رونمایی از دو نوع مهم تجهیزات پزشکی با حضور وزیر دفاع

[ad_1]

با حضور وزیر دفاع و حمایت نیروهای مسلح دومین نمایشگاه بومی سازی قطعات الکترونیکی و میکروالکترونیکی راه اندازی و از دو دستگاه الکتروشوک اتوماتیک و پروتز زانو ساخته شده توسط کارشناسان وزارت دفاع رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وزارت دفاع، امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه بومی سازی قطعات الکترونیکی و میکروالکترونیکی در شرکت صاایران وزارت دفاع گفت: برای حمایت از داخل کشور. تولید و خنثی کردن تاثیر تحریم ها بر تامین تنگناها و قطعات حساس در حوزه الکترونیک دفاعی.

وی با بیان اینکه 231 قطعه حساس و کلیدی در این نمایشگاه رونمایی شده است، ادامه داد: قطعات تولید شده توسط دانشمندان صنایع دفاعی صاایران باعث صرفه جویی 94 میلیون دلاری شد.

وزیر دفاع و نیروهای مسلح با بیان اینکه همه بخش ها به نوعی به صنعت الکترونیک وابسته هستند، افزود: این بخش یک بخش ویژه و استراتژیک است و باید بهترین فناوری ها در الکترونیک توسعه یابد تا خودکفا و مستقل باشد. ظرفیت‌های داخلی و توسعه همکاری‌های دوجانبه (انتقال ازدحام فناوری به بخش‌های ملی و خصوصی) باید با جدیت و سازگاری کامل ارزیابی شود.

وی تاکید کرد: تحریم ها و فشار نظام سلطه و استکبار هیچ گاه ما را از مسیر و تلاش پایدار انشاءالله در اعتلای آرمان ها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و سربلندی عزیزان باز نخواهد داشت. ملت محترم ایران.” ما به پیشرفت خود ادامه خواهیم داد.

امیر رستگاری مدیر عامل صنایع الکترونیک وزارت دفاع در مراسم جشن طراحی و رونمایی از دستگاه شوک قلبی خودکار توسط صاایران گفت: به تولیدکنندگان این محصول فناوری پیوسته است.

وی نیاز سالانه کشور را به حدود 5000 دستگاه الکتروشوک در سال بیان کرد و افزود: این دستگاه در مراکز عمومی مانند ایستگاه های مترو، استادیوم ها، سینماها، مراکز خرید بزرگ، فرودگاه ها و سازمان های مختلف به صورت خودکار مورد استفاده قرار می گیرد. یک فرد عادی بدون تخصص پزشکی برای کمک به بیمار مبتلا به ایست قلبی.

مدیرعامل صاایران با اشاره به اولین پروتز زانو که توسط متخصصان پزشکی صنعت الکترونیک وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است، گفت: سالانه حدود 200 هزار پروتز زانو در کشور استفاده می شود. این وضعیت در حال افزایش است و هزینه های هنگفتی را برای مردم و بیمه به همراه دارد.

وی با بیان اینکه صرفه جویی ارزی ناشی از استقرار این دو مرکز درمانی سالانه بالغ بر 80 میلیون دلار است، ادامه داد: خدمات بهداشتی و درمانی از راه دور و سایر نیازهای صنعت الکترونیک با استفاده از شبکه نخبگان و جامعه دانش سازمان برای خدمت رسانی به مردم است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.