عارف: برخورد ناپسند با «مهرجویی» از ایران عزیز راهگشا نیست

[ad_1]

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه برخورد با «مهربانی» ایران عزیز راه درستی نیست، تاکید کرد: استفاده از ابزار سلیقه و سانسور از درک ریشه های بحران این شرکت و عبور از آن جلوگیری می کند.

به گزارش ایسنا، متن یادداشت محمدرضا عارف در اینستاگرام به شرح زیر است:

هنر، زبان انسان شایسته، با کرامت و آفریده شده با اخلاق نیکو، برای بیان دردها، رنج ها، مشکلات و نیز توانایی و توانایی جامعه در غلبه بر بحران ها و رهایی از همه فشارها و محدودیت هاست. قرائت های ناسازگار معنویت و عقلانیت را بر جوامع بشری تحمیل کردند.

آنچه هنر و هنرمند منتقل می‌کند، منتشر می‌کند و ارائه می‌کند و جامعه درک می‌کند، ریشه‌های این موانع و بیماری‌ها و راه‌های غلبه بر آن‌ها است و بسیار ارزشمند است.

وقتی هنرمندی با آداب هنری خود نسبت به مشکلات موجود در جامعه هشدار می دهد، عواقب بیماری به نام «فریاد درد» را در وجود انسان اول گوشزد می کند، آزار و اذیت بومی و انسانی اسلامی …

اضطراب باند و جناح نسبت به هنر و هنرمند مانند شکستن آینه هایی است که رنج زیر پوست جامعه و ریشه های آن را آشکار می کند. استفاده از ابزار سلیقه و سانسور مانع شناخت درست ریشه های بحران و عبور از آن می شود.

برخورد ناپسند با «مهرجویی» از ایران عزیز راه درستی نیست. هنرمندان و افراد خردمند را باید قدر دانست و در راس آنها قرار داد.

شاعر معاصر چه زیبا می گوید زنده یاد فریدون مشیری.

من عقل را برای همیشه بر تخت سلطنت خواهم گذاشت
گلها را قبل از فردا زیباتر می گذارم
چه فردایی، چه دنیایی!
دنیا پر از عشق و گل و موسیقی و نور است…

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.