تخصیص منابع برای تکمیل و تجهیز اماکن آموزشی در سال 1401

[ad_1]

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال 1401 منابعی را برای تکمیل، تجهیز، نگهداری و مقاوم سازی اماکن آموزشی اختصاص دادند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امشب مجلس و در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه 1401، بندهای (ث)، (ک) و (ل) قانون شماره 1401 را بررسی و تصویب کردند. تبصره 5 لایحه قانونی.

با توجه به بند (ط) تبصره 5؛

1- دولت ترجیحاً می تواند 30000 میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی برای ساخت، تکمیل و تجهیز اماکن آموزشی، پرورشی و ورزشی وزارت آموزش و پرورش (سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور) صادر کند. اختصاص به مدارس عشایری (با هماهنگی سازمان امور عشایری) و دانشگاه فرهنگیان. این اوراق در خارج از سقف نشان داده شده در جدول شماره می باشد. (4) ماده (7) قانون برنامه ششم توسعه و بر اساس ابلاغیه وام و تخصیص صادره مصرف می شود.

2- به دولت اجازه داده می شود بیست هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی منتشر کند که صرف تعمیر، نگهداری، بازسازی و مرمت فضای فیزیکی فرسوده یا تخریب شده دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جهاد دانشگاهی می شود. . .

3- دولت می تواند 20000 میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی برای تخصیص آب و راه روستایی، اجرای طرح های روستایی و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران منتشر کند. این اوراق در خارج از سقف نشان داده شده در جدول شماره می باشد. (4) ماده (7) قانون برنامه ششم توسعه و بر اساس ابلاغیه وام و تخصیص صادره اعمال می شود.

با توجه به بند ک تبصره 5; مهلت تعیین تکلیف اوراق مالی اسلامی غیر پولی (تحویل به طلبکاران) صادره در سال 1401 به کلیه دستگاه های اجرایی از جمله دستگاه های اجرایی موضوع ماده (1) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور موضوع مواد 63 (. 64). ) و (64) قانون حسابداری عمومی در کشور وجود دارد.

به موجب بند 1 تبصره 5 ; به منظور ادغام و هماهنگی اوراق بهادار دولتی منتشر شده، اوراق مالی اسلامی دولتی (نشر وزارت امور اقتصادی و دارایی) مشمول ماده (27) قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب 1.9. / 2005 با اصلاحات بعدی.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.