مطالعه فروش و تامین انواع شیر هیدرولیک دستی (اهرمی، لیوری) (3) ببینید

فروش و تامین انواع شیر هیدرولیک دستی (اهرمی، لیوری)
شیر دستی کستل, شیر دستی

شیرآلات برودتی - شیر انبساط - شیر برقی - شیر دستی - بال والو اگر در شیر دستی توپی، یک حرکت ۹۰ درجه انجام شود، جریان در خط لوله قطع و یا وصل خواهد شد. با حرکت این قطعه، جریان سیال قطع و وصل می شود و تمامی حرکات دیسک با یک نازل بیرونی اتفاق می افتد. شیر دستی کستل با انواع مبردهای رایج مثل مبرد R22، R134a، R404A، R407C، R410A و R507 سازگار است. بال ولو نسبت به شیر دستی برای کنترل مسیر مبرد و کاهش نشتی داخل مسیر مزیت های بیشتری دارد. در طراحی سواش پلیت، پیستون و شفت درایو موازی هستند و در طراحی محور مورب، پیستون ها با زاویه ای نسبت به درایو شفت اصلی قرار گرفته اند. زمانی که محور سواش پلیت نسبت به محور شفت دارای زاویه باشد ، حجم جا به جایی پمپ افزایش می یابد. ولی در این نوع پمپ ، به جای سواش پلیت ، بارل به صورت زاویه دار قرار گرفته است. طرح شیرهای سه راهه به گونه ای است که جریان آب را از یک جهت می گیرند و در دو جهت دیگر توزیع می کنند .

شیر دستی کستل

Po᠎st has been creat᠎ed ​by GSA Con tent Gen​erator Dem over᠎si​on!

با تحریک شیر از یک سمت پورت P به پورت A و پورت B به تخلیه وصل می شود و با تحریک شیر از جهت دیگر پورت P به پورت B و پورت A به تخلیه وصل می گردد. شیر دستی هیدرولیک دارای یک اهرم (لیور) میباشد که با حرکت و تحریک این اهرم، شیر تغییر وضعیت داده و سیال به سمت مقصد هدایت میشود. اما اساس کار این نازل اینگونه است که حرکت دورانی داشته و با انجام این حرکت، یک چرخش نود درجه ای ایجاد شده و در نهایت باعث جریان سیال برقرار می شود. موتورهای پیستونی شعاعی نوع میل لنگی قادرند با سرعت “خزش” کار کنند و برخی می توانند بطور یکنواخت تا سرعت ۱۵۰۰ rpm کار کنند و در عین حال ویژگی های گشتاوری خروجی ثابتی را ارائه دهند. در این نوع شیر دسترسی به توپی از قسمت بالای شیر است، به همین دلیل در مواردی که نیاز به تعمیرات و سرویس شیر در خطوط لوله زیاد باشد استفاده از شیرهای با ورودی بالا یا تاپ انتری (Top-Entry Ball Valves) بهتر است زیرا دسترسی به توپی شیر راحت تر خواهد بود. این شیرها در دو نوع جوشی و مهرهای موجود است. Th᠎is post h as ᠎been do᠎ne by GSA Content ᠎Genera to᠎r DEMO!

محدودیت موجود در شیر میتواند باعث تجمع فشار در قسمت ورودی و بالارفتن فشار قبل از شیر گردد و این پدیده گاهی باعث وارد آمدن صدمه به پمپها و تجهیزات قبل از شیر میشود. در تصویر زیر می توانید آنرا ببینید. در شکل روبرو تصویر ساده ای جهت واضح تر نشان دادن این نوع عملکرد قرار داده شده است .در یک شیر نرمال بسته ، در حالتی که بوبین برقدار نشده است دریچه عبور سیال توسط نیروی فنر و سوزن یا واشر نوک پیستون مسدود گردیده میباشد. شیر دستی مهره ای کستل مدل 6210/3 سایز 3/8 یا همان شیر دیافراگمی کستل جهت باز و بسته کردن مسیر سیالات و تنظیم میزان جریان آن­ها به خصوص در یخچالهای صنعتی و سردخانه ها مورد استفاده قرار میگیرد. در نتیجه برای تنظیم و هماهنگی کنترل این جریان، نیاز به شیرهای مختلفی است که مهم ترین و ساده ترین این شیرها، شیرهای دستی سردخانه ها هستند. در زمان انتخاب و خرید شیر دستی هر کدام از این پارامترها باید ذکر شود تا شیر درست و مناسب انتخاب شود. محبت باید در حدی باشد که از سویی مانع رشد فرزندان نشود و از سوی دیگر موجبات انحراف آنها را به وجود نیاورد.

پیستون ها بصورت عمود بر محور میل لنگ قرار می گیرند.

اما نکته ای که باید در زمان انتخاب شیر دستی آمونیاکی به آن توجه نمایید، وظیفه و عملکرد این شیرآلات است. اما نکته مهم اینجاست که از شیر دستی سردخانه پروانه ای، نمی توان در زمان هایی که دمای سیال بالا باشد استفاده کرد و همچنین استفاده از این دستگاه برای سیال های حساس نیز اشتباه است چراکه ممکن است باعث آسیب به ساختمان کلی شیر شود. جالب است بدانید که شیرهای دستی از نظر عملکرد کاملا یکسان هستند و چیزی که باعث تفاوت آن از سایر شیرهای سردخانه می شود، شکل طراحی قطعه ای است که وظیفه قطع کردن جریان را بر عهده دارد. پیستون ها بصورت عمود بر محور میل لنگ قرار می گیرند. دو طرح برای موتوهای پیستونی محوری وجود دارد، نوع سواش پلیت (swashplate) و نوع محور مورب. در این نوع پمپ هیدرولیک ، شفت اصلی پمپ ، پیستون ها و بارل با هم می چرخند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.