واکنش رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری به هجمه ایران‌ستیزان علیه زبان فارسی

[ad_1]

واکنش رئیس مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری به حمله ضد فارسی به زبان فارسی

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری در واکنش به هجمه اخیر مردم ایران ستیز به زبان فارسی، این کنشگری مغرضانه را بخشی از برنامه ریزی های بلندمدت ناخواسته با هدف ایجاد اختلافات زبانی، قومیتی و عقیدتی عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، محمدصادق خیاطیان، رئیس مرکز بررسی های راهبردی رئیس جمهور در واکنش به برنامه ای علیه زبان فارسی در یکی از رسانه های معاند که به دنبال القای اختلافات قومی، زبانی و عقیدتی در ایران بود، گفت.

در متن کامل یادداشت این خیاط که در صفحه شخصی اینستاگرامش منتشر شده، آمده است: «ایران رنگین کمانی زیبا از اقوام، ادیان و زبان هاست. همزیستی مهربانانه این افراد که قرن ها ادامه داشته است، گواه روشنی بر نادرستی ادعای مبلغانی است که به نمایندگی از رسانه ها رؤیای ایران متحد را در آسمان لندن نظاره می کنند.
برنامه ریزی برای ایجاد اختلافات قومی، زبانی و عقیدتی در ایران، البته در بین غیرحزبیان این مرز و بوم سابقه طولانی دارد، اما این بار طبق معمول بر نمی گردند. ایرانی ها هوشیار هستند و تسلیم چنین فضای مغرضانه ای نمی شوند. فارسی زبان شعر و ادب و تمدن و متعلق به همه ایرانیان است.
این سرمایه ملی، میراث کهن این کشور و نخ تسبیح همبستگی، همدلی و همزبانی همه اقوام کشورمان است. دوست داشتن این زبان البته منافاتی با آموزش و حفظ زبان های محلی ندارد. این زبان‌ها از فرهنگ ما نیز حمایت می‌کنند و اگر از صمیم قلب از آنها محافظت نکنیم، بخش مهمی از فرهنگ مشترک خود را از دست خواهیم داد.»

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.