گزارش کامل ایسنا از بیست و یکمین جلسه بررسی بودجه 1401

[ad_1]

بیست و یکمین جلسه مجلس امروز (شنبه) چهاردهم اسفند ماه 1400 برای بررسی جزئیات بودجه سال 1401 در قسمت درآمد علنی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، جلسه علنی عصر امروز به ریاست علی نیکزاد تشکیل شد.

نمایندگان در جلسه صبح امروز پیشنهادات کمیسیون مالیاتی را در خصوص حوزه درآمد بررسی و چند مورد از جمله تعیین نرخ خرید خدمت سربازی برای افراد غایب خارج از کشور، موافقت دولت با واردات خودرو و مخالفت با مالیات را تصویب کردند. ارزش افزوده مناطق آزاد اقتصادی و تخصیص منابع برای تخصیص ارز ترجیحی برای کالاهای اساسی در سال آینده.

در ابتدای جلسه عصر، سید محسن دهنوی، نماینده هیأت رئیسه مجلس در جمع 242 نماینده به مناسبت 14 اسفند بیانیه ای ارائه کرد. کمیته یاری امام خمینی همچنین بیانیه بیش از 240 نماینده مجلس به رئیس جمهور مشکلات بین دولت و مجلس و نمایندگان مجلس وزارتخانه ها را بخوانید.

یکی دیگر از اعضای هیئت آزاداندیش روح الله است یادداشت های مکتوب نمایندگان به قرائت مدیران کشوری پرداختند و تا حدودی بر لزوم برنامه ریزی برای اجرای هنرمندان ارزشی، اسلامی و انقلابی در جشنواره فجر تاکید کردند.

گزارش کامل ایسنا از بیست و یکمین جلسه بررسی بودجه 1401

پس از جلسه علنی و بررسی پیشنهاد تلفیق کمیسیون 1401، با موافقت اعضا مقرر شد منابع به دست آمده از اصلاح قیمت بنزین در سال آینده مشمول عوارض گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده نشوید.

بر اساس این مصوبه، منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین نسبت به قیمت پیش سهمیه بندی در سال 1398 مشمول حقوق گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده بوده و سهم چهارده و نیم درصدی شرکت ملی نفت ایران مشمول حقوق گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده نمی باشد.

نمایندگان پارلمان اروپا در قطعنامه دیگری، مکانیزمی برای افزایش سرمایه دولتی در بانک های دولتی مشخص.

بر این اساس، دولت می تواند سقف سیصد و پنجاه هزار میلیارد (350.000.000.000.000) ریال برای سهام و سهام خود در شرکت های دولتی و همچنین اموال منقول و غیرمنقول برای افزایش سرمایه دولت در بانک های دولتی هزینه کند.

گزارش کامل ایسنا از بیست و یکمین جلسه بررسی بودجه 1401

پس از بررسی بودجه امروز، منابع به پایان رسید اشتغال و تولید تجاری در سال 1401 تقدیس شد.

نمایندگان وزارت اقتصاد و دارایی نیز موظف به واریز وجوه از قانون نحوه تامین هزینه ها هستند. اتاق بازرگانی ایران به خزانه کل کشور رفتند.

آنها همچنین این امکان را برای مدیران و استانداران ملی فراهم کردند اموال منقول و غیرمنقول مازاد دولت برای فروش از طریق حراج عمومی در بورس کالا یا حراج عمومی.

گزارش کامل ایسنا از بیست و یکمین جلسه بررسی بودجه 1401

در تصمیم بعدی بودجه، مکانیسم فروش نفت او توسط بخش خصوصی شناسایی شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصمیم خود برای تکمیل پروژه ها ادامه دادند تملک دارایی های سرمایه ای در سال 1401 تغییر یافت.

در جلسه صبح مجلس و در بررسی مجدد قسمت درآمدی لایحه بودجه 1401، سازوکاری برای تکمیل طرح های تملک دارایی های سرمایه ای ایجاد شد، اما از آنجایی که این بند مغایر با برنامه ششم توسعه است و مستلزم دو سوم بودجه است. آرای نمایندگان برای تصویب نهایی؛ عبدالرضا مصری مجدداً در جلسه عصر به این موضوع رأی داد و نمایندگان مجلس به این بند رأی مثبت ندادند. در نهایت نمایندگان پیشنهاد الحاقی کمال علیپور در این خصوص را مورد بررسی و تایید قرار دادند.

سپس اعضا برای اصلاح پیشنهادات در بخش شرایط معافیت تامین شده در خارج از کشور آمدند، اما با وجود پیشنهادات متعدد اعضا، هیچ یک از آنها رای لازم را کسب نکردند.

لذا با موافقت مجلس تصمیم بر خرید اسرای نظامی در خارج از کشور به ستاد کل نیروهای مسلح سپرده شد.

اخبار جلسات قبلی را می توانید در لینک های زیر دنبال کنید.

گزارش کامل ایسنا از بیستمین جلسه بررسی بودجه 1401

گزارش کامل ایسنا از نوزدهمین جلسه بررسی بودجه 1401

گزارش کامل ایسنا از هجدهمین جلسه بررسی بودجه سال 1401

گزارش کامل ایسنا از هفدهمین جلسه بررسی بودجه 1401

ایسنا گزارش کامل شانزدهمین جلسه بررسی بودجه 1401 آ …

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.