دهقانی: گفتم گوشی دستگاه خوبی است!

[ad_1]

سفیر ایران در قطر در توئیتی از گفتگوی تلفنی روز شنبه وزرای خارجه ایران و قطر خبر داد.

به گزارش ایسنا، شامگاه شنبه ۲۱ اسفند وزرای خارجه ایران و قطر در تماس تلفنی درباره مذاکرات وین گفتگو کردند.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر، پس از گزارش‌هایی از گفتگوهای الجزیره، در مورد بحران اوکراین، موضوع هسته‌ای ایران و افغانستان با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا مشورت کرد.

در روزهای اخیر به دلیل افزایش تحرکات دیپلماتیک قطر بین تهران و واشنگتن، برخی از شبکه های خبری گزارش دادند که قطر به عنوان میانجی بین ایران و آمریکا عمل می کند، همانطور که روزنامه فایننشال تایمز چند روز پیش گزارش داد. نقش خود را به عنوان میانجی بین ایالات متحده و ایران تشدید کرد.

به نوشته روزنامه های انگلیسی، قطر به درخواست واشنگتن و تهران به عنوان میانجی عمل می کند و در حال تکمیل مذاکرات در پایتخت اتریش به منظور ایجاد اعتماد بین دشمنان دیرینه است. بر اساس گزارش دوحه، این کشور پیام هایی را به بازیگران کلیدی برای رسیدگی به نگرانی های ایران ارسال کرده است، از جمله درخواست دولت بایدن برای اطمینان از اینکه هیچ دولت آینده آمریکا نمی تواند به طور یکجانبه به توافقی مانند ترامپ دست یابد.

فایننشال تایمز به نقل از یک دیپلمات آشنا با نقش قطر گفت که مقامات قطری همچنین برای تسهیل گفتگوهای مستقیم بین واشنگتن و تهران در صورت حصول توافق برای اطمینان از هرگونه مشکل باقی مانده از جمله تبادل زندانیان و لغو تحریم ها تلاش کرده اند. ، برآورده شده اند. ممکن است در آینده موارد اضافی در نظر گرفته شود.

اکنون نیز بر اساس تحلیل برخی کارشناسان مسائل بین الملل، با توجه به قطع شدن مذاکرات وین و انتقاد از ایران، به نظر می رسد آمریکایی ها در جریان مذاکرات وین موضوعات جدیدی را مطرح کرده و همچنان در حال اتخاذ تصمیمات سیاسی لازم هستند. نه، قطر مجدداً به دنبال این بوده که به عنوان میانجی در کاهش اختلافات و پایان دادن به مذاکرات در اسرع وقت عمل کند.

حمیدرضا دهقانی سفیر ایران در قطر نیز شنبه شب با انتشار تصویری از یک گوشی قدیمی در صفحه توئیتر خود خطاب به مخاطبان خود نوشت: به شما گفتم گوشی دستگاه خوبی است…

به نظر می رسد دهقانی در این توییت به طور غیرمستقیم به گفتگوی تلفنی اخیر وزرای خارجه ایران و قطر اشاره کرده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.