کر درایر چیست ؟ (2)

کر درایر چیست ؟
فیلتر ساکشن کشتل, درایر, فیلتر ساکشن

در همین راستا متخصصین همواره توصیه میکنند که هنگام استفاده از درایر از میکرو فیلتر نیز استفاده شود. معمولا آن را در خط مایع پس از کندانسور و قبل از شیر انبساط و در خط مکش قبل از کمپرسور نصب میکنند. • ساکشنهایی که در آن اکسیژن متراکم باعث به وجود آمدن اختلاف فشار و در نتیجه ایجاد فشار منفی و مکش میشود. آنتوسیانین ها در برابر دما و اکسیژن بسیار حساس هستند و تخریب میشوند. لازم به یادآوری است که میزان رطوبت به شدت تحت تاثیر پارامتر دما است و هر چقدر دما بالاتر باشد، مقدار رطوبت هوا نیز بیشتر خواهد بود. رادیاتور دما را حدود ۱۵ الی 20 درجه بالای دمای محیط خنک میکند که باعث خارج سازی حدود ۷۵ درصد رطوبت میشود. یکی دیگر از سری درایر های تبریدی کمپرسور ساخته شده توسط شرکت میکروپور Mikropor، درایر تبریدی کمپرسور سری IC (خشک کن هوای استاتیک) می باشد که دارای کندانسور هایی از نوع استاتیک بدون فن خنک کننده می باشد. به سبب اینکه ماده تولید شده در خشک کن انجمادی، دارای ساختمانی متخلخل و غیرچروکیده دارد، محصول قابلیت جذب آب بالایی خواهد داشت.

فیلتر ساکشن کشتل

ماده غذایی خشک شده توسط روش freeze drying دارای پرزو شکاف زیادی است که این پرزها قابلیت زیادی برای جذب هوا دارند. هوای فشرده از روی مواد جاذب داخل برج که دارای سطوح متخلخل بسیاری می باشند عبور کرده و درایر جذبی با عبور دادن هوای فشرده از این خلل و خُرج ها باعث جذب ذرات بخارآب موجود در هوای عبوری ازکنار آنها میشود ، عمل جذب تا زمانی که فشار آب موجود در هوا با فشار روی سطح مواد یکی نشود ادامه می یابد. در ادامه محصول توسط مایکروویو و یا صفحات داغ حرارت داده میشود و یخ محصول تصعید می گردد. بنابراین طبق فرمول بالا مدل دقیق درایر تبریدی شما مدل MKE305 یا IS 80 می باشد. شرکت میکروپور Mikropor نسل جدید درایر های تبریدی (رطوبت گیر کمپرسور هوا) خود را همراه با کنترلر های دیجیتال سری DIGI-PRO تولید می کند که در سیستم عملکرد و همچنین از نظر ظاهری تفاوت فوق العاده ای ایجاد کرده است. تعویض عضوی از سیستم: اگر عضوی از سیستم تبریدی تعویض شود بهتر است به همراه آن فیلتر درایر هم تعویض شود. Da ta was g enerated  by GSA Conte​nt G en​er᠎ator  DE MO.

سیال های مبرد به همراه روغن های کمپرسور از نظر ساختار شیمیایی امکان دارند که تحت شرایط به خصوصی دچار تجزیه شمیایی شوند و کارایی خود را از دست بدهند. در طی یک پژوهشی دیده شده که بافت میوه زغال اخته هم در خشک کردن با هوا تخریب میشود و دچار ریزش بسیار شدید می گردد. امروزه کوچکترین سایز خشک کن انجمادی از یک میلیارد شروع میشود. 1. محفظه خشک کن که توانایی حفظ خلا دارد و باید حداقل نشتی را داشته باشد. امروزه در بازار میتوان انواع برندهای خشک کن هوا ایرانی مطرح را یافت؛ اما آنچه واکیوم پارس را از دیگر شرکتهای موجود متمایز میکند، گارانتی آن در بلند مدت و همچنین برخورداری از لوازم جانبی مورد نیاز است. همچین با به کار بردن روش freeze drying برای توت ها میتوان بیشتر ترکبات، مواد جامد و رنگ آنها را در مقایسه با روش های دیگر خشک کردن حفظ نمود حفظ کرد. به سبب دماهای بسیارکم که در خشک کن انجمادی استفاده میشود، اصولا دناتوراسیون پروتئین ها و تخریب ویتامین ها و پدیده سخت شدن سطحی وجود ندارد.

در خشک کن های بزرگتر دو کندانسور متناوب کار می کنند.

لازم به ذکر است وظیفه اصلی دستگاه فلش درایر، ثبات دهی سطحی به رنگ در کوتاهترین زمان و حداقل برق مصرفی میباشد. به طوری که عفونت های بیمارستانی مجاری ادراری تقریبا ۳ روز، عفونت های محل جراحی ۱۰ روز، عفونت های ریوی ناشی از بستری شدن در بیمارستان حدود ۲۰ روز به مدت زمان بستری شدن بیماران اضافه می کنند. در خشک کن های بزرگتر دو کندانسور متناوب کار می کنند. کندانسور ممکن است در اتاقک خشک کن انجمادی و یا در کنار اتاقک خشک کن نصب باشد. دستگاه مجهز به دو عدد چرخ در زیر پایه جهت راحتی جابجای دستگاه در مطب یا کلینیک شما می باشد. ورودی دو مایع: یک مایع خشک است و دوم گاز فشرده که به طور کلی هوا در 1 تا 7 میله وارد می شود. درمورد میوه توت فرنگی، برای مثال با ساختار ظریف با سطح بالای محتوی آب، خشک کردن با روش های کلاسیک بسیلر مشکل است مخصوصا زمانی که آنها را در معرض هوا خشک کنیم سبب فروپاشی و آسیب قابل توجهی در ساختار فیزیکی آنها میشود. بنابراین فریز درایینگ برای توت فرنگی مناسب است. یکی از کاربردهای فریز درایینگ برای تهیه قهوه فوری است، اما در میوه هایی مانند سیب نیز بسیار خوب عمل می کند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد قیمت فیلتر ساکشن کستل لطفا از سایت ما دیدن کنید.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.