دادگاه «جمشید شارمهد» فردا آغاز می شود

[ad_1]

اولین جلسه سرکرده حقوقی «سرکرده گروه تروریستی تندر» یکشنبه 15 بهمن ماه برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، اولین جلسه رسیدگی به اتهامات سرکرده گروهک تروریستی تندر “جمشید شارمهد” یکشنبه 15 بهمن ماه با حضور خبرنگاران در یکی از شعبات دادگاه انقلاب اسلامی برگزار می شود.

به گفته کارشناسان، پرونده جمشید شارمهد در دو دادگاه قضایی و کیفری بررسی می شود. دادگاه روز یکشنبه 15 بهمن ماه و دادگاه کیفری یک ماه پس از محاکمه برای رسیدگی به اتهامات این فرد تشکیل می شود. حدود 4 جلسه رسیدگی تا ابتدای سال آینده پیش بینی می شود.

گروهک تروریستی تندر یکی از گروه هایی است که در دو دهه اخیر تحت عنوان انجمن سلطنتی ایران به نفع رژیم پهلوی فعالیت خود را آغاز کرد و با رویکرد توهین به مقدسات و پوشیدن به اقدامات تخریبی دست زد. قبل از حملات تروریستی

این گروه در سال 1999 توسط فردی به نام فتح الله منوچهری ملقب به فروند فولادوند تأسیس شد، اما پس از ناپدید شدن منوچهری در سال 2006، جمشید شارمهد رهبری این گروه را بر عهده گرفت که به شدت مورد حمایت سرویس های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل است.

شارمهد در سال 1361 برای مهاجرت به آلمان ایران را ترک کرد و به فعالیت های برنامه نویسی و فنی خود ادامه داد. او در سال ۱۳۶۱ به بهانه تجارت از آلمان به آمریکا رفت و مدتی در آنجا ماند.

پس از یک دهه فعالیت شارمهد در مرداد 1399، این فرد توسط سربازان گمنام جمهوری اسلامی دستگیر شد.

اولین عملیات تروریستی تندر در ایران در 24 فروردین 1387 در شیراز بود که طی آن نیروهای تروریستی این گروه بمبی را در میان حسینیه شهدای شیراز جاسازی کردند که در نتیجه آن 14 نفر کشته و 200 نفر مجروح شدند.

در عملیاتی دیگر گروهک تروریستی سازنده بمب در هتلی در تهران بر اثر انفجار و آتش سوزی لو رفت و توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد. دومین عملیات تروریستی این گروه در 29 خرداد 1388 در حرم امام خمینی (ره) انجام می شود.

این گروه همچنین در ترور مسعود علی محمدی، دانشمند صنعت هسته ای کشور نیز نقش داشته است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.