حدادی: قوانین برخورد با سارقان باید اصلاح شود

[ad_1]

عضو کمیسیون امور داخلی و شورای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس، نیروی انتظامی و قوه قضائیه در قبال جلوگیری از سرقت و برخورد با سارقان مسئولیت دارند که باید در این زمینه جدی تری اقدام کنند.

علی حدادی در گفت وگو با ایسنا گفت قوانین برخورد با دزدان و دزدان وی با بیان اینکه بازدارنده نیست، گفت: قطعا قوانین ما در این زمینه مشکلاتی دارد و باید قوانین را اصلاح کنیم. کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نیز باید توجه داشته باشد که قوانین موجود محدودیت کافی ندارد.

وی افزود: علاوه بر مبارزه با سارقان، بحث پیشگیری نیز مهم است که بخشی از این پیشگیری به مردم بازمی گردد و بخشی دیگر بر عهده پلیس است. نیروی انتظامی باید برای ایمن سازی مناطق شهری گام بردارد. طرح پلیسی به نام نگهبان محله وجود داشت که می توانست در این زمینه موثر باشد. اما توجه به تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی نیروی انتظامی حائز اهمیت است.

آثار محکومیت های صادره برای سارقان باید در جامعه دیده شود

نماینده مردم طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی گفت: باید به بودجه پلیس توجه ویژه داشته باشیم و تجهیزات لازم را برای تقویت نیروی انتظامی فراهم کنیم. تمامی این قطعات به صورت زنجیره ای به هم متصل شده اند و در کاهش سرقت موثر هستند. هم در حوزه اصلاحات قانونی که باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد و هم در زمینه تامین امکانات برای نیروی انتظامی باید اقداماتی انجام شود. جدیت دستگاه قضایی نیز در برخورد با سارقان مهم است.

حدادی در خاتمه تاکید کرد: زمانی که سارق دستگیر می شود قوه قضائیه باید با صدور دستورات بازدارنده آثار این حکم را در جامعه ببیند. اگر هر کدام از امکانات به درستی کار خود را در این زمینه انجام دهند، مطمئناً با این حجم از سرقت مواجه نخواهیم شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.