رئیس: اقدامات لازم برای ریشه کنی فقر مطلق باید فوراً انجام شود

[ad_1]

وی به مسئولان گفت: اگرچه اقدامات ساختاری و بلندمدت ساختاری و اصلاحات برای رفع فقر و بی عدالتی بر مقابله با فقرا ارجحیت دارد، اما نباید از سرعت حل اضطرار در جامعه از طریق سهام جهادی غافل شد.

به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی، بعدازظهر پنج شنبه (5 اسفند) در اولین جلسه شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی در دولت سیزدهم، جمهوری اسلامی ایران پرچمدار عدالت اجتماعی و بنابراین وجود فقر در جامعه اسلامی، نظام به هیچ وجه زیبنده نیست. وی گفت: جامعه اسلامی باید بر اساس عدالت اجتماعی اداره شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه راه حل اصلی و اساسی فقرزدایی اصلاح شاخص ها و زیرساخت ها برای برقراری عدالت اجتماعی است، افزود: درست است که برای ایجاد عدالت اقتصادی و اجتماعی پایدار باید در توزیع عادلانه عمل کرد. «فقر و بی عدالتی را اصلاح کن، اما از رسیدگی به فقرا و نیازمندان غافل نشو.

رئیسی گفت: اصلاح ساختارها و شاخص‌ها اولویت بالاتری نسبت به مقابله با فقرا و نیازمندان دارد، اما در عین حال با اجرای برنامه‌ها و اقدامات بلندمدت و ساختاری باید با عزت و برنامه‌ریزی‌های عاجل با فقرا و نیازمندان برخورد شود. برای از بین بردن فقر مطلق.» مار.

رئیس جمهور بر تاکید مقام معظم رهبری به ویژه بر دولت مردمی و انقلابی در تهیه و تهیه مکمل عدالت برای همه تصمیمات و اقدامات تاکید کرد و گفت: محور عمل این دولت اجرای عدالت است. هیچ تصمیم یا اقدامی از سوی این دولت نباید باعث ایجاد و تشدید فشار اقتصادی بر فقرا شود.

رئیسی در ادامه یکی از ضروری ترین اقدامات برای رسیدگی به فقرا و نیازمندان را به روز رسانی سامانه جامع اطلاعات رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: سامانه اطلاعاتی زیرمجموعه وزارت امور اجتماعی باید به روز و متناسب با پیچیدگی های آن باشد. اطلاعات، با سایر سیستم ها اطلاعات مربوط به دستگاه را ادغام و پیوند دهید.

رئیس جمهور گام بعدی لازم در راستای اصلاحات ساختاری برای فقرزدایی و رفاه مردم در دولت مردمی را حمایت از نقش و سهم مردم و استفاده از ظرفیت های مردمی در برنامه ریزی ها دانست و گفت: بسیج و امثال اینها برای استفاده از توان مردمی است. ظرفیت ها

رئیسی با اشاره به تجربه ای که مقام معظم رهبری مهارت های کمک رسانی مردمی را سرلوحه اپیدمی کرونا قرار داده اند، افزود: کاملاً سازماندهی و سازماندهی است.

رئیس جمهور تاکید کرد: برنامه های ریشه کنی فقر مطلق را به آینده موکول نکنید. رفع فقر مطلق یکی از اقداماتی است که حتی نباید از امروز به فردا موکول شود. جلسات و برنامه های خود را طوری تنظیم کنید که امشب با اقدامات جهادی از فقرا و نیازمندان جامعه دستگیر کنید.

رئیسی گفت: امروز قدرت دولت در کنار نهادهای انقلابی و کمکی ساخته شده و ظرفیت های آنها یکپارچه شده است. باید از این فرصت به نحو احسن و در اسرع وقت برای ریشه کنی فقر مطلق و همچنین اصلاح ساختارهای ایجاد شده ناشی از فقر و بی عدالتی استفاده کرد.

رئیس جمهور گفت: طبیعتا اجرای برخی از برنامه های اصلاح ساختاری زمان بر است، اما باید هر چه سریعتر برنامه ها و اقدامات مورد نیاز برای رفع فقر مطلق طراحی و اجرا شود.

بر اساس گزارش در این نشست، وزیر کار، تعاون و امور اجتماعی گزارشی از وضعیت رفاه خانوارهای ایرانی از نظر درآمد، تحصیل، بهداشت، مسکن، دسترسی به امکانات و زیرساخت های آب و انرژی ارائه کرد.

در این جلسه تمامی دستگاه ها موظف شدند همکاری های لازم را با وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی در زمینه تکمیل و توسعه پایگاه اجتماعی ایران تکمیل و اطلاعات درخواستی را به صورت آنلاین در اختیار این وزارتخانه قرار دهند.

وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی نیز به عنوان نماینده قانونی در حوزه سیاست های اجتماعی مکلف شد با همکاری سایر دستگاه ها برنامه جامع فقرزدایی را تهیه و به جلسه آتی شورای عالی در سال 1398 ارائه کند. تامین اجتماعی و تامین اجتماعی.

در این جلسه همچنین طرح مبارزه با سوء تغذیه کودکان و اصلاح اساسنامه صندوق بازنشستگی کشوری صنعت مس تصویب شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.