آنچه در آزادسازی سواحل مغفول مانده است

[ad_1]

محمدحسین ایمانی خوشخو بر لزوم مدیریت سریعتر سواحل معاف تاکید کرد و هشدار داد: در صورت عدم مدیریت سواحل پس از معافیت، پس از یک سال با تبعات زیست محیطی و اجتماعی مواجه می شوند و ممکن است مجبور به تعطیلی مجدد شوید!

این محقق و استاد دانشگاه به ایسنا گفت: آزادسازی سواحل شمال و جنوب کشور برای دسترسی آسان مردم و استفاده از جاذبه های دریایی که سال ها باعث خوشحالی و خوشحالی مردم شده است.با نگاهی به داستان سایت های گردشگری ، زیرا در گردشگری ساحل را یکی از جاذبه های گردشگری می دانیم و آزادسازی سواحل جنوب و شمال کشور مکان های گردشگری را اضافه کرده است.

وی گفت: پس از آزادی نکته مهم تری وجود دارد که نباید از آن غافل شد.

وی گفت: در هیچ کجای دنیا سواحل به حال خود رها نمی شوند زیرا سواحل جاذبه های گردشگری بالقوه ای هستند که باید به محصول تبدیل شوند و باید مدیریت شوند.

ایمانی خوشخو تاکید کرد: مهم این است که پس از آزادسازی سواحل مدیریت کجا خواهد بود. اگر قرار است شهرداری مدیریت یا به بخش خصوصی واگذار شود، باید وظایف مشخص و تقسیم شود. مدیریتی که از آن صحبت می کنیم تنها شامل نصب بیلبورد برای مناطق وسیع نیست، بلکه به معنای حفاظت و نگهداری از ساحل و امکانات گردشگری آن و برنامه ریزی برای بهره برداری و استفاده عمده و تهیه محصولات جانبی است.

آنچه در آزادسازی سواحل مغفول مانده است

این محقق و پژوهشگر حوزه گردشگری ادامه داد: تاکنون گام مهمی برداشته شده است، اما خواهان این هستیم که پس از این سواحل تنها نمانند. اگر قرار است شهرداری این امر را مدیریت کند که البته در برخی گزارش ها به آن اشاره شده است، باید از نظر بودجه و ستادی تقویت شود.

ایمانی خوشخو گفت: قطعا 90 درصد آزادسازی سواحل در حوزه گردشگری خواهد بود بنابراین اگر تا این مرحله راضی باشیم و ادامه ندهیم قطعا در سال آینده شاهد این خواهیم بود که سواحل در بدترین وضعیت قرار دارند. و می‌توانم دوباره آنها را ببندم.» بنابراین از نمایندگان کشور می‌خواهم که مسئولیت مدیریت سواحل آزاد شده را به اشتراک بگذارند تا بتوانیم از نظر گردشگری به درستی از آنها مدیریت و استفاده کنیم و از تبعات زیست‌محیطی و اجتماعی بیشتر جلوگیری کنیم.

آزادسازی سواحل پس از سفر رئیس جمهور به استان گیلان در بهمن ماه سال جاری و صدور دستور 20 روزه خروج تمامی دستگاه های دولتی، نظامی و خصوصی از این دریای 60 متری آغاز شد. به گفته وزیر کشور، این معافیت توسط شهرداری ها و با انگیزه دسترسی مردم انجام می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.