مطالعه فیلتر درایر چیست و چگونه کار میکند (2) اینترنت

فیلتر درایر چیست و چگونه کار میکند
کر درایر, فیلتر درایر, پوسته کر

فیلتر درایر به صورت طبیعی در خط مایع نصب میشود، یعنی جایی که برای محافظت از اکسپنشن ولو به کار میرود. پر واضح است که اگر رطوبت هوا از حد خاصی خارج شود موجب آزار انسان و تغییر در نتیجه کار آن میشود. ایمنترین راه برای کنترل این فیلترهای درایر استفاده از رطوبتسنج است، به خصوص در مورد دستگاههای تهویه هوا که یخ نمیزنند. این کلاهک پلاستیکی در خروجی فیلتر قرار دارد و لبه آن به صفحه داخلی چسبیده است. فیلتر درایر های لوله برگشت را معمولا پس از پایان نظافت داخلی سیستم, از خط خارج می کنند. نحوه کار پوسته کر به این صورت است که ابتدا مبرد از یک رینگ بزرگ که بین بلوک و صفحه داخلی فیلترتعبیه شده برای گرفتن مواد خارجی عبور کرده و سپس از تورهای شبکه ای که بر روی بلوک ها قرار دارد، می گذرد. طرز کار این جاذب فیزیکی به این شکل است که وقتی سیال مبرد از درون کر درایر می گذرد، رطوبت در حفره های آلومینای فعال گیر افتاده و سیال گازی از آن عبور می کند. موضوع مبحث ما در مورد فیلتر درایر دستگاه های برودتی مثل چیلر و سردخانه است . This data has been w​ri tten with the help ​of GSA C on tent ​Ge᠎nera​tor DEMO᠎.

ها را باید به صورت عمودی روی خط لوله نصب کرد.

در هر دو انتهای لوله معمولا یک فیلتر نصب می شود و اتصال لوله یا مهره ای است و یا جوشی . به همین خاطر باید از این قطعات در خطوط لوله استفاده کرد. فیلتر درایرها را باید به صورت عمودی روی خط لوله نصب کرد. فیلتر درایر را همچنین میتوان در خط ساکشن نصب کرد تا از کمپرسور در برابر مواد زاید و رطوبت محافظت کند. به همین خاطر باید این قطعه را در بخشی نصب کرد که مبرد در سردترین حالت ممکن به سر میبرد؛ یعنی بخش ورودی به ساکشن یا مسیر برگشت از کمپرسور. همچنین از ویژگی های این قطعه می توان به قابلیت مسدود کردن روغن در مدار و قابلیت جمع آوری ناخالصی ها را دارد. به این منظور این قطعه را قبل از ورودی ساکشن سیال مبرد نصب میکنند. اگر بخواهیم تفاوت کر درایر و فیلتر درایر را بیان کنیم، می گوییم، کر درایر همان هسته جامد و مرکزی است که در سیستم برودتی داخل پوسته قرار می گیرد که با هم تشکیل فیلتر درایر را می دهند. در نتیجه یک گرم آلومینای فعال می تواند دویست متر مربع سطح تماس ایجاد می کند.

جذب فیزیکی: زمانی که رطوبت نسبی افزایش مییابد.

زمانی که یکی از قطعات اصلی سیستم مانند کمپرسور تعویض می شود. این قطعات ممکن است به صورت جداگانه در سیستم قرار گیرند و یا همگی در یک مجموعه جمع شوند. از روغن کمپرسور برای روان سازی قطعات کمپرسور استفاده می شود. برای جذب بالای اسید پس از فرسودگی های کمپرسور و جذب استاندارد آب می باشد. فیلتر درایر های ماده مبرد R22 مساوی ماده مبرد باشند. هر چه ظرفیت جذب و حلالیت آب در ماده مبرد بیشتر باشد، رطوبتگیر بزرگتری مورد نیاز خواهد بود. این ابزار در شکلها و ابعاد گوناگون همچنین روشهای متفاوت این اهداف را به نحو احسن پیش میبرند. توجه داشته باشید اگر مشکل اساسی در اواپراتور وجود داشته باشد و به صورت مداوم مایع را برگرداند، مایع شکن نمیتواند به عنوان مانعی جدی تلقی شود و نهایتا مایع وارد کمپرسور خواهد شد. زمانی که میزان رطوبت نسبی به ۱۰% میرسد، در این نقطه چندین لایه بخار آب تشکیل میشود و در این شرایط مهمتری روش جذب، جذب فیزیکی است. جذب فیزیکی: زمانی که رطوبت نسبی افزایش مییابد. و درصورت ایمن بودن سیستم از نظر مقدار رطوبت به رنگ آبی در می آیند. این کلاهک در قسمت خروجی فیلتر قرار گرفته است. پیشنهاد می کنیم جهت اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه کنید : فیلتر درایر چیست؟

دانش آموزان بخشی از توده حیاتی هم سن و سالان مناسب و کاربران زبان مشترک هستند و تعامل معتبر با همسالان را تجربه می کنند. فیلتر درایر های مورد استفاده در سیستم های تبرید، رطوبت موجود در مخلوط مبرد و روغن را جذب می کنند و یا با آن واکنش می دهد. دقت کنید که هسته های کر درایر را به درستی و با دقت تعویض کنید و بعد از تعویض فیلتر درب پوسته فیلتر را بسته و آن را وکیوم کنید. ظرفیت و ابعاد و اندازه سیستم برودتی هر چه بزرگ تر می شود، به تعداد کر ها هم اضافه می شود، یعنی سیستم برودتی که پوسته چهار کر را بر آن می بندند، از نظر ظرفیت، بزرگ تر از سیستم برودتی ست که پوسته سه کر را بر آن می بندند. از کنار هم قرار گرفتن دو جاذب آلومینای فعال شده و سیلیکا ژل جاذب ترکیبی آلومینا ژل بوجود می آید. بهره بردن از جذب فیزیکی و شیمیایی گاهی با کنار هم قرار دادن چند جاذب می توانیم دریک مقطع هم از جذب شیمیایی و هم از جذب فیزیکی بهره مند شویم. ورود رطوبت و برخی ذرات فیزیکی به ساختمان کمپرسور یا سیستم تبرید میتواند خرابی های ناگواری به بار بیاورد.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.