بریتانیا: ما باید چند متر آخر مذاکرات وین را طی کنیم

[ad_1]

بریتانیا: ما باید چند متر آخر مذاکرات وین را طی کنیم

مذاکره کننده ارشد انگلیس در مذاکرات وین با تاکید بر استفاده از فرصت دیپلماتیک موجود برای احیای توافق هسته ای، از نشست هیات مذاکره کننده تروئیکای اروپایی و آمریکایی در مذاکرات وین خبر داد.

به گزارش ایسنا، استفانی القاق، نماینده بریتانیا در سازمان های بین المللی در وین و مذاکره کننده ارشد این کشور در مذاکرات وین با استفاده از هشتگ “EndgameViennaTalks” که به معنای پایان است، در توییتر درباره احتمال دستیابی به توافق برای تمدید توافق هسته ای نوشت. از مذاکرات او نوشت: توافق در وین ممکن است، اما تضمین نشده است. ما نباید فرصت را قبل از بسته شدن پنجره دیپلماتیک از دست بدهیم. حالا باید چند متر آخر را طی کنیم.
القاق همچنین در پیامی گفت: هیئت های مذاکره کننده تروئیکای اروپایی (آلمان، فرانسه و انگلیس) و آمریکا امروز برای ارزیابی و جمع بندی پیشرفت های انجام شده در مذاکرات با یکدیگر دیدار خواهند کرد.
انکس همزمان با هشتمین دور مذاکرات وین اعلام شد. مصاحبه شوندگان اخیراً پیشرفت قابل توجهی را تصدیق کرده اند، اما استدلال می کنند که حل برخی از مسائل همچنان نیازمند تصمیم گیری نهایی است.
سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان شب گذشته با بیان اینکه مذاکرات در وین به پایان رسیده و به توافق نهایی رسیده است، گفت: مذاکرات وین همچنان ادامه دارد. اخبار خوب به موقع جایگزین توافق خوب نمی شود. تا زمانی که همه مسائل مهم باقی مانده حل و فصل نشود، هیچکس نمی تواند بگوید که توافق حاصل شده است. تلاش اضافی مورد نیاز است. اکنون همه روی آخرین مراحل کلیدی تمرکز کرده اند.
میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین و مذاکره‌کننده ارشد در هیئت روسی در مذاکرات وین، شب گذشته در توییتر گفت که مذاکرات «تقریباً به پایان رسیده است».

انریکه مورا، هماهنگ کننده گفتگوهای وین شب گذشته در توییتر خود نوشت: ما در مراحل پایانی مذاکرات وین درباره برجام هستیم. برخی موضوعات هنوز باز هستند و موفقیت در چنین مذاکرات پیچیده هرگز تضمین نمی شود. ما تمام تلاش خود را در تیم هماهنگی انجام می دهیم اما هنوز به آن نقطه (توافق) نرسیده ایم.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.