نبویان: ممکن است در روزهای آینده شاهد توافق هسته ای باشیم

[ad_1]

نماینده اصل 90 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ممکن است در روزهای آینده شاهد توافق هسته ای باشیم، گفت: خیر مردم و مسئولان در توافق احتمالی به چشم نمی خورد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید محمود نبویان صبح امروز در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهار کرد: شاید این روزها باید توافق هسته ای منعقد شود، اما توافق بین مسئولان و مردم در این امر دیده نشد. توافق.” در این قرارداد مشکلات زیادی وجود دارد، مثلاً مطلقاً تعهدی مبنی بر لغو تحریم های ایسا و کاتسا وجود ندارد یا در لیست لغو تحریم ها فقط آمده است که برای 20 نفر تحریم ها را لغو می کنیم و این مشکل نیز توافق شده است. . تعهد تبدیل ارز وجود ندارد، به این معنی که وقتی نفت می فروشیم مشخص نیست که آیا می توانیم درآمد ارزی داشته باشیم یا خیر.

وی ادامه داد: آمریکا متعهد به خروج از برجام نشده است، متأسفانه تیم مذاکره کننده قبلی نیز مسئول این مذاکرات است. ما سه کمیته تحریم هسته ای و اجرایی داریم که مسئول کسانی هستند که برجام را فتح الفتوح خوانده اند. می توان گفت که کنگره مخالف است، اما اکنون که اکثریت اعضای کمیته آمریکایی را دموکرات ها تشکیل می دهند، لزومی ندارد که کنگره رای نصف به علاوه تصویب کند.

این عضو کمیسیون اصل 90 تاکید کرد: باید صحت اجرا بررسی می شد و متعاقبا برای تصمیم گیری به مجلس و نمایندگان ابلاغ می شد که این اقدامات انجام نشده است. غربی ها فقط روی کاغذ خواهند نوشت که تحریم ها را برداشته ایم و ایران باید به تعهدات خود عمل کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.