روایت ابطحی از بازگشت منوچهر نوذری به رادیو

[ad_1]

سید محمدعلی ابطحی پس از سالها تجربه در رادیو، همزمان با روز بهمن “روز جهانی رادیو” به یاد منوچهر نوذری و هنرمندان قدیمی رادیو، روایتی از بازگشت هنرمندان به رادیو داشت. قبل از انقلاب

به گزارش ایسنا، یک سیاستمدار و مدیر سابق صداوسیما به مناسبت روز جهانی رادیو درباره خاطرات دوران رادیو و بازگشت هنرمندان به رادیو قبل از انقلاب گفت: خدا رحمت کند نوذری را. 15 فوریه روز جهانی رادیو است، رسانه ای که امروزه قدیمی به نظر می رسد، اما پدر قدیمی همه رسانه های مدرن است. من سال ها مدیر رادیو بودم و این خاطره ای از آن دوران در زندگی نامه ام است.»

ابطحی که این مشکلات را در سایت شخصی خود با انتشار عکسی قدیمی بیان کرده است، درباره بازگشت مرحوم نوذری و هنرمندان قدیمی به صداوسیما می گوید: در زمستان سال 85 گروه مستقلی به نام «گروه ورزش و تفریحات سالم» راه اندازی کردیم. در رادیو. برای بازگشت روحیه امید به جامعه با همه فشارهای روحی شدیدش و نگذارند مردم شادی را فراموش کنند، البته مهمترین مضمون چنین برنامه ای هنرمندان و مجریان آن بودند.

نیروهای بعد از انقلاب بیشتر فرهنگی و سیاسی بودند و کادر جدید به طور خاص برای طنز و محتوای شاد تربیت نشده بودند. استفاده از نیروهای قبل از انقلاب تابو باقی مانده است. با ترس و لرز به مدیران این گروه تازه تاسیس گفتم لیستی از پیشکسوتان طنز رادیو تهیه کنند. سعید توکل و احمد شیشه گران با فهرستی به رهبری منوچهر نوذری آمدند. من شخصاً ایشان را نمی‌شناختم، از آقای کدخدازاده – هماهنگ‌کننده رادیو که میانجی بین نیروهای قدیم و جدید بود – پرسیدم که آیا منوچهر نوذری را پیدا می‌کند؟ چند روز بعد اعلام کرد که در یک مغازه لوازم التحریر در میدان آزادی کار می کند. نوذری در اولین جلسه زمانی که وارد اتاق هماهنگی رادیو شد بیشتر دید و گفت تو هم سن و سال من ایرج هستی. گفتم می خواهیم شادی را به خانه هایمان بیاوریم و از تجربیات شما استفاده کنیم. من هم آنجا گفتم اگر بتوانیم با شما ادامه دهیم، سراغ دیگران هم می رویم. او گفت که یک بار در همان فروشگاه لوازم التحریر، مردم به سرعت وارد مغازه شده و او را تهدید کردند. وی سپس به بیان خاطرات دادگاه و جاهای دیگر و اجرای برنامه های خنده دار پرداخت. نمی دانستم و بدنم می لرزید، اما گفتم می خواهیم این صدا دل مردم ایران را شاد کند. همان افرادی که جنگیدند.

سال 67 بود که نوذری را به رادیو دعوت کردیم. شروع به کار نیروهای قبل از انقلاب با کمک نوذری و آمدن نوذری به صداوسیما رقم خورد و سعد ایام نیز تجربه موفقی داشته است.

هنوز هم وقتی برخی از پیشکسوتان رادیو را می بینم به این دعوت می گویند شجاعت فوق العاده. نوذری موفق شد و در رادیو به تلویزیون رفت و تبدیل به ستاره ای شد که همه مردم ایران پشت سرش سوگوار مرگ او شدند».

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.