خواسته ما در مذاکرات، رفع تحریم ها است/ اعتماد مردم به حمایت از تیم مذاکره کننده

[ad_1]

رئیس سابق سازمان هسته ای کشور تاکید کرد: بر اساس مصوبه مجلس، موضع ما در مذاکرات رفع تحریم ها است و در این زمینه تیم مذاکره کننده باید وارد عمل شود.

فریدون عباسی در گفت وگو با ایسنا، در ارزیابی خود از روند مذاکرات هسته ای گفت: باید از زوایای مختلف به مذاکرات نگاه کرد، باید دید در مذاکرات چه می گوییم و چه واکنشی نسبت به ما دارند. طرفین به تعهدات خود عمل نکرده اند و منطقی ندارند که چرا به تعهدات خود عمل نکرده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه تا زمانی که آنها به تعهدات خود عمل نکنند نباید به تعهدات خود پایبند باشیم، گفت: مجلس نیز بر این موضوع تاکید کرد و خواستار اجرای تعهدات برجامی از سوی دولت تا سالی که تحریم ها برداشته نشد، شد. . موضع ما همانطور که مجلس تصمیم گرفت کاملاً روشن است و تیم مذاکره کننده باید در این زمینه برای رفع تحریم ها گام بردارد.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: زمانی می توانیم تحریم ها را لغو کنیم که تیم دفاعی و اعتماد اجتماعی ستون فقرات تیم مذاکره کننده باشد اگر قوی باشیم می توانیم در این مسیر موفق شویم. توصیه من این است که قدرت دفاعی کشور را به نمایش بگذاریم و باید گام برداریم تا نشان دهیم در مقابل تهدیدات می توانیم از خود دفاع کنیم.

وی ادامه داد: سوال غرب از ما بر سر مسائل هسته ای نیست، بلکه وجود انقلاب اسلامی است که می خواهند ما را کنترل کنند. با وجود همه فشارها، جمهوری اسلامی امروز به یک قدرت جهانی تبدیل شده و از نظر ایدئولوژیک نیز تأثیرگذار است. مذاکره به تنهایی کافی نیست، هر چه بتوانیم تولید داخلی را تقویت کنیم و سرمایه اجتماعی خود را تقویت کنیم، اعتماد مردم به نظام را تقویت کنیم، در مذاکرات بهتر خواهیم بود.

هیچ نشانه روشنی مبنی بر لغو تحریم ها وجود ندارد

یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تاکید کرد: قوه قضاییه نیز در این زمینه نقش ویژه ای دارد که وقتی مردم شاهد برخورد با فساد و رفع تبعیض ها باشند، قطعا اعتماد آنها افزایش می یابد. اعتماد مردم پشتوانه تیم مذاکره کننده کشور است. امروز ما یک قدرت جهانی هستیم. این نیرو ممکن است به دلیل مشکلات داخلی چندان قابل درک نباشد، اما در مقیاس جهانی کاملاً ملموس است. وقتی می خواهند ما را به راه خودشان برسانند، می بینند که این قدرت را ندارند و به قدرت ما پی برده اند.

عباس در خاتمه افزود: هیچ نشانه روشنی مبنی بر لغو تحریم ها در مذاکرات وجود ندارد، ترکیبی از دفاع و دیپلماسی است که ما را به نتیجه مطلوب در مذاکرات می رساند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.