پیش بینی اولیانوف از زمان بندی احتمالی توافق وین

[ad_1]

سخنگوی روسیه در مذاکرات وین گفت: ممکن است در اواسط هفته آینده (میلادی) به توافق برسیم.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان ملل در وین، روز جمعه به خبرنگاران گفت: «ما می توانیم در اواسط هفته آینده به توافق برسیم. قبل از عبور از خط پایان در مورد آخرین تلاش ها صحبت خواهیم کرد.

به گزارش رویترز، اولیانوف همچنین روز پنجشنبه گفت که فکر نمی کند مذاکرات شکست بخورد و می توان نشست وزیران را برای دستیابی به توافق برگزار کرد، اما نگفت که این دیدار شنبه، یکشنبه یا دوشنبه خواهد بود.

مذاکره کنندگان به مدت 11 ماه برای احیای توافق هسته ای 2015 کار کرده اند که بر اساس آن ایران برنامه هسته ای خود را در ازای لغو تحریم های اقتصادی محدود کرده است.

نمایندگان فرانسه و بریتانیا نیز روز جمعه اعلام کردند که در آینده نزدیک در وین به توافق می رسد.

استفانی انکواری، مذاکره کننده ارشد بریتانیایی در صفحه توئیتر خود نوشت: «ما (نزدیک) به توافق هستیم. مذاکره کنندگان ترویکای اروپایی برای مدت کوتاهی وین را ترک می کنند تا وزیران را در جریان وضعیت بازی (مذاکرات) قرار دهند. آنها به زودی آماده بازگشت خواهند بود.

فیلیپ آرورا، نماینده فرانسه در توییتر نوشت: امیدوارم به زودی برگردم و به نتیجه برسم زیرا به توافق بسیار نزدیک هستیم.

به گزارش رویترز، خروج دیپلمات ها از وین این احتمال را افزایش داده است که آمریکا و ایران که به طور غیرمستقیم درباره امتناع تهران از دیدار رودررو صحبت می کنند، آماده مذاکره (مستقیم) باشند. با این حال، دیپلمات ها گفتند که چنین طرحی وجود ندارد.

اولیانوف روز جمعه به خبرنگاران گفت: «تا آنجا که من می دانم، ایرانی ها برای گفتگوی مستقیم آماده نیستند».

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگوی تلفنی با جوزف بورل، وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا، گفت: ما آماده‌ایم تا یک توافق خوب و فوری را نهایی کنیم. اما ابلاغ توافق نهایی مستلزم رعایت کامل خطوط قرمز اعلام شده از سوی ایران از جمله موضوع پادمان های اقتصادی موثر است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.