و همه چیز را می دید و در عین حال مردم را مالک و مالک همه چیز می دانست.

قاسمهر با بیان اینکه امام خمینی (ره) ملت ایران و دین اسلام را زنده کرد، گفت: برای احیای دین اسلام، مخلص ترین جوانان و بهترین انسان های روی زمین را تقدیم کرده ایم. کسانی که فقط با ایمان و توکل به امام (ره) و اطاعت محض از ایشان و با ایمان قوی به خداوند متعال جان خود را در طبق اخلاص فدا کردند.

رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه تاکید کرد: آزادی و نعمت هایی که امروز مردم ما دارند حاصل جانفشانی ها و خون ریزی های جوانانی است که بدون توجه به دنیا وارد میدان جهاد شدند و به لقاء الله پیوستند.

وی ادامه داد: در این زمینه مسئولیت ما بسیار سخت است. چرا که ما به عنوان گرداننده خون شهدا پاسخگوی تمام مشکلات و معضلاتی هستیم که در جامعه امروز وجود دارد و باید در روز قیامت پاسخگوی خداوند متعال و شهدا باشیم.

القاسمهر گفت: اگر امروز در زندگی واگرایی وجود دارد و بخشی از مشکلات پیش روی افراد و اقشار جامعه است، دلیل اصلی آن فاصله گرفتن از راه شهدای اهدا کننده خون است و اگر وجود داشته باشد. مشکلات امروز در بخش اقتصادی، ما درگیر فرهنگی و اجتماعی هستیم و برخی از جوانان مشکل دارند که دلیل اصلی آن فاصله گرفتن از شهدا، شیوه زندگی و اهدافشان است.

رئیس قاضی استان تهران راه رهایی از برخی مشکلات جامعه را در گرو بازگشت به سیره، اخلاق و روش شهدا دانست و گفت: و محوریت حرکت شهدا چه بود؟ و ایثار آنان زنده نگه داشتن دین مبین اسلام و ترویج احکام و معارف دینی در جامعه و اجرای معارف امام (ره) و ارزش های انقلاب بود.

وی با بیان اینکه قطار انقلاب اسلامی می تواند در مسیر خود با چالش ها و مشکلاتی روبه رو شود، افزود: با رهبری مقام معظم رهبری همه اینها حل می شود و با اقتدار و توان این جاده را زیر نظر ولایت می گذاریم. “

وی با بیان اینکه بسیاری از شهدای عزیز علیرغم جوانی، عزت، آزادی و استقلال منطقه را با خون خود تامین کردند، گفت: ما پاسخگوی شهدا هستیم و باید پاسخگو باشیم.

رئیس کل دادگستری استان تهران توفیق در انجام تکالیف و امانت را در گرو دعای خیر خانواده شهدا دانست و اذعان داشت: این دعاهای خیر قطعا در پیشگاه خداوند متعال مستجاب خواهد بود و می تواند ما را از انحرافات و لغزش ها حفظ و تجلیل کند. .

القاصی مهر: وی حضور همکاران خانواده شهدا را در مجموعه دادگستری استان تهران عنوان کرد و گفت: این افراد نیروهای خوبی در مجموعه هستند و ادای احترام به دستگاه قضایی هستند.

وی در پایان با اشاره به آیه 169 سوره آل عمران گفت: این دو شهید گرانقدر خداوند متعال را به بهترین وجه ملاقات کرده اند و قطعا این عزیزان ناظر اعمال ما هستند. پس باید تلاش کنیم تا بهترین پاسدار خون این عزیزان باشیم تا در روز قیامت شرمنده آنها و امام خمینی (ره) نباشیم.

لازم به ذکر است مسعود ستایشی معاون کل دادگستری استان تهران، غلامرز مهدوی قائم مقام رئیس کل دادگستری و رئیس شورای حل اختلاف استان تهران، رضا صابری مشاور پیشکسوتان، حسین ورمزیار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و حجت الاسلام نظری مدیرعامل معاونت فرهنگی، رئیس کل دادگستری استان تهران را در دیدار با خانواده شهدای بهرام در دهه فجر انقلاب اسلامی همراهی کردند.

غفوری مدیرکل بنیاد شهید استان تهران نیز که در این دیدار حضور داشت به نقل از مقام معظم رهبری گفت: ایشان در دیدار مسئولین و رهبری شهادت را اوج کمال انسانی دانستند و همه مسئولین را متعهد به رسیدن کردند. این اوج.» نسل جدید را نشان دهید.

غفور بیان کرد: پدر و مادر شهدا فداکاری و هر کاری که لازم بوده انجام داده اند و اکنون وظیفه ماست که راه های رسیدن به این قله را که این عزیزان موفق شده اند به جامعه و جوانان نشان دهیم.

پدر شهیدان رحمت الله و اسدالله بهرامی با بیان خاطراتی از فرزندان شکنجه شده خود گفت: ما از انقلاب هیچ انتظار و خواسته ای نداریم که فرزندان خود را از دست بدهیم و جوانان ما برای رضای خداوند متعال شکنجه شده اند.

پدر افتخاری شهیدان بهرام گفت: پیرزنی که در زمان جنگ موفق به پختن نان شد و نان های حق علیه باطل به صف ها فرستاده بود نیز زحمات زیادی کشید و هیچ توقعی نداریم که فرزندانمان را در جبهه از دست بدهیم و ای کاش خداوند متعال ما را بیامرزد و راضی بود.

شایان ذکر است در سال 1400 بیش از 30 نام برنامه در ستاد فرماندهی یادواره فجر انقلاب اسلامی استان تهران پیش بینی شده بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.