از مجازات قاتل تا تصویب لایحه نظام ارزشیابی معلمان

[ad_1]

هفته گذشته مجازات قاتل شهید رنجبر، تصویب لایحه نظام ارزشیابی معلمان توسط شورای نگهبان، حسن اداره دیوان عدالت اداری برای کارگران مشمول قانون کار و … به تصویب رسید. از مهمترین اخبار حقوقی و قضایی این هفته بود.

به گزارش ایسنا، این گزارش به خلاصه ای از مهمترین اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته خواهد پرداخت.

حکمی برای قاتل شهید رنجبر صادر شده است

از مجازات قاتل تا تصویب لایحه نظام ارزشیابی معلمان

یک مقام ارشد استان فارس گفت: با تکمیل تحقیقات دادسرا و صدور کیفرخواست و همچنین معرفی وکیل متهم و با رعایت مفاد قانون آیین دادرسی کیفری، دادگاه در اسرع وقت تعیین وقت کرد و شهید رنجبر جلسه ای را برگزار کرد. محاکمه شد و دادگاه پس از اعلام ختم دادگاه او را به دادگاه محکوم کرد.

لایحه قانون نظام ارزشیابی معلمان تصویب شد

از مجازات قاتل تا تصویب لایحه نظام ارزشیابی معلمان

سخنگوی هیأت نظارت در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «لایحه نظام سنجش معلم» که در مراحل قبل با مشکلات و ابهاماتی مواجه بود، در جلسه امروز هیأت مورد بررسی قرار گرفت و یافت نشد. خلاف موازین شرعی و قانون اساسی باشد. امیدوارم اجرای این قانون باعث ارتقای کیفیت آموزش در کشور و رفع دغدغه معلمان محترم شود.

خبر خوش برای دیوان عدالت اداری برای کارگران مشمول قانون کار

از مجازات قاتل تا تصویب لایحه نظام ارزشیابی معلمان

با تصمیم شورای عمومی دیوان عدالت، مقرر شد پرداخت عیدی کارگران مشمول قانون کار که در استخدام دستگاه های اجرایی هستند، با رعایت ضوابط قانون کار و مصوبات اداره کار انجام شود. بالاترین شورای کار و حق الزحمه سالانه کارگران شاغل در کارگاهها طبق قانون کار مصوب 12/6/1370.

سخنگوی دادگستری: اقدامات خوبی برای رسیدگی به تخلفات بورس انجام داده ایم

از مجازات قاتل تا تصویب لایحه نظام ارزشیابی معلمان

سخنگوی دادگستری در پاسخ به سوالی درباره بازار سرمایه و بورس گفت: سازمان بازرسی کل کشور از زمان کشف مشکلات بازار سرمایه به این موضوع رسیدگی کرده است. ضمناً در مقطعی به مسئولان مربوطه هشدار دادیم و پرونده هایی برای اعضای هیأت مدیره بازار سرمایه تشکیل شد و در رابطه با تخلف آنها، پرونده به هیأت عالی بورس ارجاع شد.

وی افزود: شکایت کیفری در بازرسی انجام شده است، اعضای هیات مدیره را دعوت و در جریان اتهام قرار داده ایم که به مرجع قضایی ارجاع شده است. در مورد مراجع نیز پرونده به مراجع قضایی ارجاع و به صدور رای بدوی منتهی شد و این روند همچنان ادامه دارد.

خدائیان در پاسخ به سوالی مبنی بر نظارت قضایی بر تخلفات فضای مجازی گفت: قابل ردیابی است، اگر جرائمی در فضای مجازی رخ دهد باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه چندین پرونده در رابطه با کلاهبرداری و افترا تشکیل شده است، گفت: در ماه‌های اخیر پرونده‌های زیادی برای کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال تشکیل شده است. بنابراین رسیدگی به این جرایم در دستور کار قوه قضائیه قرار دارد و از دست اندرکاران تقاضا داریم این حوزه را مدیریت کنند. البته مدیریت به معنای خویشتن داری نیست و اگر خشونت و تهمت در فضای مجازی آموزش داده شود، امکان شناسایی آن وجود دارد.

10 برنامه حفاظت از منابع طبیعی در دریای اژه را توضیح دهید

از مجازات قاتل تا تصویب لایحه نظام ارزشیابی معلمان

رئیس کل دادگستری در نشست مشترک قضایی با وزارت زراعت، موضوعات و مقوله‌هایی را که کمیته مشترک عدلی و وزارت کشاورزی می‌توانند اولویت‌بندی کنند و در این زمینه 10 دستور کار مشخص از جمله پیشگیری از مصادره منابع طبیعی و ملی را تشریح کرد. زمین و اولویت «تغییر نحوه تصفیه و مصرف آب»، «انسداد گلوگاه ها و بسترهای خاک»، «انجام اقدامات و راهکارهای لازم برای کاهش دعاوی علنی مرتبط با منابع طبیعی و اراضی ملی»، «تعیین مرجع واحد» صدور مجوز تغییر کاربری “”، شناسایی مصادیق تغییر کاربری و بنایی در اراضی کشاورزی “و” بررسی اجرای تصمیمات قطعی صادره در خصوص احداث استحکامات غیرمجاز و رفع تصرفات”.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.