گفتگوی نماینده عالی رژیم صهیونیستی با گروسی درباره ایران

[ad_1]

نماینده عالی وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی از دیدار با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته ای ایران خبر داد.

به گزارش ایسنا، جاشوا زارکا معاون مدیرکل وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در صفحه توئیتر خود از دیدار با رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داد و نوشت:


وی در مورد موضوعات مورد بحث توضیح بیشتری نداد، اما حضور یک مقام اسرائیلی در وین با وجود اینکه مذاکرات از نظر جمهوری اسلامی ایران به نقطه حساسی رسیده است، قطعاً در حال بررسی است. سازنده و مانعی بر سر راه پیشرفت مذاکرات وین است و بیش از همه نشان دهنده تلاش صهیونیست ها برای ایفای نقش اساسا مخرب خود است.
سخنگوی رژیم صهیونیستی همزمان با هشتمین دور مذاکرات وین برای احیای توافق هسته ای با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار کرد.

از آغاز مذاکرات وین، مقامات رژیم به دنبال منصرف کردن شرکای آمریکایی و اروپایی از گام برداشتن در مسیر دیپلماتیک برای احیای توافق هسته ای بوده اند.
گروسی پیشتر در آن روز ابراز امیدواری کرده بود که پس از مذاکرات وین به توافق برسد و به عنوان یک نهاد بین‌المللی بی‌طرف، مسئولیت نظارت بر جنبه‌های فنی اجرای توافق هسته‌ای را که تحت تأثیر سیاسی کشورهای عضو قرار می‌گیرد، بر عهده خواهد داشت. نیات این یک نهاد بین المللی یا یک کشور ثالث نیست.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.