فرمانده سنتکام ایران را تهدید اصلی برای آمریکا دانست

[ad_1]

فرمانده نیروهای تروریستی سنتکام ادعاهایی را علیه نقش ایران در منطقه مطرح کرده و آن را “تهدید بزرگ” خوانده است.

به گزارش ایسنا، کنت مک‌کنزی، فرمانده مرکز فرماندهی مرکزی آمریکا، با اشاره به روزنامه ملی اماراتی مدعی شد که سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده جدید سپاه قدس که پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی به این سمت منصوب شد، کنترل یکسانی بر شبه نظامیان متحد مرتبط با ایران اعمال نمی کند.»
وی بدون اشاره به حضور نیروهای کشورش در هزاران مایلی مرزهای آمریکا و نقش وی در ایجاد بی ثباتی در منطقه و دخالت در امور داخلی سایر کشورها، گفت: این وضعیت عمدتاً در نقاطی مانند عراق است و ارتش تحت پوشش این کشور است. اقدام علیه ارتش ایالات متحده، جایی که درگیر رویارویی گسترده تر با ایالات متحده است.

مک کنزی گفت: تهران به خوبی از خط قرمز ما (در عراق) آگاه است، اما شواهد به وضوح نشان می دهد که بسیاری از این گروه های شبه نظامی در تلاش برای کشتن آمریکایی ها با این حملات جدی هستند. دیر یا زود، موفقیت آنها ضروری خواهد بود و ایران دقیقاً همان چیزی را تحریک خواهد کرد که سعی دارد از آن اجتناب کند.
فرمانده سنتکام ایران را یک «تهدید بزرگ» برای ایالات متحده می‌دانست و استدلال می‌کرد که ایران برای تأمین تسلیحات و سایر منابع خود به آنچه «نیروی نیابتی» می‌خواند متکی است.

وی ادامه داد: جنگ یمن چندین سال است که عمدتاً به لطف حمایت از ایران ادامه دارد. حسینی ها با همه فرصت هایی که ایران در اختیارشان قرار می دهد بدون توجه به خطرات انسانی برای پیروزی تلاش خواهند کرد.

اما مک‌کنزی هیچ اشاره‌ای به میلیاردها دلار تسلیحات، بمب‌ها و موشک‌های آمریکا نکرد که واشنگتن هر ساله برای کشتن مردم بی‌دفاع یمنی در اختیار عربستان قرار می‌دهد.

وی خواستار استراتژی منسجم و منطقه ای از جمله نقش رژیم صهیونیستی در مقابله با این تهدید شد.
فرمانده سنتکام گفت: تنش زدایی و عادی سازی اوضاع بزرگترین منفعت برای ایران است.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.