امیرعبداللهیان: رویکرد منطقی ایران دلیل رسیدن به این مرحله از مذاکرات است

[ad_1]

امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه و لیز تراس وزیر امور خارجه انگلیس در مورد تحولات اخیر وین، مسائل دوجانبه و برخی موضوعات مورد علاقه مشترک از جمله وضعیت افغانستان و یمن گفتگو کردند.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه انگلیس در گفتگوی تلفنی در ارزیابی آخرین وضعیت روابط دوجانبه و مذاکرات در وین به تشریح دیدگاه های لندن در این زمینه پرداخت.

وزیر امور خارجه انگلیس گفت: روابط رو به رشد انگلیس و جمهوری اسلامی ایران به نفع دو کشور است.

وی ابراز امیدواری کرد که این کشور بتواند در آینده نزدیک بدهی های معوق خود به ایران را بازپرداخت کند.

وی همچنین به همکاری بریتانیا و سازمان ملل در کمک به مردم افغانستان اشاره کرد و از نقش و همکاری موثر ایران در این زمینه قدردانی کرد.

حسین امیرعبداللهیان در این گفت وگوی تلفنی با اشاره به سفر معاون رئیس جمهور کشورمان به اجلاس گلاسکو و وبینار مشترک گروه های پارلمانی دوستی دو کشور و درخواست هیئت انگلیسی به تهران، از روابط دو کشور استقبال کرد. دو کشور

وزیر امور خارجه کشورمان در رابطه با نزدیک شدن به مرحله حساس مذاکرات وین بر لزوم جدیت و مسئولیت پذیری طرف های مذاکره کننده با ایران تاکید کرد و بیش از هر چیز به لطف رویکرد منطقی به این مرحله دست یافت. خواسته های برحق جمهوری اسلامی ایران را مد نظر قرار دهد.

امیر عبداللهیان وضعیت انسانی در یمن و افغانستان را بحرانی خواند. وی به تشریح ایجاد حکومت فراگیر در افغانستان پرداخت و با تشریح مواضع اصولی جمهوری اسلامی در قبال افغانستان، ضرورت کمک های فوری جامعه جهانی به مردم این کشور را تشریح کرد.

وی در بخش بعدی این گفتگوی تلفنی در رابطه با وخامت اوضاع انسانی در یمن ابراز امیدواری کرد که انگلیس به تعهدات خود عمل کند و به فاجعه انسانی ناشی از ادامه تجاوزات و جنگ در یمن پایان دهد.
وزیر خارجه انگلیس شهادت سفیر کشورمان در یمن را محکوم کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.