ائمه جمعه صدای مردم هستند

[ad_1]

سخنگوی شورای سیاستگذاری امام در دومین جلسه مدیریت رسانه های مجازی به مردم گفت: برنامه های امام در سراسر کشور بر این مطالبه متمرکز است.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز ارتباطات و رسانه بنیاد نماز جمعه، حجت الاسلام علی نوری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حمله تروریستی به نماز جمعه تهران در سال 1363، اظهار کرد: 24 اسفند سالروز شهادت بسیاری از امام جمعه های کشورمان است. هموطنان در تهران دست منافقین کوردل است که منجر به شهادت 14 مومن و مجروح شدن 88 تن دیگر شد.

وی با بیان اینکه بیست و چهارمین روز از اسفندماه یادآور رشادت، غیرت و مردانگی مردم در عهد و پیمان با نماز جمعه است، گفت: این روزها در روز 24 اسفند ماه سال 1390 به عنوان یادگاری از رشادت ها، غیرت و مردانگی مردم است. در نماز جمعه شرکت کردند و در آن روز اتفاق ناگواری رخ داد و جمعی از مؤمنان شکنجه شدند. امام خامنه‌ای که در آن زمان رئیس‌جمهور و امام جمعه تهران بود خطبه‌های خود را ایراد کردند. پس از بمباران با قاطعیت و بدون تردید خطبه های خود را ادامه دادند که روحیه استکبارستیزی مؤمنان و ملت شهیدپرور ایران را تقویت کرد.

سخنگوی ستاد اقامه نماز جمعه گفت: همچنین یادی از شهدای حادثه تروریستی روز جمعه در پیشاور پاکستان داریم که در 13 اسفند 1389 به شهادت 30 معترض و 80 مجروح منجر شد. مؤمنان در این حوزه».

وی با اشاره به شهادت چند تن از شیعیان سعودی در روزهای اخیر در این کشور به دستور بن سلمان، تاکید کرد: در آخرین اجلاس ائمه جمعه سراسر کشور که فردا برگزار می شود، از این اقدام ننگین ابراز انزجار می کند. شیعیان و خانواده های عزادار ما با عربستان همدردی می کنیم.

حجت الاسلام نوری در ادامه سخنان خود نمونه هایی از اقدامات و فعالیت های انجام شده توسط ائمه در دو هفته اخیر و به عنوان یکی از این موارد تداوم نهضت همدلی و ایمان را برشمرد و خاطرنشان کرد: این اقدام بسیار مبارکی بود. که در رسیدگی به نیازهای هر شهر، توجه به ائمه جمعه معطوف شد و ائمه جمعه با صدور حکمی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، کارگاه ویژه ای را در این میدان به طور جدی افتتاح کردند و برای فقرا و مستمندان تامین رفاه کردند.

وی افزود: تاکنون سه مرحله از این طرح اجرا شده است که مرحله چهارم در اسفندماه امسال در دستور کار قرار گرفت و ائمه جمعه با کارت های بانکی برای افرادی که به حوزه امامت خود نیاز دارند اقدامات حمایتی انجام می دهند. “

نوری در ادامه با بیان اینکه مجمع پایان سال ائمه جمعه در سراسر کشور در 25 اسفندماه برگزار می شود، گفت: در سال 1400 سیزده جلسه از طریق بستر الکترونیکی اختصاصی ستاد نماز جمعه برگزار شد.

سخنگوی شورای سیاست گذاری امام (ره) افزود: در این جلسات شاهد حضور و سخنرانی سران قوا، وزیران بهداشت، رهبری، اقتصاد، اقتصاد، صمت، کمیته امداد، سازمان های تبلیغات اسلامی، نیروی انتظامی و سمینارها و اساتید دانشگاه.

نوری در ادامه سخنان خود را بر انتصابات مؤسسه نماز جمعه متمرکز کرد و گفت: بنا داریم هر دو هفته یک بار گزارشی از آخرین تحولات و انتصابات مؤسسه امام جمعه ارائه کنیم و در آخرین جلسه شورای سیاست گذاری امام جمعه، 8 مصوبه به تصویب رسید. و چهار جابجایی. از این هشت نفر، چهار نفر در شهرستان، یک نفر در بخش، دو نفر در شهرستان و یک نفر در روستا منصوب شدند. در نتیجه میانگین سنی ائمه جمعه در این هشت جلسه هفت سال کاهش یافته است.
وی به دو دیدار مهم اشاره کرد و ادامه داد: از جمله این انتصابات در قصرشیرین، حجت الاسلام و المسلمین صالحی از طلاب و فضلای حوزه است که تحصیلات دانشگاهی خود را در قم در محضر آیت اللهی گذراند. سبحانی و جوادی آملی. جلسه دیگری نیز در شهرستان نقده برگزار شد که در آن از حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه این شهرستان تقدیر و تشکر شد از این رو حجت الاسلام فصیحی نیا که قبلا امام جمعه شاهین دژ بوده و از اساتید می باشد. و مدیر سمینار از حضور ایشان بهره مند خواهیم شد.

سخنگوی خط مشی امام با اشاره به برخی مطالبات امام گفت: بنا به وصیت شهید هدایت الله طیب از شهدای دوران دفاع مقدس باید مسیر مواصلاتی این روستا با سایر بخشها ایجاد می شد. از این رو امام جمعه سوق با راه اندازی گروه جهادی طریق الطیب تلاش برای ایجاد و بهسازی جاده روستای موقر را آغاز کرد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: در روزهای اخیر شاهد بودیم که امام جمعه سرعین نگرانی های زیست محیطی را مطرح کرده و از بی توجهی عوامل صدور مجوز در معادن و تخریب محیط زیست توسط کسانی که الزامات ندارند انتقاد می کند. برای دریافت مجوز معدن اقدام کرده اند و باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرند، زیرا فعالیت معدن پوکه در اطراف شهر سرعین اثرات زیانباری بر جمعیت محلی داشته است.

نوری افزود: همچنین امام جمعه فردیس در خطبه های نماز جمعه با اشاره به فرا رسیدن عید نوروز به محور اقتصادی اشاره کرد و با یادآوری سختی های فقرا و مستضعفان از عدم نظارت بر قیمت ها گلایه کرد. ” این نشان می دهد که ائمه جمعه صدای مردم هستند و از خواسته خود برای نظارت بیشتر بر مسئولان دست بر نمی دارند تا مردم شب عید را به بهترین نحو سپری کنند.
نوری افزود: در حوزه خدمات اجتماعی حجت الاسلام تقی پور امام جمعه فریدونکار بسیار خوب پیش رفته است. کارگروهی برای حمایت از مخترعان و تولیدکنندگان تشکیل دادند که گزارش آن در فضای مجازی منتشر شد و از تولیدکنندگان و مخترعان خواستند تا با یکدیگر همکاری کنند.
وی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه آسیب های اجتماعی افزود: این روزها شاهد اقدام بسیار خوبی از سوی حجت الاسلام فیاض امام جمعه ملک شهر بودیم که طرح خانه پدری را در این شهرک و محل اجرا کردند. از یکی از مصلی‌های ملک‌شهر. «آن را محلی برای کودکان کار و بی‌خانمان‌ها کردند. در محور عدالت خواهی همچنان ائمه جمعه مانند گذشته فعال هستند و در روزهای اخیر شاهد گلایه حجت الاسلام عبادی امام جمعه چمران از ائمه جوان جمعه از آب خوردن مکرر هستیم. موقعیت نزدیک بندر ماهشهر. نمایندگان خواستار توجه بیشتر به این حوزه شدند. این منطقه به طور قابل توجهی مغفول مانده است و باید یک آب انبار در آن ایجاد شود.
نوری در خاتمه گفت: این روزها نیز شاهد فشار آوردن حجت الاسلام راوند امام جمعه دیشموک برای فضای فیزیکی مدارس و مسیر تردد در منطقه بوده ایم. در این زمینه استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این سفر از مسیرهای مواصلاتی و مناطق کم برخوردار بازدید و بودجه مناسبی را برای رفع مشکلات این حوزه در نظر گرفت. حجت الاسلام اسدزاده امام جمعه خمام طی هفته های اخیر با حضور در جایگاه نماز جمعه و جلساتی با حضور نمایندگان محل و شهرسازی وضعیت نامناسب مسیر خمام – خشک بیجار را رصد کرده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.