اعتماد ملی اعدام های دسته جمعی مخالفان در عربستان سعودی را محکوم کرد

[ad_1]

حزب اعتماد ملی با صدور بیانیه ای اعدام های دسته جمعی مخالفان در عربستان سعودی را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، متن بیانیه حزب اعتماد ملی به شرح زیر است:

مردم مسلمان و آزادیخواه ایران
همانطور که می دانید متاسفانه بار دیگر شاهد خشونت و شهادت بیش از 80 مظلوم و آزادیخواه اعم از شیعه و سنی توسط یک گروه حاکم در عربستان به رهبری بن سلمان هستیم.

این رژیم که دهه‌ها بر کشور وحی حکومت می‌کند، مسبب مستقیم و غیرمستقیم کشتار و شهادت صدها مظلوم و متدین بوده و در سال‌های اخیر به یمن حمله کرده و منتقدان و مخالفان را در خارج از مرزهای خود به قتل رسانده و اعدام کرده است. . خشونت خود را تشدید کرده و این روزها بر اساس ماهیت و منش رژیم های مستبد و خودکامه به اتهام انحراف عقیدتی و سیاسی دیگران را شکنجه می دهد. آنچه مایه تاسف و تأثر است، حمایت دولت های به اصطلاح پیشرفته و مدعی دموکراسی و حقوق بشر از این رژیم ظالم و سرکوبگر است. حاکمان عربستان سعودی باید بدانند که کشتار مردم آزاده و باهوش به مبارزات جناح راست و مقاومت آنها در برابر ظلم حاکمان ستمگر پایان نمی دهد، بلکه ماهیت خشونت و ستم آنها و آگاهی و مشارکت دیگران را آشکار می کند. مردم آزاد اندیش و آزادیخواهان در روند مبارزه با استبداد استثمار. مردم مسلمان و مظلوم عربستان و سایر نقاط جهان به خوبی می دانند که دستیابی به آزادی انسان و زندگی آبرومندانه جز با مقاومت و مقابله با ظلم ستمگران حاصل نمی شود، چنانکه قرآن می فرماید: دیگر دفع نمی شود. ، فساد در زمین رخنه کرده است (بقره 251) و خانقاهها و خانقاهها و قتلگاهها و مساجدی که خداوند در آنها بسیار ذکر کرده همه ویران و ویران می شوند (حج 40).
حزب اعتماد ملی با ابراز تأسف و محکومیت این فاجعه سنگین و محکومیت جنایت، از مبارزات حق طلبانه مردم مسلمان در سرزمین وحی و حرم الهی حمایت می کند و از مردمی که آزادی و حق سازمان جهانی را دوست دارند، انتظار توقف دارد. ادامه چنین نقض حقوق بشر.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.