رئیس جمهور از ایرانیان خارج از کشور و فعال در بخش اقتصادی دعوت کرد

[ad_1]

رئیس جمهور از ایرانیان خارج از کشور که در حوزه اقتصادی فعال هستند خواست تا در کشورمان حضور و فعالیت داشته باشند و گفت: همه ما موظفیم برای افزایش صادرات ایران تلاش کنیم.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی دوشنبه شب در دیدار ایرانیان مقیم قطر، روابط مردم این منطقه را ریشه در ایمان، اعتقادات و فرهنگ مشترک آنها دانست. همواره باید در تقویت آن تلاش کرد و اجازه ندهد در عصر ارتباطات دیجیتال مورد هجمه و نادیده گرفته شود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه این فرهنگ اصیل باید به نسل های آینده منتقل شود، تصریح کرد: فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی و آنچه مربوط به مردم منطقه است، ما را در فراسوی مرزهای جغرافیایی متحد کرده است یا رایزنان فرهنگی توان حفاظت از این فرهنگ را ندارند، بنابراین همه نهادها از جمله مدارس ایرانی خارج از کشور و همه ایرانیان خارج از کشور باید پاسخگو باشند.

رئیسی با بیان اینکه ایرانیان خارج از کشور از حقوقی برابر با ایرانیان در کشور برخوردارند و دولت در قبال آنها وظایف و تکالیفی دارد، گفت: همه ایرانیان خارج از کشور باید برای حفظ ارتباط خود با فرهنگ کشور خود تلاش کنند و مدیریت کشور نیز پاسخگو باشد. برای تسهیل این رابطه

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ایرانیان خارج از کشور ایران اسلامی را بهترین مکان برای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی می دانند، تصریح کرد: حوزه حضور و فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور در داخل مرزهای ایران باید بیش از پیش تسهیل شود. البته اقدامات خوبی در این راستا در حال انجام است که رفع موانع صدور پروانه کسب یکی از این اقدامات ارزشمند است.

رئیسی از ایرانیان خارج از کشور که در حوزه اقتصادی فعال هستند دعوت کرد تا در کشورمان حضور و فعالیت داشته باشند و خاطرنشان کرد: همه ما موظفیم برای افزایش صادرات ایران تلاش کنیم. امروز متأسفانه سهم ما از اقتصاد منطقه در جای مناسبی قرار ندارد، در حالی که محصولات ایران در منطقه در مقایسه با کشورهای مدعی قابل قبول و قابل رقابت تلقی می شود.

رئیس جمهور ادامه داد: در گفت و گو با امیر قطر و در گفت وگویی که با نخست وزیر این کشور داشتم، اراده جدی برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی وجود دارد تا شما ایرانیان مقیم قطر بتوانید نقش بسزایی داشته باشید. نقش مؤثری در تحقق این اراده دارد».

رئیسی گفت: جمهوری اسلامی ایران علیرغم اراده دشمنان در عرصه های مختلف از جمله تحت شدیدترین تحریم ها و فشارها پیشرفت چشمگیری داشته است. همین تحول امروز باعث شده است که مقامات آمریکایی رسماً اذعان کنند که سیاست فشار حداکثری در برابر مقاومت حداکثری مردم ایران به طرز فجیعی شکست خورده است.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه دولت سیزدهم ظرفیت همکاری زیادی با همسایگان خود را در مرکز توسعه روابط خارجی خود قرار داده است، افزود: کم توجهی شد.

رئیسی با اشاره به اینکه امروز در ایران فضای بسیار مناسب و مساعدی برای کار و تلاش است، گفت: از فرزندان خود با ایران محافظت و توانمند سازید.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تردیدی ندارم که آینده کشور بسیار روشن و امیدوارکننده است، گفت: این فقط یک بیانیه نیست، بنده کشور و ظرفیت آن را می شناسم. به خصوص که مسئولیت اجرایی کشور را بر عهده گرفتم، بیش از هر زمان دیگری به ظرفیت و توانمندی کشور امیدوار بودم.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.