سفارش آنلاین جوشکاری (2)

سفارش آنلاین جوشکاری
جوشکاری آرگون, جوش کاری آرگون, جوشکاری co2

در این سطح که وارد جزئیات می شویم نوع جوش و برش مد نظر اهمیت ویژه تری پیدا می کند اگر جوش و برش مربوط به سطوح استیل و آلومینیم دارد و نیازمند به جوشکاری گاز آرگون می باشد علاوه بر برخی از ملزومات نیازمند به تهیه لوازم جوشکاری آرگون شامل سیلندر آرگون و مانومتر آرگون و اینورتر جوش آرگون و کلت و کلت بادی و سرامیک و تگستن جوش آرگون که جز اصلی در این نوع جوش بر عهده دارند. فلز پرکننده با ترکیب مشخص، در ناحیۀ تشکیل مذاب قرار می گیرد و ناحیۀ اتصال را پر می کند. در جوش آلومینیوم (جوش آرگون) با جریان برق از قطب معکوس استفاده می شود . اشعه از مواد اطراف منعكس شده و حدود نصف برق زدگي ها در كساني است كه جوشكاري نميكنند. آلیاژهای آلومینیوم-منیزیوم هستند. مجموعهای از خواص استحکام بالا، مقاومت در برابر خوردگی، شکل پذیری و جوش پذیری خوبی دارند. آلیاژهای آلومینیوم به دلیل قیمت تقریبا پایین و همچنین تنوع زیادشان مزایای زیادی نسبت به سایر مواد در فرآیندهای تولیدی دارند. آلومینیوم فلزی سفید رنگ است ، قابلیت هدایت الکتریکی و حرارتی آلومنییوم زیاد بوده و در مجاورت هوا قشری به نام اکسید آلومینیوم روی آن را می پوشاند.

جوشکاری آرگون

Th is art icle has been cre᠎ated with G SA Con​te nt​ Gener ator Demov er​sion!

از آنجایی که گاز موجود در عملیات مربوط به این فرایند به گاز آرگون شهرت دارد لذا این فرایند نیز به جوشکاری آرگون معروف است که به موجب قابلیت های خاص و بازه کاربری بسیار زیاد در میان صنایع مختلف، جایگاه ویژه ای را از آن خود کرده است. در این روش نیز مانند روش قبل سطح قطعه فولادی را در ناحیه اتصال با استفاده از فرآیند جوشکاری یا لحیمکاری پوشش میدهند. گرما و اشعه جوشکاری می تواند با بخارات واکنش داده و گازهای بسیار سمی و تحریک کننده ایجاد کند. و آلومینیوم را در مقابل بسیاری از گازها و مایعات محافظت می کند. پس از تمیز نمودن سطح بالائی فلز آلومینیوم با رنده, سوهان و برس ورقهای آلومینیوم کمتر از 5/0 میلیمتر را می توان از طریق خم کردن لبه آنها بدون سیم جوش جوشکاری نمود و ورقهای کمتر از 3 میلیتر احتیاج به پخ زدن ندارند, چنانچه امکان جوشکاری از دو طرف باشد دو نفر جوشکار می توانند ورقهای به ضخامت حتی 15 تا 20میلیمتر را لب به لب جوش بدهند و برای لوله های ضخیمتر آن را پخ می زنند. از طرف دیگر مقاومت به خوردگی آلومینیوم خالص بسیار زیاد است. به عنوان مثال ، مقاومت در برابر خوردگی حفره ای و جلوگیری از اتلاف نیتروژن در فلز.

جوش کاری آرگون

نگهداری الکترود با تورچ (Torch) جوشکاری شامل مجرا و نازل عبور دهنده گاز و گیره اتصال تنگستنی بوده و عمدتاً در دو نوع خنک شونده هوایی (Air-Cooled) برای جریانها تا حدود 150 آمپر و خنک شونده آبی (Water-Cooled) برای جریانهایی تا حداکثر 400 آمپر عرضه میشود. قطر الکترود را مناسب با ضخامت قطعه کار باید انتخاب کرد. اگر دستگاه جوش مناسب خریداری کرده باشید، جای هیچ نگرانی نیست؛ با استفاده از خدمات گارانتی همواره دستگاهی قدرتمند و سلامت خواهید داشت. در این نوع جوشکاری از سیم جوش(Filler metal) بعنوان فلز پرکننده استفاده می شود و سیم جوش شبیه جوشکاری با اشعه اکسی استیلن(MIG/MAG)در جوش تغذیه می شود. جوشکاری ذوبی آلومینیوم به فولاد یکی از فرآیندهای پیچیده و دشوار در مبحث جوشکاری میباشد. توجه فرمائید برای جوش آرگون (جوشکاری آلومینیوم) باید حتماً روانساز مخصوص آن را به کار برد. برای کارایی بهتر، دمای ذوب سیم جوش و فلز پایه باید تقریبا مشابه باشند.

و قطعات طولانی را باید به وسیله بست هائی به یکدیگر متصل نمود و قرار دادن پنبه نسوز برای جلوگیری از ریختن آلومینوم است. و با آب گرم می شوئیم و بهتر است پس از خاتمه جوشکاری آنها را کمی گرم کنید و در هوای آزاد نگذارید تا به تدریج برای آماده سازی قبلی به طوری که گفته شد قطعات آلوده به روغن و گریس را به وسیله بنزین و سپس با محلول سود 10% باید شست یا گرم کرد که چربی ها بسوزد و با برس تمیز گردد. ۲- ایجاد یک لایه میانی با استفاده از فرآیند جوش آرگون و سیم جوش ER Cu Al-A1 روی سطح قطعه فولادی و سپس جوشکاری آن با استفاده از فرآیند قوس دستی (SMAW) و سیم جوش S-AL Si 12 به قطعه آلومینیومی بصورت DCEP . نباید بیش از اندازه از روانساز استفاده کرد زیرا مضر است و از لحاظ کم بودن سیالیت آلومینیوم در موقع ذوب تغییر رنگ نمی دهد یا خیلی کم سرخ می شود لذا تشخیص زمان ذوب برای مبتدیان جوشکاری سخت است و اتفاق می افتد که حرارت مشعل در یک نقطه متمرکز شده و کار را سوراخ می نماید.

الکترودهائی که برای جوشکاری آلومینیوم استفاده می شود دارای پوشش ضخیم بوده و جنس آن حدود 95% آلومینیوم و 5% سیلیسیوم می باشد . در این حالت باید قوس روی سطح قطعه آلومینیومی متمرکز باشد تا حرارت ورودی ناشی از قوس باعث ذوب سریع و از بین رفتن پوشش آلومینیومی و در تماس قرار گرفتن سطح فولاد با ذوب آلومینیوم نگردد. برای ایجاد قوس الکترود و کار، نوک الکترود و کار را باید با برس سیمی یا کاغذ سمباده تمیز کرد. در جوش آرگون یا تیگ (TIG welding) برای ایجاد قوس جوشکاری از الکترود تنگستن استفاده می شود که این الکترود برخلاف دیگر فرایندهایجوشکاری حین عملیات جوشکاری مصرف نمی شود. دستگاه های اینورتر دستگاه های مخصوصی برای جوشکاری هستند که در حال حاضر به عنوان جدیدترین نسل دستگاه های جوش شناخته می شوند. هوشیار باشید که جرقه های جوشکاری و مواد داغ ناشی از جوشکاری به راحتی از شکاف ها و شکاف های کوچک به مناطق مجاور عبور می کنند. جرقه های متداول در جوشکاری های معمولی را در جوش آرگون نمی بینید.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.