مطالعه مبدل حرارتی پلیتی مکانیزم منبع رسمی

مبدل حرارتی پلیتی – مکانیزم
مبدل حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی دانفوس

مبدل های حرارتی پوسته و لوله از هزینه نسبتا پایین، ظرفیت مناسب، بازه گسترده فشار و دمای عملیاتی، مقاومت در برابر خوردگی و انعطاف پذیری در طراحی بهره میبرند. مبدل های حرارتی پوسته و لوله دارای طراحی ساده، قابلیتهای زیاد و هزینه های خرید و نگهداری نسبتا پایین هستند. ضخامتهای پایین، در هنگام استفاده از لولههایی از جنس مواد نسبتا گران (مانند تیتانیوم) انتخاب میشوند. هیچ محدودیتی در ابعاد مبدل های حرارتی پوسته و لوله وجود ندارد. در صورت وجود نقص جوش مانند ترک ، سوراخ سوراخ و غیره حباب ایجاد می شود. امروزه در سراسر دنیا کارخانههای فراوانی یافت میشوند که در زمینه ساخت مبدلهای حرارتی فعالیت میکنند. استانداردهای «انجمن سازندگان مبدلهای لولهای» (Tubular Exchangers Manufacturers Association) یا TEMA، متداولترین و پرکاربردترین منابع مورد استفاده برای طراحی، ساخت و اجرای مبدل های حرارتی پوسته و لوله محسوب میشوند. یکی از معایب این مبدل ها در مقایسه با انواع مبدل شل اند تیوب (پوسته و لوله) این است که فشار کمتری را تحمل می کنند و برای کاربردهای فشار بالا معمولا از نوع پلیتی استفاده نمی شود. از دیگر مشکلات میتوان به وجود «مسیر جریان کوچک» در این تجهیزات اشاره نمود.

مبدل حرارتی دانفوس

اشاره نمود. حال تصور کنید تمامی شرایط مهیا هستند و سیستم در حالت ایدهآل کار میکند. لولهها، از درون حفرههای موجود در صفحات عبور میکنند. انواع بسیار زیادی از مبدلهای حرارتی پوسته و لوله در بازار موجود هستند. به عنوان مثال، در صنایع غذایی و داروسازی، بهداشت و ایمنی محصولات برای مصرفکنندگان، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. لوله پره دار، برای سیالاتی با ضریب انتقال حرارتی بسیار پایین مورد استفاده قرار میگیرد. به دلیل عدم استفاده از واشر و پیچ و همچنین نوع جریان سیال در آن احتمال رسوب گذاری بسیار کم است. که از کاربرد آنها میتوان در صنایع فرآیندی (Process)، در نیروگاهای بخار و هسته ای به عنوان چگالنده، در گرمکن های آب تغذیه و در برخی سیستم های تهویه مطبوع وتبرید اشاره کرد. مبرد از داخل لوله عبور میکند و آب یا سیال خنک شوند از داخل پوسته عبور میکند. آزاد بودن سر دیگر لولهها، امکان انبساط و شناور شدن آنها را فراهم میکند. مزیت استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای نسبت به مبدل حرارتی شل و تیوب، این است که با توجه به موجدار بودن صفحات که جریان گردابی سیال را افزایش می دهد و در نتیجه عدد رینولدز کمتری سبب می شود و اینکه جریان سیال در خلاف جهت است، راندمان انتقال حرارت همیشه 3 تا 5 برابر بیشتر از مبدل حرارتی شل و تیوب می باشد. Da ta h᠎as been c reat ed by GSA C​on᠎te​nt  G​ener​ator ᠎DEMO.

این دستگاه اقدام نماییم.

در بسیاری از سیالات گازی پرسرعت، پیکربندی بافل با یک قطعه میتواند باعث افزایش قابل توجه افت فشار شود. تمیز نگهداشتن صفحات مبدل حرارتی باعث افزایش راندمان عمل مبدل خواهد شد. منتهی برای آنکه بدانیم یک مبدل حرارتی، به درستی عمل میکند؛ پیش از انتخاب آن، میبایست برای محاسبه بازده مبدل حرارتی این دستگاه اقدام نماییم. از آنجاییکه این دستگاه دارای وزن کم، ابعاد مختلف و بازدهی بالا می باشد، می توان از آن در سیستم های هیدرولیکی نیز استفاده به عمل آورد. مبدل های حرارتی پوسته و لوله، تجهیزاتی هستند که به منظور انتقال حرارت بین سیالات در فرآیندها و صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. مبدل صفحه ای جوشی در سیستمهایی با کاربردهای سنگین استفاده میشود همچنین کاربرد آن در حال حاضر در صنعت تأسیسات متداول است. یک طرف میلههای نگهدارنده به صفحه لوله و طرف دیگر آنها به آخرین بافل فیکس میشود. پوسته، مجرای سمت لوله، لولهها (باندل)، تیوب شیت، کانال سمت لوله، مجرای سمت پوسته، بافل و میلههای نگهدارنده از اجزای اصلی در مبدل های حرارتی پوسته و لوله هستند.  Data w as c᠎re​at ed by GSA  Conte nt Generat᠎or  DEMO .

در واقع، این دیواره لوله داخلی است که سطح انتقال حرارت را تشکیل می دهد واغلب جهت دستیابی به سطح بیشتر، فین گذاری می شود. از آنجایی که انتخاب نوع خاصی از آن به ماهیت سیال کاری ، فشار ، دما ، نرخ انتقال حرارت مورد نیاز بستگی دارد مهم است که اصول کار اساسی یک مبدل حرارتی را درک کنید تا بتوانید با توجه به نوع فعالیتتان انتخاب آگاهانه تری داشته باشید. از آنجایی که سیالات مستقیماً با هم مخلوط نمیشوند، خنکسازی غیرمستقیم رخ میدهد (نه خنکسازی مستقیم). این نوع مبدل از تعداد زیادی صفحات افقی و موازی با هم تشکیل شده اند که در بین آنها سطوح میانی یا ثانویه انتقال حرارت که اصطلاحاً پره نامیده می شود، قرار می گیرد. برخی از این روشهای توصیه شده عبارتند از: API RP 572 ، API RP 577 ، و API RP 571، و همچنین ممکن است از بخش های ساخت و ساز استفاده شود، مانند ASME Code بخش VIII و ASME Code بخش IX. چون پمپ پکیج های تک مبدل تنها در حالت زمستانه روشن شده و در حالت تابستانه غیرفعال می شود، استهلاک پمپ دیرتر اتفاق می افتد. در مبدل های حرارتی لوله ای مبدل از لوله هایی با مقطع دایره ای ساخته می شود که سیال گرم در داخل لوله ها و سیال سرد در بیرون از لوله در حال جریان است.

مبدل حرارتی صفحه ای

از اینرو، به منظور تعبیه مناسب صفحه انحراف جریان و جلوگیری از افت فشار بیش از حد جریان سیال، الگوی لولهها، معمولا به صورت دایره ناقص اجرا میشود. «تقسیم کننده مسیر» (Pass Divider) یا «صفحه تقسیم کننده» (Partition Plate)، قطعهای است که در مبدلهای حرارتی دارای دو مسیر لوله به کار گرفته میشود. این نوع مبدلهای حرارتی از گذرگاه های “ساندویچ” شکلی استفاده می کنند و دارای پره برای افزایش کارایی واحد میباشند. شکل زیر از نوع پوسته و لوله برای آرایش جریان های یک گذر و چند گذر میباشد. تقسیمبندی مبدلهای حرارتی بر اساس آرایش جریان، ساخت (روش، المانهای مورد استفاده، جنس مواد سازنده) و مکانیزم انتقال حرارت انجام میگیرد. تیوب شیت باید از مقاومت مناسب در برابر خوردگی ناشی از تماس با سیالات و سازگاری الکتروشیمیایی خوب با ماده سازنده لوله برخوردار باشد. توجه به این موارد می تواند پارامتر های تاثیر گذاری در امر مبدل حرارتی باشد. تعیین این دو پارامتر در حین طراحی مبدل و به منظور دستیابی به حداکثر سرعت و نرخ انتقال حرارت ممکن با توجه به افت فشار مجاز صورت میگیرد. البته این نوع از مبدل ها به دلیل داشتن فریم هزینه ساخت بالاتری نسبت به مدل جوشی دارند اما در کنار این اختلاف هزینه از مزیت های زیادی برخوردار می باشد.

به این علت جا به جایی صفحه های فلزی امکان پذیر نیست.

فریم یا قاب که صفحاتی فولادی بوده و وظیفه آنها نگه داشتن صفحات می باشد. لذا دیگر نیازی به واشر نیست و فریم ها هم می توانند حذف شوند. به این علت جا به جایی صفحه های فلزی امکان پذیر نیست. بد نیست بدانید که بافل همان «صفحات هدایت کننده جریان» است. به همین ترتیب ، میزان فشار تست به همان رقمی است که در نقشه مصوب نشان داده شده است. روی تیوب شیت حرارتی محل جدا کننده پاسهای ۱ و ۲ یا همان رفت و برگشتی در نظر گرفته شده که به وسیله واشر بندی و فشار کلاهک مسیرها را جدا میکند. در اصطلاح علمی جریان ناهمسو در مبدلهای حرارتی راندمان بیشتری دارند؛ به این معنا که اگر جهت جریان سیال سرد و گرم ورودی مخالف یکدیگر باشند میزان راندمان مبدل افزایش خواهد یافت. آرایش لولههای مبدلهای حرارتی پوسته و لوله، به صورت مثلثی (30 یا 60 درجه) و مربعی (عادی یا دوران یافته) است. در طرف مقابل، آرایش مثلثی، امکان استفاده از تعداد لولههای بیشتر در فضای برابر را فراهم میکند. این تجهیزات با استفاده حداکثری از انرژی موجود باعث کاهش مصرف سوخت در خنک کننده ها و گرم کننده ها نظیر چیلر و بویلر می شوند. 3. به دلیل افت فشار کمتر مبدل های صفه ای جوشی دانفوس از دیگر مبدل ها باعث گردیده تا از پمپ های کوچک تری استفاده شود.

سیال مورد استفاده و راندمان بسیار بالای آن اشاره نمود.

شلنگ پمپ تست باید جدا شود و افت فشار چک شود. پیکربندی مبدل های حرارتی پوسته و لوله نوع S به گونهای است که برای خروج باندل از پوسته، باید اجزای باندل را به طور کامل باز کرد. البته استاندارد مورد استفاده برای طراحی، ساخت و اجرای مبدلهای حرارتی پوسته و لوله به صنایع هدف بستگی دارد. مبدل های حرارتی پوسته و لوله، بر اساس استاندارد TEMA، به سه گروه مبدلهای کلاس B، مبدلهای کلاس C و مبدلهای کلاس R تقسیم میشوند. بر اساس استاندارد TEMA، مبدل حرارتی پوسته و لوله BEM، از یک کلگی دارای کلاهک (درپوش)، پوسته یکطرفه و تیوب شیت ثابت تشکیل میشود. در مبدلهای حرارتی دارای «جریان متقاطع» (Cross Flow)، زاویه راستای حرکت سیال سمت پوسته نسبت به راستای حرکت سیال سمت لوله برابر 90 درجه است. در یک مبدل حرارتی صفحه ای به علت فاصله بسیار کم صفحات که برای انتقال هر چه بیشتر حرارت، نزدیک به هم ساخته شده اند. سیال مورد استفاده و راندمان بسیار بالای آن اشاره نمود. اما برای به دست آوردن جداگانهی این مقدار، باید از فرمول زیر استفاده نمود. بازرسی شخص ثالث از مبدل حرارتی پوسته و لوله شما یک محتوای رویه ای برای بازرسی مبدلهای حرارتی در اختیار شما قرار می دهد.

از این مبدل ها در انتقال حرارت در موتورخانه ها و استفاده در سیستم های تبرید و چیلرها و سیستم های سرمایشی و گرمایشی ساختمان ها استفاده می شود. چنانچه دما و فشار سیال تا این حد سنگین و پرفشار باشد، از نوعی مبدل بهره گرفته میشود که عملیات تبادل حرارت میان دو سیال را از طریق جداره لوله ها صورت میدهد. هرچند که در اغلب مبدل های گرمایی بین دو محیط تبادل گرما انجام می شود ولی وسایلی نیز وجود دارند که در آن انتقال جرم نیز صورت می گیرد. سیال سرد وارد حاشیه و گذر مارپیچ می شود و در مرکز خارج میشود. این محفظه، معمولا توسط نورد یک ورق فلزی و جوشکاری محل درز طولی ساخته میشود. در صورت ساخت کانال یا کلگی توسط نورد یا برشکاری لوله، تعبیه تقسیم کننده مسیر در محل مورد نظر، به کمک جوشکاری انجام میگیرد. به دلیل مشکلاتی که در بازرسی و تمیز کردن مبدلهای سرثابت وجود دارد عموما در جایی استفاده میشوند که احتمال کثیف شدن پوسته محدود باشد. انتخاب پیکربندی صفحات تقسیمکننده در مبدلهای حرارتی چند مسیره، کاملا اختیاری است. در این مقاله با محاسبات مبدل حرارتی و نحوه محاسبه ظرفیت مبدل حرارتی صفحه ای و پوسته و لوله و بازدهی حرارتی آن آشنا شدید.

میزان ضریب انتقال حرارت مس نسبت به آلومینیوم بالاتر می باشد.راندمان انتقال حرارت و بازدهی سیستم با لوله مسی بیشتر می باشد. طول، سایز و تعداد تیوب ها تعیین کننده ظرفیت انتقال حرارت مبدل حرارتی پوسته و لوله هستند. از مبدل های حرارتی جوشکاری شده، نیمه جوش و مبدل لحیم کاری شده نیز برای انتقال حرارت میان سیالاتی استفاده می شود که فشار بالایی دارند و یا به صورت متراکم و ترکیبی هستند. به عنوان مثال برای خنککاری روغن ممکن است از مبدل حرارتی پوسته و لوله و یا از مبدل حرارتی پلیتی استفاده کرد. المنت صفحه ­ای تخت سرامیکی؛ نوع سرامیکی حجم بیشتری دارد یعنی میتوان المنت بیشتری درون آن قرار داد و برای توان­ها و حرارت­های بالاتری از آن استفاده کرد چرا که سرامیک غیرقابل تراکم و سخت است. انتخاب مبدل های حرارتی برای بیشترین نیازهای خنک کننده الکتریکی به روشی عادی برای شرکت های طیف وسیعی از صنایع تبدیل شده است. به دلیل وجود متغیرهای مختلف، انتخاب مبدلهای حرارتی بهینه بسیار مشکل است. این صفحات نیم جوش در قاب مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار قرار می گیرند و به دلیل طراحی و ساخت خاص خود برای جریان سیالات با خوردگی بسیار بالا کاربرد دارند. این نوع مبادله کن های حرارتی در قسمت بیرونی جدار خود ساختار پره ای و فین دارند.

در مبدل حرارتی پوسته و لوله، میزان انتقال حرارت بین دو سیال، به میزان تماس سیال درون پوسته با سطح اطراف لولهها بستگی دارد. می باشد. مبدل های حرارتی هپاکو بهترین جایگزین منابع دو جداره، منابع کویلی و مبدل های پوسته و لوله برای تامین آبگرم مصرفی و کلیه فرآیندهای انتقال حرارت است. مبدل حرارتی هنوز یک مخزن تحت فشار است و کلیه الزامات مربوط به مخازن تحت فشار ASME برای مبدل حرارتی نیز اعمال می شود. طراحی بر اساس TEMA یا هر کد مشابه ممکن است پذیرفته شود که شرایط الزامات UHX را برآورده کند. تمیز و صاف بودن پوسته نیاز به تأیید دارد و مطمئن شوید که جوشهای داخلی کامل بوده و مطابق با الزامات هستند و هیچ نشتی ای وجود ندارد. مبدل های حرارتی جوش داده شده، نیمه جوش داده شده و بدون جوش، برای تبادل گرما بین مایعات با فشار بالا یا جایی که به یک محصول فشرده تر نیاز است، استفاده می شود. میزان تغییرات دما برای هر سیال یکسان است. هرچند که سرعت گرمایش هر دو مدل استیل و مسی برابر و یکسان می باشد! این امر باعث میشود که دمای دو سیال هیچگاه دقیقاً یکسان نشود. این نکته باعث شده تا قابلیت نظافت، تعمیر و نگهداری راحت این نوع مبدل نیز فراهم شود.

درنتیجه تبادل گرما و سرما میان دو سیال انجام می گیرد.

برای تعمیر ، نیاز به API STD 510 یا ASME-PCC-2 برآورده می شود. با طراحی مبدل های حرارتی پوسته و لوله به صورت چند تیوبه، مانعی برای انبساط حرارتی بین لوله و پوسته وجود نخواهد داشت. مبدلهای حرارتی سیستمهایی هستندکه برای انتقال حرارت بین دو یا چند سیال استفاده می شوند. گاهی اوقات برای ازدیاد سطح تماس و تبادل حرارتی بهتر، سطح خارجی لوله داخلی با پرههای (Fins) طولی پوشیده میشود. درنتیجه تبادل گرما و سرما میان دو سیال انجام می گیرد. ب- بازیابی: گرما یا سرما از سیالات که قبلا به طریقی به آنها داده شده است (طبیعی یا مصنوعی). یک پوسته استوانهای بزرگ، در دل خود لولههایی را جهت عبور یک جریان جای داده است. این مزیت در پروژه هایی که محدودیت فضا دارند، خود را بیشتر نشان می دهند. در طراحی تک گذر این مبدل ها، مجموعه صفحات فشرده به هم، به گونه ای به هم جوش خورده اند تا جریان متقاطع باشد.

ساختار این مبدل ها به گونه ای است که در سیال گرم شونده غوطه ور هستند. اما در مورد قدمت این نوع از مبدل می توان گفت که نزدیک به ۱۰۰ سال است که این گونه مبدل ها به وجود اماده اند و به مرور زمان هر چه که گذشته رفع نقض شده و نوع بهتری از این صفحات به وجود اماده اند . سیال در این پوسته از یک انتهای پوسته وارد و از انتهای دیگر خارج می شود. سیال دیگر (سیال ورودی از مجرای سمت پوسته)، با عبور از مسیر پوسته و اطراف لولهها، به صورت سرد (با دمای پایینتر)، از سیستم خارج میشود. بهره گیری از تيوب های شیاردار موجب اغتشاش در جريان مایع یا گازی که در درون لوله ها جاریست میشود. در این نوع مبدل لوله به صورت ۱۸۰ درجه خم میشود و از یک فلنج فولادی استفاده میشود . از هر دوی این تجهیزات در پالایشگاه ها و نیروگاه ها در تعداد گسترده ای استفاده میشود. در صورت وجود اختلاف دمایی بالا بین سیالات، ساختار مبدل حرارتی پوسته و لوله با تیوب شیت ثابت تحت تاثیر قرار میگیرد. ضخامت دیواره لولههای مبدل حرارتی پوسته و لوله بین 1.65 میلیمتر تا 2.76 میلیمتر تغییر میکند.

البته انعطافپذیری بالا در طراحی این نوع مبدل حرارتی، امکان استفاده از آن در صنایع مختلف و شرایط عملیاتی متفاوت را فراهم میکند. صفحات میتوانند از هر فلزي با ابعاد معین ساخته شوند آنگاه نقوش مختلف توسط پرس و قالب هاي مخصوص روي صفحات چاپ گردد. در مبدلهای حرارتی با جریان پیوسته، مجاری سیال گرم و سرد از هم تفکیک شدهاند، به طوری که سیال گرم در مجاری مخصوص خود و سیال سرد نیز در مجاری مربوط به خود جریان دارند. شرکت تولید صنعتی نوین مبدل تهران در سال ۱۳۷۰ در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع واقع در تهران با تولید محصولات حرارتی و برودتی کار خود را آغاز نمود و سپس تولید انواع مبدلهای حرارتی و اواپراتور کندانسور و کویلها را به تولیدات خود اضافه کرده است .با تلاش و پشتکار فراوان و بهره گیری از متخصصین فنی و کارآمد و با اتکا به پرسنل متخصص و تجارب پیشکسوتان این صنعت تولید انواع محصولات حرارتی و برودتی را آغاز و روانه بازار تاسیسات گردید . ۱- مبدل گرمایی از اطراف خود عایق شده است ،و در این حالت تبادل گرما فقط بین سیالات گرم و سرد است .

با استفاده از گرمای انتقالی بدست آمده از مرحله قبل، سطح تبادل گرما، اختلاف دمای لگاریتمی و رابطه ۳ میتوان ضریب انتقال گرمای کلی را بدست آورد. که در آن T2 نمایانگر میزان دمای سیال حرارتی خروجی و T3 نشانهای از دمای مبرد ورودی میباشد. 7- مبدل های صفحه ای جوشی دانفوس بدلیل ابعاد مناسب و وزن کم، راندمان بالا و فشار تست و کار بالاتر در پروسه های صنعتی مختلف نظیر صنایع هیدرولیک مورد استفاده قرار می گیرند. البته همانطور که گفتیم، پرکاربردترین نوع مبدل حرارتی، پوسته و لوله است و بقیه بسته به شرایط مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. بازرسان مخزن تحت فشار API 510 افراد واجد شرایط برای انجام بازرسی مبدل حرارتی پوسته و لوله هستند. این نوع مبدل صفحه ای برای تحمل شرایط عملیات تا دمای ۳۰۰ درجه سانتی گراد و فشار ۳۲bar طراحی شده است. چگونه اختلاف دمای متوسط لگاریتمی را محاسبه کنیم؟ به کمک فرمول محاسبه توان حرارتی فوق میتوانید ظرفیت و راندمان حرارتی مبدل را محاسبه کنید. حال به فرمول زیر دقت کنید تا بر اساس مقادیری که تا به حال محاسبه کردید؛ با استفاده از این فرمول، به مقدار نهایی بازده مبدل حرارتی برسید.

با استفاده از فرمول راندمان مبدل حرارتی بالا میتوانید به مقدار صحیح و دقیق گرمای حس شده برسید. مبدل های حرارتی پوسته و لوله شناور، قادر به عملکرد در اختلاف دمای بالا هستند. در رادیاتور، آب و اتیلن گلیکول – که به عنوان ضدیخ استفاده میشود – گرمای موتور را به رادیاتور و از طریق آن به هوای محیط انتقال میدهند. در چیلرهای تراکمی آب خنک در کندانسور های نیز همانند اواپراتور از مبدل پوسته- لوله استفاده میگردد. روغن معدنی وارد مبدل حرارتی میشود و در پوسته اطراف لوله ها جریان مییابد. در این مبدل، سیال سرد از درون مجرای ورودی زیر پوسته (اصطلاحا مجرای سمت لوله یا سمت کانال)، وارد سیستم شده و با عبور از مسیر لولهها، به صورت گرم (با دمای بالاتر)، از بالای پوسته (مجرای سمت لوله) خارج میشود. علاوه بر این ، مبدل حرارتی پوسته و لوله تنها نوع است که می تواند در دمای بالاتر از ۳۶۰ درجه سانتیگراد و همچنین در فشار بالاتر از ۳۰ بار طراحی و راه اندازی شود. 8. قیمت هر مبدل حرارتی صفحه ای بر اساس دمای کارکرد متفاوت می باشد. در مبدل هاي مختلف آرایش جریان میتوانند متفاوت باشند.

از طرف دیگر زمانی که آرایش جریانها پیچیده باشند، همانند حالت عمومی یا زمانی که مقاومت انتقال حرارت از یک نقطه تا نقطه دیگر متفاوت باشد، معادلات مربوطه را باید به وسیله محاسبات عددی حل نمود. یک مبدل حرارتی مارپیچی تشکیل شده است از دو صفحه صاف و طولانی پیچیده شده است که در اطراف یک سنبه یا لوله مرکزی، دو مارپیچ متحدالمرکز کانال ها ایجاد میکند. شرکت دانفوس (danfoss) یکی از کمپانی های بزرگ دنیا به شمار می رود که در زمینۀ تولید محصولات برودتی، انواع کمپرسور ها، دستگاه های تهویه مطبوع، انواع یخچال های خنک کننده و سردخانه ها فعالیت دارد. از آنجاییکه سیستم تهویه مطبوع، شدیدا به این مبدلها وابسته است؛ میبایست حتما راندمان دستگاه زیر لنز شما قرار بگیرد. اگر دمای سیال در یک مبدل حرارتی صفحه ای از ۶۰ درجه سانتیگراد عبور کند، یا سیال داخل مبدل خورنده باشد؛ پیشنهاد می کنیم حتما از یک صفحه پوششی به جهت عدم تماس آب گرم و جلوگیری از خورندگی صفحات استفاده شود. محلول آب و صابون به صفحه لوله اسپری می شود تا مطمئن شوید که همه جوش های مهر و موم عاری از نقص هستند. اگر به دنبال یک مبدل حرارتی خوب می گردید که صورت کاملا تخصصی زیر نظر متخصصین ساخته شده باشد لازم است با شرکت نوین مبدل تماس گرفته و از خدمات به روز ما بهره مند شوید .

ای دارای ویژگی های ساخت منحصر به فردی می باشد.

در زیر ساختمان یک مبدل حرارتی ساده که از نوع سرثابت است نشان داده شده است. که در شکل زیر نشان داده شده است. مبادله کن های حرارتی پوسته ولوله دارای متنوع ترین شکلها در بین مبادله کن ها میباشند. مبدل حرارتی صفحه ای دارای ویژگی های ساخت منحصر به فردی می باشد. مبدل های حرارتی یکی از مهمترین تجهیزات فرایندی به شمار میروند. لوله یا به طور دقیقتر «تیوب» (Tube)، از مهمترین اجزای مبدل های حرارتی پوسته و لوله به شمار میرود که وظیفه تامین سطح مورد نیاز برای انتقال حرارت، بین سیالات را بر عهده دارد. از مهمترین مزایای مبدلهای حرارتی پوسته و لوله ثابت میتوان به تمیزکاری و نگهداری ساده این تجهیزات اشاره کرد. از متداولترین انواع مبدلهای حرارتی میتوان به مبدل های حرارتی پوسته و لوله، مبدل های حرارتی دو لوله، مبدل های حرارتی صفحه ای، مبدل های حرارتی تودرتو، کندانسورها، اواپراتورها و بویلرها اشاره کرد.

خرید مبدلهای حرارتی مناسب، یکی از دغدغه های مهم بسیاری از کارفرمایان و صاحبان صنایع می باشد. ۳-یک مزیت اصلی مبدل حرارتی صفحه ای واشر دار قابلیت باز و بسته شدن صفحات، تمیز کردن و در صورت نیاز افزایش ظرفیت مبدل می باشد. حالا چرا این تغییر حرارت در سیالها، اینقدر در راندمان دستگاه اهمیت دارد؟ وقتی که آرایش لولهها مثلثی باشد، افت فشار جریان پوسته بیشتر از وقتی است که آرایش مربعی باشد، اما میزان انتقال حرارت در آرایش مثلثی بیشتر است. تولید میشوند که مهندسان با توجه به نوع کاربری مبدلهای حرارتی از آنها در طراحی سیستمهای تاسیساتی و صنعتی استفاده میکنند. در این نوع از مبدلهای حرارتی به جای گذراندن لوله از یک محفظه، از دو محفظه یک در میان استفاده میشود که معمولا عمق آنها نازک است و به وسیله یک صفحه موجدار از بزرگترین وجه از یکدیگر جدا میشوند. برای محاسبه ظرفیت صحیح مبدل حرارتی صفحه ای در سیستم گرمایش از کف به ازای هر ۶ تا ۸ متر لوله ۱۱۰ کیلو کاری گرمایش در نظر بگیرید. این مبدل ها با عمر بالا ، دوام در کارایی و راندمان ، همچنین رسوب پذیری پایین بهترین انتخاب برای فرایندهای انتقال گرما می باشد . واشرها از نشتی سیال به بیرون مبدل جلوگیری می کنند و سیال ها را در صفحات به شکل مورد نظر هدایت می نمایند.مبدلهای حرارتی صفحه ای جوشی، آخرین تکنولوژی ساخت مبدلها در دنیا با کامپکت ترین شکل ممکن می باشند که جای هیچگونه رقابتی به انواع دیگر در بازارهای جهانی نمی دهند.

این مبدلها در ۱۵ مدل مختلف ساخته میشوند که هر مدل بازه ای از ظرفیت گرمایی یا سرمایی مشخصی را پوشش میدهد. از میان انواع مختلف این وسایل، مبدلهای حرارتی پوسته و لوله، رواج و کاربرد بیشتری دارند. این تجهیزات، به عنوان متداولترین و پرکاربردترین انواع مبدلهای حرارتی شناخته میشوند. سیال های جاری در مبدل ها، عمدتاً به منظور جلوگیری از اختلاط، توسط دیواره جامدی از یکدیگر جدا می شوند و البته در انواع بخصوصی از مبدل های حرارتی این امکان نیز وجود دارد که جریان های سیال مستقیماً با هم در تماس باشند. در صنایع لبنی/غذا و نوشیدنی، واحد های نفتی، بازیابی حرارت، خنک کننده موتور، تاسیسات آب گرم خانگی، خنک کننده فرآیند و سرمایش و گرمایش آب کاربرمورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد کولر برای کاهش دما یا خنک سازی فرآورده های روغنی است که از ستون تقسیم، ستون استریپر، مبدل حرارتی یا کندانسور با آب به عنوان محیط خنک کننده و بدون تغییر فاز خارج می شوند. این آموزش میتواند مرجع مناسبی برای دانشجویان و فارغالتحصیلان رشتههای مهندسی شیمی و مکانیک باشد. تجهیزات فرایندی، انواع مختلفی دارند که دانشجویان و مهندسان رشتههای مکانیک، شیمی، نفت و دیگر رشتههای مرتبط به صورت تئوری یا عملی با آنها مواجه میشوند.

در زمینه مطالب مرتبط با این رشتهها، فرادرس، چند مجموعه فیلم آموزشی تهیه کرده است. صفحاتی که بر روی پوششهای ثابت و متجرک فشرده میشوند، با عنوان صفحات ابتدایی و انتهایی شناخته میشوند که دلیل آن، محل قرارگیری آن در پشتهی صفحه میباشد. گام و برش بافل بر روی سرعت جریان، نرخ انتقال حرارت و افت فشار تاثیر میگذارند. با جریان یافتن سیالات درون لولهها، انتقال حرارت از سیال گرم به سیال سرد و برعکس انجام میگیرد. نزدیکتر شدن مقدار عددی دو دمای خروجی نیازمند بکارگیری سطح انتقال حرارت بسیار بزرگتری میباشد. ۲-میزان رسوب گیری مبدل حرارتی صفحه ای، بسیار کمتر از سایر مبدل هاست وهمین موضوع تامین و نگهداری این نوع مبدل را آسان تر و عمر مفید آن را افزایش می دهد. جالب است بدانید سرنخ اصلی اکثر خرابی های پکیج به رسوب گرفتن و یا سوراخ شدن مبدل حرارتی آن می رسد. اهداف اصلی طراحی، در این مبدل ها در نظر گرفتن انبساط گرمایی پوسته و لوله ها، تمیز کردن آسان مجموعه، و در صورت با اهمیت نبودن سایر جنبهها، کم هزینه ترین روش ساخت و تولید آنهاست. نحوه جریان سیال در مبدل حرارتی صفحه ای واشردار به صورتی انتخاب می شود که جریان سیال ها در خلاف جهت یکدیگر باشد.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از مبدل حرارتی جوشی دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.