افزایش 2 تا 3 برابری تجارت ایران و جمهوری آذربایجان

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان غربی سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با اشاره به تهیه توافقنامه توسعه تجارت بین کشورش و جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: 52 کالای تولید و صادرات دو طرف مشمول تعرفه ترجیحی و تجارت می شود. . تحت این موافقتنامه.

علی علیزاده امروز در دیدار با محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی در ارومیه افزود: امیدواریم این توافقنامه بین دو طرف در آینده نزدیک موجب بهبود تجارت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان شود.

وی با اشاره به سابقه طولانی همکاری های اقتصادی دو طرف بر اساس اشتراکات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی ایران و جمهوری آذربایجان، افزود: روسای جمهور ایران و آذربایجان نیز بر حمایت از همکاری ها تاکید دارند که زمینه ساز روابط است. “

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران سال گذشته از افزایش 30 درصدی مبادلات تجاری دو کشور خبر داد و گفت: در نظر داریم بر اساس قرارداد جدید این حجم مبادلات تجاری را دو یا سه برابر کنیم که در این صورت به اهداف خود خواهیم رسید. “

علیزاده بازسازی مناطق آزاد شده در منطقه قره باغ را زمینه ای برای توسعه همکاری ها با ایران به ویژه با آذربایجان غربی عنوان کرد و ادامه داد: جمهوری آذربایجان در نظر دارد از ظرفیت سرمایه گذاران کشورهای مختلف به ویژه سرمایه گذاران از کشورهای مختلف استفاده کند. آذربایجان غربی.

وی گفت: 20 اسفندماه (30 اسفند) اجلاسی در آذربایجان برای جذب سرمایه گذار برگزار می شود که امیدواریم سرمایه گذاران آذربایجان غربی نیز در آن حضور داشته باشند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استان آذربایجان غربی، وی جمهوری آذربایجان را یکی از مقاصد محصولات کشاورزی آذربایجان غربی معرفی کرد و افزود: همچنین اقلام صادراتی به روسیه از خاک جمهوری نیز عبور می کند. آذربایجان که ما قصد داریم از آن عبور کنیم.

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران بر کمک این کشور در ترانزیت کالا به ترکیه از خاک ناچوان تاکید کرد و ادامه داد: از آینده شروع کنیم.

علیزاده گفت: در مورد نخجوان از ابتدا مشکلی برای تردد با ایران وجود نداشت و با وجود شیوع کرونا، ترافیک ایجاد شد.

وی افزود: هرکس بخواهد از ناچوان به جمهوری آذربایجان برود این تسهیلات ویزا را در فرودگاه ناچوان دریافت می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.