حسینی: دولت از نظرات کارشناسی نخبگان استقبال می کند

[ad_1]

نایب رئیس مجلس گفت: دولت از طرح های دانش و فناوری استقبال می کند و نماینده مجلس در مجلس به این موضوعات می پردازد تا با حمایت دوجانبه مجلس و دولت، چنین طرح هایی به نتیجه مطلوب برسد.

به گزارش ایسنا، سید محمد حسینی در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره بین المللی دیپلماسی فرهنگی و اقتصادی با رویکرد هوش مصنوعی
وی ضمن تقدیر از فعالان و کارشناسان هوش مصنوعی گفت: این بخش می تواند ظرفیت بالایی را در آینده در اختیار کشور قرار دهد که نباید از آن غافل شد و برای استفاده از هوش مصنوعی نیاز به یک استراتژی مدون داریم تا بتوانیم نیروهای متخصص و نخبه در این زمینه داشته باشیم. در رقابت با کشورهای منطقه باشد.

وی گفت: دیپلماسی اقتصادی در سال های اخیر چندان مورد توجه قرار نگرفته است و روش های سنتی به تنهایی نمی تواند با دیگر کشورها رقابت کند.

وی افزود: دولت سیزدهم در حوزه اقتصادی کار موثری را آغاز کرده است و همه شاهد این اقدامات و انشاالله نتایج ملموس خواهند بود. در ارتباط و تعامل با کشورها تلاش می کنیم با تمام توان خود تعادل ایجاد کنیم چرا که دنیا فقط غرب نیست.

حسینی در خصوص واردات آوارگان قبل از انقلاب خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب بسیاری از محصولات کشاورزی و غذایی و مایحتاج روزانه را وارد می کردیم که واردات به یک یا چند کالا محدود نمی شد. در زمینه های دیگر ما عقب مانده و منحط بوده ایم، مثلاً برخی از پزشکان عمومی از پاکستان و هند بوده اند. و سلول های بنیادی و جزو 10 کشور برتر در زمینه های مختلف است.

نایب رئیس مجلس گفت: امروز برخلاف گذشته در تلاش برای جذب گردشگر درمانی هستیم و در بسیاری از بخش‌های دیگر روند را از واردکننده به صادرکننده تغییر داده‌ایم. البته جنگ تحمیلی موانع زیادی بر سر راه توسعه کشور ایجاد کرد، اما پس از جنگ و در دوران ریاست جمهوری مقام معظم رهبری، حرکت علمی کشور شتاب گرفت و رشد علمی کشور نسبت به متوسط ​​رشد علمی 11 برابر شتاب گرفت. رشد در جهان

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب همواره به آینده می نگرند و در این راستا همواره از توسعه دانش حمایت می کردند، گفت: کشور بیش از گذشته در حال پیشرفت است. امروز همه دیده اند که دشمنان ملت هیچ تحریمی علیه ملت ایران ندارند و در علم و فناوری شاهد آپارتاید علمی بوده ایم اما پیشرفت کشور متوقف نشده و در بسیاری از زمینه ها توانسته ایم گام های بلندی برداریم.

حسینی افزود: در برخی از بخش‌ها مانند تولید خودرو که شرایط مساعدی ندارد، باید به سرعت جبران کنیم، اما در صنایع نظامی مانند توسعه رادارهای پیشرفته، پهپاد، موشک، فناوری نانو، سلول‌های بنیادی پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی داشته‌اند.» در سال‌های اخیر برخی از مسئولان توجه زیادی به نظرات کارشناسان و نخبگان داشته‌اند، اما در دولت سیزدهم تلاش فوق‌العاده‌ای برای شنیدن نظرات نخبگان صورت می‌گیرد.

حسینی افزود: هوش مصنوعی با پالایش پردازش اطلاعات می تواند به مدیران کشور کمک کند.

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: دولت از طرح های دانش و فناوری استقبال می کند و نایب رئیس مجلس این موضوعات را در مجلس ترویج می کند تا با حمایت دوجانبه مجلس و دولت، این گونه طرح ها به مطلوب برسد. نتیجه

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.