جرم داشتن تفنگ سرد چیست؟

[ad_1]

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری نسبت به استفاده از هر نوع لباس سرد هشدار داد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ایسنا به شهروندان هشدار داد: «به همراه داشتن هرگونه سلاح سرد از قبیل اسپری و شوکر یا چاقو غیرمجاز، قمه، شمشیر و دستکش بوکس برای قدرت نمایی، مبارزه»، سیاه نمایی و امثال آن جرم است. مرتکب به مجازات محکوم می شود.»

بر اساس «آیین نامه اجرایی قانون قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز»، سلاح سرد شامل ادوات، ادوات و تجهیزاتی است که بر خلاف اسلحه گرم، صدا، شعله و گرما ایجاد نمی کند. استفاده کنید. و بدن آسیب دیده، پارگی، خونریزی، آسیب موقت یا دائمی اندام، و احتمالا آسیب جسمی و روانی یا مرگ.

بر اساس این آیین نامه، سلاح جنگ سرد نیز سلاحی است که در نیروهای مسلح برای جنگ و دفاع شخصی استفاده می شود، مانند سرنیزه هایی که می توان روی سلاح جنگی و چاقوی سنگر و تیر و کمان غیر معمول استفاده کرد.

جرم نگهداری سلاح سرد

در باره بند 4 قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز ورود هرگونه سلاح، مهمات، اشیا و مواد کنترل شده به کشور، خروج آنها از کشور، ساخت، مونتاژ، نگهداری، حمل و نقل، توزیع، تعمیر و هرگونه معامله با آنها بدون مجوز مراجع ذیصلاح. جرم است و “این قانون محکوم خواهد شد.”

در ماده 6 این قانون نیز آمده است: «هرکس سلاح گرم یا مهمات یا قطعات مؤثر یا مهمات آن را به طور غیرقانونی خریداری، نگهداری یا نگهداری کند یا با آن تجارت کند، به حبس زیر محکوم می شود:
الف – اسلحه سرد، اسلحه شکاری یا مهمات به حبس از نود و یک روز تا شش ماه یا جزای نقدی از ده میلیون ریال تا بیست میلیون ریال.
ب – اسلحه سبک غیر اتوماتیک، قطعات مؤثر یا مهمات آن به حبس از شش ماه تا دو سال یا جزای نقدی از بیست میلیون تا هشتاد میلیون ریال.
ج- سلاح سبک خودکار، قطعات مؤثر یا مهمات آن به حبس از دو تا پنج سال
د) سلاح گرم نیمه سنگین و سنگین، قطعات مؤثر یا مهمات آن به حبس از پنج تا ده سال.

همچنین در ماده ۲۷۹ قانون مجازات اسلامی صحبت از یک اقدام محاربه است که هیچ فرقی بین سلاح سرد و گرم قائل نمی شود.

در این ماده آمده است که «محاربه به قصد کشتن، ارعاب یا ارعاب افراد به گونه‌ای که باعث ایجاد بلاتکلیفی در محیط می‌شود، سلاح می‌گیرد». کسي که با انگيزه شخصي بر عليه يک يا چند نفر خاص مسلح شود و اعمالش علني نباشد، کسي نيست که بر عليه مردم مسلح شود ولي به دليل ناتواني از او سلب امنيت نکند. دشمن

طبق این ماده باید در نظر داشت که محاربه جنایت علیه امنیت است نه علیه افراد.

یکی دیگر از مطالب قانونی که در مورد سلاح صحبت می کند ماده 617 قانون مجازات اسلامی هست یک.

در این مقاله آمده است:

«هر کس با چاقو یا اسلحه دیگر قدرت را نشان دهد یا اثبات کند یا از آنها به عنوان وسیله آزار و اذیت یا زورگیری یا ارعاب استفاده کند یا با غیر محاربه مورد ضرب و شتم قرار گیرد به حبس از شش ماه تا دو سال و تا (74) محکوم خواهد شد. محکوم شد
تبصره 1 (الحاقی 29 شهریور 1396) – حمل جعبه، شمشیر، قمه و پنجه بوکس در صورتی که صرفاً به منظور درگیری فیزیکی و ضرب و جرح باشد، جرم محسوب و مرتکب به حداقل مجازات محکوم می شود. در این مقاله مشخص شده است. . واردات، ساخت و عرضه این سلاح ها ممنوع است و مرتکب به جزای نقدی درجه 6 محکوم می شود و در صورت لزوم این سلاح ها به نفع دولت ضبط یا معدوم می شود.
تبصره 2 (الحاقی 1396/9/29) – ساخت، تامین یا حمل تجهیزات طبق تبصره (1) در نیازهای ورزشی، نمایشی، آموزشی و اساسی افراد برای استفاده حرفه ای یا دفاع شخصی پس از اخذ مجوز نامحدود است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.