با 135 تماس بگیرید – ایسنا

[ad_1]

“Yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa …

در شرایط اقتصادی امروز، کمتر کسی کلماتی را که شما می خوانید در مواجهه با افزایش قیمت ها، به ویژه کالاهای اساسی، به زبان آورده اند یا حداقل آن را از اطراف نشنیده باشند، حتی هنگام خرید از سوپرمارکت یا حرکت جلوتر از فروشگاه. گاه پیش می آید که فروشندگان بیش از میزان مصوب شده برای عرضه کالا مطالبه می کنند و اینجاست که سازمان زندان های دولتی به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات به ویژه در روزهای پایانی سال و بازار شب عید می تواند. نقش موثری در ساماندهی بازار دارند.

به گزارش ایسنا، از زمان اصلاح قانون نظام صنفی در سال 92، سازمان زندان های دولتی بسیاری از اختیارات خود را از دست داده و بر خلاف تصور و تصور مردم، دیگر نهاد کنترل بازار نیست، بلکه اصناف و نظارت و تشخیص جرائم است. تنها مرجع رسیدگی به تخلفات است. به گفته احمد اصانلو، رئیس سازمان زندان ها، این نقش در زمان جنگ اقتصادی کافی نیست و نمی تواند در مدیریت بازار موثر باشد. مبنای ورود سازمان زندانهای دولتی به بازار طبق ماده 19 اساسنامه سازمان زندانهای دولتی در قالب شعب سیار در محل وقوع تخلف با حضور بازرسان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف است. .

محدودیت در تعهدات قانونی باعث شده است که STB سازوکارهای جدیدی را به روسای سه قوه پیشنهاد دهد که بر اساس آن بازرسان سازمان می توانند بدون حضور نمایندگان سایر نهادهای نظارتی مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت بر بازار نظارت داشته باشند. . مؤسسات دولتی در حال اجرای مجازات حبس حق حضور مستقیم در بازار و بررسی و صدور و ارائه مشکل را در همان محل وقوع تخلف دارند. این امر البته هنوز محقق نشده است و تا زمانی که قانون اصلاح و یا از سوی سران قوا مجوز نگیرد، فعالیت های سازمان اجرای احکام به رسیدگی به تخلفات محدود می شود.

سازمان زندان های دولتی مانند سایر مراجع و دادگاه های ایران دارای دو مرحله تحقیقات اولیه یا اولیه و تجدیدنظر است. مرجع اولیه مرجعی است که به تخلفات گزارش شده رسیدگی و حکم صادر می کند. مرجع تجديدنظر نيز مكلف است در صورت اعتراض به آراء هيأت بدوي، تجديد نظر كند.

مردم در صورت مشاهده گرانی، کم فروشی، احتکار و اختفاء کالا، تحویل خارج از شبکه، کلاهبرداری، عدم افشا و امتناع از تحویل کالا و … می توانند این موارد را به سازمان تعزیرات گزارش دهند و سازمان مجری قانونا مجاز است این کار را انجام دهید.

افراد می توانند در هنگام ثبت شکایات، هرگونه تخلف را به آدرس www.t135.ir و یا به شماره 135 یا سامانه پیامکی 300000135 اطلاع دهند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.