رئیس‌جمهور: برنامهٔ گذار به «دولت هوشمند» سریع‌تر تدوین شود

[ad_1]

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه قصد دولت تسهیل و تسهیل در کار مردم و افزایش دسترسی آنان به خدمات با تلاش همه مدیران و دستگاه ها است، تاکید کرد: این نگاه باید در همه دستگاه های دولتی وجود داشته باشد تا مردم بتوانند آنان را از کاندیدای خدمات نجات دهند. .

به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه (14 بهمن) در بیست و سومین اجلاس ستاد اجرایی فناوری اطلاعات با تبریک میلاد امام محمد باقر (ع) یکی از اقدامات لازم در ارتباط با این شورا را انجام داد. : که اساسنامه اجرای آن باید در اسرع وقت به تصویب شورای عالی فضای مجازی برسد.

وی افزود: اقدام مهم دیگر این است که ارزیابی و آسیب شناسی بخشی از اقدامات انجام شده تاکنون برای اجرای مصوبات این شورا انجام شود تا مشخص شود به چند هدف دست یافته و دلیل آن چیست. اجرای ناکافی سایر قطعنامه ها.”

رئیس جمهور گفت: درست است دستگاه های اداری را در جایگاه رگولاتوری قرار دهیم و اجرای مصوبات و خدمات را به بخش خصوصی واگذار کنیم که هر جا اتفاق افتاده بسیار مفید و موثر بوده است.

وی اولویت بندی کارها و خدمات را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: واضح است که همه خدمات در یک سطح اهمیت نیستند و باید خدمات کلیدی به صورت الکترونیکی با دسته بندی خدمات بر اساس اهمیت اولویت بندی شوند.

رئیسی اجرای سریع و دقیق مصوبات و برنامه های شورای اجرایی فناوری اطلاعات را منوط به تخصیص جایگاه ممتاز و شرافتمندانه در نهادها و سازمان های ملی در این خصوص دانست و خاطرنشان کرد: افراد شاغل در این سمت باید در جریان موضوع قرار گیرند. انگیزه لازم و کافی برای سازماندهی سریع و دقیق کارها و انتخاب شدن از بهترین توانمان.

رئیس جمهور در ادامه بر لزوم پیوند قوه مجریه با مرکز تبادل اطلاعات تاکید کرد و گفت: داده‌های موجود در سازمان‌ها و نهادها جزء دارایی‌های این نهاد نیست، بلکه باید این داده‌ها به‌عنوان سرمایه‌های ملی تلقی شود که برای سایرین قابل استفاده باشد. آژانس ها همانطور که لازم است.»کردن.

رئیسی افزود: اگر فکر می کردیم شبکه ها و دستگاه ها وظایف خود را به موقع انجام می دهند، امروز به دولت الکترونیک می رسیدیم و به سمت معرفی مدیریت دولتی هوشمند حرکت می کردیم.

رئیس جمهور تسهیل خدمات مردمی، شفاف سازی و مبارزه با فساد را از نتایج و ثمرات اجرای دولت الکترونیک برشمرد و گفت: باید تلاش کنیم تا مسائل حل نشده در این حوزه برطرف شود. دولت الکترونیک در اسرع وقت

وی در ادامه از دستگاه‌ها خواست تا در سیاست‌های استخدامی نیروی انسانی، سطح سیستم الکترونیکی و هوشمند اداری را بازنگری کرده و تصریح کنند: ماموریت اصلی دستگاه‌ها در این حوزه باید چابکی با نگاه به نیازهای کشور و نیازهای کشور باشد. سیستم اداری برای مردم

رئیس جمهور تغییر دیدگاه ها و نگرش ها، تغییر فرآیندها و تغییر نهادها و سازمان ها را سه مرحله ایجاد تحول در نظام اداری کشور عنوان کرد و خاطرنشان کرد: تسهیل و تسریع سیستم های اطلاعاتی از طریق دولت الکترونیک. .

رئیسی با بیان اینکه سامانه یکپارچه معاملات در اسرع وقت تکمیل می شود، گفت: وظایف محوله به تسهیلات دولت الکترونیک به طور دقیق در قانون و مستندات فوق تعریف شده است.

وی ایجاد پورتال واحد برای دولت هوشمند و نیاز به تسهیلات برای ارائه خدمات از طریق آن، اصلاح فرآیندهای ارائه خدمات با رویکرد کاهش و حذف توصیه‌ها، راه‌اندازی داشبوردهای مدیریتی که امکان نظارت دقیق و به‌موقع بر فرآیندهای الکترونیکی توسط مدیران را فراهم می‌کند را برشمرد. این باید به منظور تسریع در اجرای دولت الکترونیک انجام شود.

رئیسی همچنین خواستار تسریع در ایجاد زیرساخت های لازم برای اجرای کامل دولت الکترونیک از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شد و گفت: اگر از ظرفیت های موجود به درستی و بهینه استفاده نشود، باید این نقیصه برطرف شود. “

رئیس جمهور تدوین طرح دولت هوشمند توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را یک نیاز مبرم خواند و افزود: ایشان به امور آنها رسیدگی کردند.

رئیسی با تاکید بر اینکه هدف دولت سهولت در کار مردم و افزایش دسترسی آنان به خدمات با تلاش همه مدیران و دستگاه ها است، تاکید کرد: این نگاه باید در همه دستگاه های دولتی وجود داشته باشد تا مردم خود را از کاندیدا شدن نجات دهند و دولتی کنند. امکانات و خدمات کاملاً در دسترس است.

بر اساس این گزارش، به منظور افزایش و همسویی کلیه طرح‌ها و پروژه‌های خدمات الکترونیک با رویکرد گذار به دولت هوشمند و تسریع در انجام وظایف باقی‌مانده دستگاه‌های اجرایی، استانداردسازی و مهندسی مجدد خدمات دولت الکترونیک و کاهش حضور مردم نهادهای اجرایی و عمومی، شش مصوبه به تصویب اعضا رسید.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.