عدم حفظ جنگل ها پذیرفته نمی شود

[ad_1]

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هیچ نقصی در حفاظت از جنگل ها پذیرفته نشده است، گفت: باید ساخت و ساز در داخل جنگل ها که تخلف آشکار است بررسی شود و از ادامه تخلفات ساختمانی در جنگل ها جلوگیری شود.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در دیدار با فعالان و صاحب نظران حوزه محیط زیست و منابع طبیعی مازندران با انتقاد از ساخت و سازهای غیرمجاز در جنگل ها گفت: آیا این مرجع مجاز به صدور این مجوز بوده و بوده است. یا نه؟ و اگر صلاحیت داشت چگونه جرأت کرد در جنگل پروانه ساختمانی صادر کرد و ثروت ملی را نابود کرد؟

رئیس جمهور از استاندار مازندران خواسته است تا از صبح فردا کارگروهی برای رسیدگی به تخلفات ساختمانی در جنگل با اولویت ساختمان های در حال ساخت اعزام کند تا مشخص شود این ساختمان ها با چه مجوزهایی ساخته می شوند.

وی افزود: این کارگروه موظف است تا پایان سال جاری فهرستی از جرائم مازندران را برای پیشگیری از آن تنظیم کند.

رئیسی با تاکید بر اینکه متخلفان و آسیب رساندن به جنگل ها برای هیچ شخص و سازمانی قابل قبول نیست، گفت: ادارات و سازمان های دولتی اجازه تعرض به منابع طبیعی را ندارند و در صورت ارتکاب تخلف دستگاه ها، مسئولان و افراد ذی نفوذ باید به اشد مجازات برسند. حل کرد.

رئیس جمهور تاکید کرد: از امروز نباید خسارتی به جنگل های کشور وارد شود و لازم است مردم در برخورد با متخلفان از این برخوردها مطلع شوند.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود استان مازندران را یکی از قطب های کشاورزی کشور برشمرد و با تاکید بر لزوم حمایت از کشت برنج در این استان گفت: ظرفیت و خودکفایی در برنج وجود دارد و این نیازمند برنامه ریزی صحیح است. و حمایت از کشاورزان.” از هرگونه پیگیری برای خودکفایی برنج حمایت می کند.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به سوال در مورد وضعیت سدها توسط دانشگاه های مازندران گفت: دانشگاه های استان می توانند بدون نگاه اقلیمی و با نگاه دقیق تخصصی و علمی وضعیت سدها را بررسی کرده و آسیب های آنها را برطرف کنند.

رئیسی همچنین بر لزوم برنامه ریزی برای جلوگیری از هدررفت آب تاکید کرد و گفت: مدیریت آب نیاز به بازنگری جدی دارد و بدون شک اگر با کم آبی مواجه نشدیم می توانیم کاری انجام دهیم. همچنین با پیش بینی های صحیح، اقدامات پیشگیرانه و اقدامات پیشگیرانه می توان از کمبود آب و برق جلوگیری کرد. همانند ماه های اخیر اقدامات مناسبی در این زمینه انجام شده است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه حفظ و حراست از محیط زیست به معنای انسداد و محصور کردن عرصه های طبیعی نیست، خاطرنشان کرد: حفظ محیط زیست بیش از هر چیز نیازمند ارائه پیشنهادات علمی و ابتکارات تخصصی است که بتوان از آن برای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی استفاده کرد.

رئیسی در ادامه به نقش مردم و سازمان های مردم نهاد در حفاظت از محیط زیست اشاره کرد و خواستار همکاری رئیس سازمان محیط زیست با اخوان جنگل ها و منابع طبیعی برای حفاظت از منابع ملی و ثروت کشور شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.