دومین پالایشگاه فارس به زودی تعیین تکلیف می شود/ سال 1401 سال جهش اقتصادی است.

[ad_1]

ایسنا/ فارس نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف پالایشگاه دوم فارس در آینده نزدیک خبر داد و گفت: وزارت نفت و دفاع با تکمیل این پروژه بزرگ موافقت کرده است.

جعفر قادری روز شنبه 21 اسفندماه در جمع خبرنگاران با اشاره به خط پتروشیمی فارس و اتیلن اظهار داشت: قرار بود پتروشیمی فسا و جهرم در مرز دو شهرستان احداث شود و محصولات پتروشیمی در دارابه باقی بماند. صنعت فیروزآباد به پایین دست اختصاص یافت.

وی در خصوص افزایش ظرفیت ذخیره سازی فرآورده و خط نفت نیز گفت: قرارداد این خط منعقد شده که کار بسیار زیادی است و فشار جاده برای احداث پالایشگاه دوم کاهش می یابد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی همچنین به بزرگراه شیراز – اصفهان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این بزرگراه در قطعات یک تا شش آماده شده و قبل از قطعه 7 و 8 قابل استفاده است و قطعه 7 نیز در حال انجام است. همچنین 8 مصوبه دولت دریافت کرد. در بزرگراه شیراز – بوشهر مردم برای راه اندازی این پروژه اقدام به خرید سهام کردند.

قادری همچنین با اشاره به حذف ارز ترجیحی و گرانی محصولاتی مانند مرغ و تخم مرغ، خاطرنشان کرد: بازار برای حفظ قیمت کالا، ارز را خریداری می کند و آثار و تبعات تورم در حال افزایش است.

وی راهکار دیگر را حفظ نرخ ارز گندم و دارو 4200 و حذف مابقی دانست و افزود: ساختمان دولت همان راه حلی است که 60 هزار میلیارد تومان بودجه دارد. میلیاردها تومان هم به شرکت های دارویی داده می شود تا با همین هزینه دارو به مردم خدمت کنند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یارانه مرغ و غیره به مردم پرداخت می شود، گفت: بیشترین منابع افزایش قیمت ارز در قالب ارز در اختیار مردم قرار می گیرد. یارانه ها

قادری همچنین با تاکید بر اینکه در بحث مالیاتی نباید نرخ تغییر کند بلکه باید اقشار غیر مالیاتی مشمول مالیات شوند، تاکید کرد: راه بهبود معیشت مردم افزایش تولید و رفع موانع تولید است و باید موانعی را که سرمایه گذاران می بینند برطرف کنیم. .

وی همچنین با اشاره به ویژگی های بودجه سال 1401 دولت خاطرنشان کرد: توجه به حمل و نقل عمومی، الزام دولت به سوزاندن گاز، تنظیم ارز ترجیحی، بازپرداخت بدهی به صندوق بازنشستگی برای همسان سازی، اخذ مالیات از سپرده های قانونی به سرمایه گذاری مستقیم و شفافیت مالیاتی همراهی آنها برای گزارش وصول معاف از مالیات از نکات قابل توجه بودجه است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از تولید گوشی و تبلت خانگی با اخذ تعرفه گوشی های وارداتی، معافیت سربازی متاهلین دارای دو فرزند و بیشتر، تعیین تکلیف به قوه قضائیه، افزایش سربازان. درآمد، افزایش قیمت خرید تضمینی گندم، اجرای بیمه سه دهک پایین شرکت، ایجاد صندوق بیماران صعب العلاج، نظافت، کمک در نوسازی خودروهای فرسوده، کمک به مدارس خیریه، نوسازی راه و ماشین آلات، تامین زیرساخت‌های مسکن ملی و تا سقف 30 هزار میلیارد، عوارض الکترونیک شفاف‌سازی مالیات حقوق اعضا توسط واحدهای بورسی سرمایه‌گذار، الزام پزشکان به استفاده از دستگاه‌های کارتخوان یکی از مهم‌ترین شاخص‌های بودجه سال 1401 است.

قادری با بیان اینکه 250 هزار میلیارد تومان در حوزه یارانه ها تخصیص داده شده است، گفت: ساماندهی تسهیلات بر اساس قوانین کشور به تسهیلات قابل کنترل یکی دیگر از سرفصل های بودجه است.

وی درباره کارخانه های ITMC نیز گفت: سهم کارخانه های ایران و مخابرات. تی ام سی خارج از ایران خودرو است و منابع این کارخانه رایگان است و در زمینه خودش کار می کند. قرار شد ایران خودرو فارس رنگ و بدنه را در استان حفظ کند.

وی در خصوص انتقال آب خلیج فارس به استان قادری گفت: قبل از تکمیل خط انتقال به شیراز، از شیراز به جنوب به منظور رفع محدودیت های آبی برای صنایع تامینی تکمیل می شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان درباره مشکل آب در شهر شیراز نیز گفت: با توجه به خط دوم انتقال از سد درودزن به شیراز، در صورت تحویل شش کیلومتر خط لوله، آب به معالی آباد و می رسد. مشکل آب شیراز حل می شود که 100 میلیون مترمکعب آب به شیراز می رسانیم.

قادری با بیان اینکه جلساتی در خصوص انتقال آب از استان فارس به اصفهان و یزد نیز داشتیم، گفت: در تلاش هستیم از این کریدور برای تامین آب شهرهای شمالی فارس، اصفهان و یزد استفاده کنیم و تخصیص آب نیز افزایش یافته است. . .

وی درباره شهرهای صنعتی استان گفت: تلاش شده است تا موانع واگذاری زمین در شهرهای صنعتی بیضا و سروستان و منطقه ویژه بهداشت برطرف شود و همچنین در حال رصد سایر شهرک های صنعتی در نقاط مختلف استان به ویژه نزدیک شیراز هستیم. ، برای حذف محدودیت ها و مشکلات.”

نماینده مردم شیراز و زرقان با بیان اینکه با توجه به مشاهدات انجام شده از ظرفیت بافت تاریخی و فرسوده در گردشگری استفاده می کنیم، هشدار داد: بافت های اطراف امامزاده ها تمیز است که می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

وی با بیان اینکه سال جهش اقتصادی است، گفت: سال آینده سال جهش اقتصادی خواهد بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.