میراث علی اف به رئیسیم

[ad_1]

الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان سی امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور را به آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت.

به گزارش ایسنا، متن این گزارش به شرح زیر است:

با حضور آقای سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران

آقای رئیس جمهور؛
این روز مهم بین جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران – سی امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک – را به گرمی به شما تبریک می گویم و برای ملت دوست و برادر ایران بهترین ها را آرزو می کنم.
اراده ملت‌های ما که ریشه‌های مذهبی و فرهنگی دارد، محور اصلی روابط آذربایجان و ایران بر اساس احترام متقابل و حسن همجواری است. سطح بالای روابط دوستانه امروز ما نتیجه فعالیت های مشترک کشورهای ما در سی سال گذشته است. سفرهای متقابل متعدد، اسناد امضا شده، موافقت‌نامه‌های حاصل شده و پروژه‌های مشترک در طول سال‌ها نقش مهمی در توسعه همکاری‌های پویا در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، حمل‌ونقل، انرژی، فرهنگی و غیره داشته‌اند.
من از مذاکرات منظم سیاسی بین جمهوری آذربایجان و ایران و همکاری ما در بسیاری از زمینه ها قدردانی می کنم. من معتقدم که امروز چشم اندازهای زیادی برای توسعه بیشتر همکاری های متقابل سودمند ما وجود دارد. احیای مرزهای دولتی آذربایجان و ایران در نتیجه آزادسازی کشورهای تاریخی و باستانی کشورمان از اشغال، بی‌تردید شرایط مساعدی را برای استفاده کامل از ظرفیت‌های موجود در عرصه‌های مختلف و مشارکت مشترک در اجرای حمل‌ونقل و ارتباطات ایجاد کرده است. . راهروها در این زمینه، مایلم بر اهمیت یادداشت تفاهم بین دولت جمهوری آذربایجان و دولت جمهوری اسلامی ایران در خصوص ایجاد روابط جدید بین منطقه اقتصادی شرق زنگ زور جمهوری اسلامی ایران تاکید کنم. آذربایجان و جمهوری خودمختار ناچوان.
کار بازسازی و مرمت گسترده ای در حال حاضر در مناطق آزاد شده ما در حال انجام است. خوشحال خواهیم شد اگر شرکت هایی از کشور شما نیز در آینده نزدیک در این فرآیند شرکت کنند.
من معتقدم که روابط بین جمهوری آذربایجان و ایران که در خدمت منافع مردم و منافع کشورهای ما است، با تلاش های مشترک ما با موفقیت توسعه و تقویت خواهد شد.
به همین مناسبت برای شما آرزوی سلامتی، موفقیت در امور و آرامش و بهروزی برای ملت دوست و برادر ایران دارم.

با احترام،
الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.