دلایل حمایت بشار اسد از اقدام پوتین برای حمله به اوکراین

[ad_1]

یک کارشناس مسائل بین الملل یکی از دلایل حمایت دولت سوریه از حمله کرملین به اوکراین را رابطه شخصی بین بشار اسد و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه عنوان کرد. پوتین باید هزینه آن را بپردازد.

حسین آجرلو در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه دلیل حمایت سوریه از روسیه در زمان تهاجم کرملین به اوکراین، عوامل مرتبطی دارد که قابل تفکیک نیست، گفت: یکی از دلایل اصلی این است که روسیه و سوریه معتقدند که بازیگران بین المللی در غرب همیشه سعی می شود بازیگرانی را که مانند آنها فکر نمی کنند تضعیف کنند.

وی با بیان اینکه دو کشور غرب را تهدیدی برای یکدیگر می‌دانستند و مشکل را ناشی از تجارب انباشته تاریخی دو کشور در منطقه می‌دانستند، افزود: یا آقای پوتین تجربه اتحاد جماهیر شوروی و روسیه را دارد و اکنون ناتو را می‌بیند. و غرب به عنوان تهدیدی برای روسیه.

وی گفت: از سوی دیگر روسیه و سوریه دو متحد استراتژیک هستند و سطح روابط دو کشور در سطح یک اتحاد استراتژیک است. دولت روسیه از دولت بشار اسد حمایت کرد و اکنون نیز آقای اسد خود را متعهد به اتحاد استراتژیک بین دو کشور کرده است.بحران حمایت از روسیه.

وی افزود: در این جنگ روایت غرب این گونه است که روسیه به اوکراین حمله کرده است، اما روایت روسیه به گونه ای است که کاری که انجام داده ترسناک است و از خود در برابر تجاوزات غرب و ناتو محافظت و دفاع کرده است. “

یک کارشناس مسائل بین الملل روابط روسیه و سوریه را روابط قدیمی دانست و افزود: در بررسی های انجام شده متوجه شدیم که بسیاری از ساختارها در سوریه از جمله ارتش سوریه بر اساس ساختارهای شوروی سابق و روسیه است. به عنوان مثال سلاح اصلی در دست ارتش سوریه، تسلیحات روسی است و این نوع ساختار قطعا بر دیدگاه رهبران تأثیر می گذارد.
او همچنین گفت که آقای اسد احساس می کند که به پوتین بدهی دارد که باید به آن ادای احترام کند، زیرا در آغاز جنگ اوکراین، وقتی بشار اسد و پوتین تماس گرفتند، بشار اسد به پوتین گفت که شما در حال تغییر یک روند تاریخی هستید. که از ریل خارج شد و در واقع پوتین از این حرکت حمایت می کند.

آجرلو با تاکید بر اینکه روابط دو رئیس جمهور مستحکم است چرا که پوتین که عموما کمتر سفر می کند اخیراً چندین بار به سوریه سفر کرده است، گفت: عمق روابط شخصی روسای جمهور دو کشور زیاد است و روسیه و سوریه دو کشور هستند. که در حوزه ساختار و تصمیم گیری بسیار مهم هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.