انتقاد شدید ایران از مصونیت منافقین به کشورهای غربی

[ad_1]

دبیرکل سازمان ملل در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل از مصونیت کشورهای غربی به دلیل ریاکاری به شدت انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی، معاون دادگستری بین الملل و رئیس ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، و رئیس شورای حقوق بشر حقوق بشر، روسای شورا، کمیسیون و پارلمان اروپا از مصونیت اعطا شده توسط کشورهای غربی به گروهک جنایتکار و تروریستی منافقین انتقاد کرده اند.

در این نامه آمده است: جمهوری اسلامی ایران یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم و ​​مهد پرورش گروه های تروریستی داخلی و خارجی از زمان پیروزی انقلاب بوده و در این مدت هزاران انسان بی گناه به ترتیب شکنجه شده اند. به شدت مجروح شدند.» آنها شدند. این در حالی است که اکثر قتل ها که از مصادیق جنایت علیه بشریت است توسط گروهک تروریستی منافقین در ایران صورت گرفته است.

این نامه با اشاره به جنایات متعدد این گروه و کشتار افراد بی گناه می افزاید: به معرفی منافقین بسنده می شود که بالاترین اولویت و مبنای اصلی اقدام آن، قتل و قتل افرادی است که با آنها موافق و طرد شده اند. ” این در اسناد و اظهاراتی که صادر کرده اند به وضوح دیده می شود. کشتن مردم بی گناه به شیوه های بزدلانه، مانند بمباران مراکز تجمع غیرنظامیان، آشکارترین و فاحش ترین نقض حقوق بشر است.

در بخش دیگری از این نامه درباره جنایات منافقین علیه مردم منطقه از جمله عراق و سوریه آمده است: پس از استقرار در عراق و با همکاری رژیم صدام، نیروهای منافقین جنایات گسترده ای را علیه اقوام مختلف در کشور مرتکب شدند. از جمله شیعیان. و کردها مرتکب شدند و پس از شروع فعالیت گروه های تروریستی در سوریه و عراق در سال 2011، کشتار مردم سوریه را با تروریست ها در سوریه آغاز کردند و در آموزش نیروهای تروریستی جنایات گسترده ای را در منطقه مرتکب شدند.

در این نامه آمده است: این سازمان تروریستی با چنین سابقه سیاهی از همان ابتدا دارای تشکیلات اداری در برخی کشورهای اروپایی بود و عوامل آن علیرغم درخواست های متعدد و مستند جمهوری اسلامی، آزادانه و بدون محدودیت و پیگرد قانونی در کشورهای اروپایی تردد کردند. برخی از این کشورها به پناهگاهی امن برای آنها تبدیل شده اند. با توجه به مصونیت کشورهای غربی برای این گروه و گسترش فرش قرمز برای حضور در جلسات دولت و مجلس و حتی حمایت های مادی و معنوی آن ها، مدتی است که شاهد چهره پردازی سران این سازمان خطرناک هستیم. حقوق بشر و به عنوان مدافعان حقوق بشر.

در این نامه آمده است که ماهیت تروریستی گروهک منافقین مرتبط با کشورهای غربی بارها در اسناد رسمی منتشر شده توسط نهادهای دولتی و امنیتی وابسته به کشورهای غربی شناسایی و تحریم شده است. نام این گروه در فهرست گروه های تروریستی اتحادیه اروپا قرار دارد. متأسفانه برخی از نمایندگان پارلمان اروپا و همچنین مقامات دولتی و نمایندگان پارلمان اروپا با نادیده گرفتن دروغ های آشکار این گروه در مورد حقوق بشر و جنایات و صدور بیانیه ای در حمایت از این سازمان تروریستی موضع گیری کردند.

در این نامه با تاکید بر اینکه گسترش جارو و خطرات تروریسم برای کشورهای اروپایی و همچنین پیامدهای منفی آن بر لزوم تعهد واقعا جدی برای مبارزه با آن تاکید شده است، می افزاید: نگاه دوگانه به حقوق بشر. و حمایت از گروهی که سالها دستشان به خون هزاران انسان آغشته است و نفرتشان در دل مردم ایران نهادینه شده است اصلا قابل قبول نیست.

غریب آبادی در پایان از نمایندگان سازمان ملل و اتحادیه اروپا خواست با توجه به جنایات گسترده گروهک تروریستی منافقین، اقدامات جدی برای جلوگیری از تردد آزادانه عناصر این گروهک تروریستی در اروپا و سایر کشورها و همچنین انجام دهند. تجارت و حضور در سازمان های بین المللی؛ رهبران و جنایتکاران آنها به دادگاه و محاکمه آنها.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.