روسیه: مذاکرات وین به طور عادی و بدون تاخیر ادامه دارد

[ad_1]

روسیه: مذاکرات وین به طور عادی و بدون تاخیر ادامه دارد

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای درباره مذاکرات وین اعلام کرد که مذاکرات به طور عادی پیش می رود و هیچ تاخیری وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت خارجه روسیه امروز در بیانیه ای درباره تعلیق مذاکرات وین نوشت: در 11 مارس، مذاکرات برای احیای برجام وقفه ایجاد شد. تیم های مذاکره کننده به محل های اصلی رایزنی خود بازگشته اند. برخی از جنبه های توافق هسته ای پیش رو در حال کار است و متن در مورد مسائل ایران و آمریکا در حال بازنگری است.
در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «برخی از مذاکره کنندگان نیز باید تصمیم نهایی در مورد تایید متن نهایی توافق را بگیرند». مذاکرات به طور عادی و بدون تاخیر مصنوعی در حال انجام است.
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که هشتمین دور مذاکرات وین برای احیای توافق هسته ای تغییراتی را در روابط سیاسی بین المللی در پی حمله روسیه به اوکراین و اعمال تحریم های اقتصادی علیه مسکو ایجاد کرده است. مذاکرات چند روز پیش پس از تحولات اخیر متوقف شد و هر دو طرف گفتند پیشرفت قابل توجهی داشته اند.
بخشی از این تحول، درگیری در روابط واشنگتن و مسکو بر سر درخواست روسیه برای تضمین کتبی آمریکا برای محافظت از روابط اقتصادی و تجاری خود با ایران در برابر تحریم ها است. دولت آمریکا موضوع تحریم های روسیه را که پس از تهاجم این کشور به اوکراین اعمال شد، بی ارتباط با مذاکرات وین می داند و تاکنون با هرگونه استثنا یا تصمیم مخالفت کرده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.